2410
2553
عنوان

عذاب وجدان میگیرم

270 بازدید | 20 پست

سال چهارمه دانشجو هستم تو این 3 سال ماه رمضون همه روزا رو گرفتم. امسال واقعا ترم اخره کلی کار کشش ندارم بی حال میشم نمیتونم کار کنم، با دو تا استاد سخت گیرم دارم، فردا هم تحویل موقت دارم، کلا روز خیلی سخت و پرکاری دارم، احساس می کنم با روزه خیلی ازاردهنده میشه واسم، چون علاوه بر همه ی اونا گلومم یه کم درد میاد نمیدونم تا اذان تا چه حد سرمارو میخورم و بهتره از الان قرص بخورم، با وجود همه ی اینا حس بدی دارم که روزمو میخورم

درمجموع ادم مذهبی نیستم، نماز نمی خونم به حجاب هم اصلا پایبند نیسم، اگه حجاب هم دارم فقط واسه پدر و مادرممه، تو مواقع خاص وقتایی بوذه که حتی سرسوزنی واسم مهم نبوده، با همه ی اوصاف یه همچین حسی دارم... 

کلافه ام خیلی و دو به شک

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

اگه از خدا کمک بخوای ، بهت نیرو میده اصلا نمیفهمی روزه ای

بابا این حرفا دیگه کلیشه ایه، اصلا همین اول صبحی با سرگیجه و بی توان پاشدم چه برسه به تا غروب که باید دنیای کار رو هم انجام بدم، فردا تحویل موقتم دارم که خیلی مهمه

2720
الان میخای ما بگیم نگیر بی خیال؟خب نمیگیم...شما سعی کن قرصتم بعد افطارت بخور.

به نظر شما گلو دردی که هی داره بدتر میشه دست منه که سعی کنم بعد افطار بخورم؟ تازه بدن گرسنه و ضعیف بدنم بی دفاع تر هم میشه مقابل بیماری

2714

من مامانم تعریف میکرد امتحان نهایی داشته و ماه رمضون تو خرداد بوده اون موقع، زمان مامانای ما خب امتحان نهایی خیلی سخت بوده و کلا از کلاسا انگشت شمار قبول میشدن اونم با نمره های متوسط

مامانم میگه هم کلاسیام روزه نمیگرفتن اما من میگرفتم، مامان بزرگمم اصرار داشته مامانم روزه نگیره امتحاناتو

خلاصه سر امتحان فیزیک مامانم هی به خودش تلقین میکنه ، امتحان فیزیک خیلی سخته نمیتونم روزه بگیرمو از اون ور مامان بزرگمم هی اصرار مامانم روزه نمیگیره

مامانم میگه همه ی درسا رو قبول شدم ، فیزیکو با دو افتادم😂😂😂😂😂😂

میگفت همه ی همکلاسیام تعجب میکردن چطور با روزه تونستم قبول شم در حالی که خودشون بیشترشون افتاده بودن 

کلا من اعتقاد دارم اگه ادم واس خاطر خدا کاری کنه بیجواب نمیمونه و کافیه ادم نیت کنه خودش نیروشو میده

نگاه کن ببین اولویتت چیه

با این کار چی از دست دادی وچی بدست میاری

اگر بتونی ادامه بدی بهتره اگر میبینی اسیب زننده هست وطاقت نداری خودت باید تشخیص بدی حتی دکترا هم نمیگن

آرامش سهم قلبی است که درتصرف خداست.    
اگه می‌تونستی ازحدترخص بری بیرون لااقل گناه روزه خوردن عمدی گردنت نباشه

نه دیگه با این حجم کاری که دارم نمیشه اصلا

گلومم اونقد درد میاد که هی دارم خلط بالا میارم که کمتر چرکی شه

تو که دستورات  دینیتو کامل بجا نمیاری . حالا چه عذاب داشته چه نداشته باشی . مهم اجرای این دستور ...

وایی نگو مگر ما خداییم 

خدا خودش میدونه چطور قضاوت کنه وعدلش را جاری کنه

ما بر حسب وظیفه وتکلیف شرعی انجام بدیم هرکاری را به خدا وخودمون مربوطه

آرامش سهم قلبی است که درتصرف خداست.    

دیگه وقتی به چیزی پایبندنیستی چرا روزه میگیری؟من هیچوقت فلسفه روزه رو درک نکردم پس نمیگیرم..شماهم فقط عذاب وجدان داری اعتقاد درونی نداری..روزه گرفتنت اشتباهه

کارشناس رادیولوژی هستم..هرسوالی درباره عکس واسکن وماموگرافی وعکس های رنگی رحم،روده،معده و..دارین میتونین بپرسین..خوشحال میشم کمکتون کنم
2706