2733
2734
عنوان

كسى دستى بر نويسندگى داره؟

134 بازدید | 10 پست

خانوما ميشه به من كمك كنيد من اصلا استعداد نويسندگى ندارم و نميتونم منظورمو با كلمات و در قالب ادبيات شيرين بنويسم استعداداى زيادى دارم ولى در اين زمينه واقعا عليلم😃😂 ميخوام در حد چند خط يه متن بنويسم كه ترس از ناكامى كه توهمى بيش نيس باعث ميشه آدم به خيلى چيزاى ارزشمنده نرسه و خوبه كه ريسك پذير باشيم كسى ميتونه در حد چند خط اينو ادبياتى و ثقيل بنويسه مث اينكه نطق باشه؟

برای چی ادبیاتی و ثقیل باشه؟ شما الان نوشتی 

ترس از ناكامى كه توهمى بيش نيس باعث ميشه آدم به خيلى چيزاى ارزشمنده نرسه و خوبه كه ريسك پذير باشيم.

خب دیگه چه چیزهایی می‌خواهی بگی؟ مفهوم را بیشتر توضیح بده. همین یک جمله که نمی‌شه... مثل موضوع انشا می‌مونه هر کسی از یک بعدی به قضیه نگاه می‌کنه. سعی کن یک پاراگراف بنویسی. مساله نو کلمات و جملات نیست. مساله محتواست.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
برای چی ادبیاتی و ثقیل باشه؟ شما الان نوشتی  ترس از ناكامى كه توهمى بيش نيس باعث ميشه آدم ب ...

دقيقا خب محوريت ميخوام همين باشه ولى بلد نيستم بسط بدم و حاشيه پردازى كنم در حد چند خط، هميشه اينطوريم فقط اصل چيزى كه ميخوام بگم به ذهنم ميرسه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

*تلاش کن نترس زندگیت زیر و رو بشه،ازکجا معلوم^شاید زیر زندگیت بهتر از روش باشه

*تاهزارسال دیگه هم به خوشبختی فکر کنی کاری از پیش نمیره تکون بخور حرکت کن

داری کجا میری آرامشم که صد جا بد در رفت آمارشم
2728

ترس از شکست است که به ما دستور توقف میدهد حتی گاهی ما را به عقب برمیگرداند و این ترس از نافرجامی درست زمانی که باید ایستاد وجنگید مارا علیل وناتوان میکند نیروی بازوانمان را گرفته و تمام وجومان را تسخیر میکند دزرست زمانی که چند قدمی تا پیروزی نمانده .قدمهایی که هرچند کم اما سنگین هستند ،استقامت میخواهند وتحمل فشار .هر قدم را که میگذاری نیرویی تازه میگیری واین همان امید است که تورا پیش میراند 

سعی میکنم از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنم ،خصوصا سفره ی یک بار مصرف که اصلا ضروری نیست .همیشه لیوان همراهم دارم .تا بتونم اب معدنی نمیخرم .فروشگاه که میرم کیسه همراهم دارم وپلاستیک نمیگیرم.تابتونم زباله تولید نمیکنم.زباله های خشک وتر رو جدا میکنم وزباله های خشک رو تحویل کانکسای شهرداری میدم .شاید بگید برای چی اینهمه به خودت سختی میدی وقتی هیچ کس رعایت نمیکنه ؟ خودمم گاهی به این فکر کردم گاهی به سختی میفتم ،راحتیم کمترمیشه اما دیگه عادت کردمو ی حس خوب از این رعایت کردنام گرفتم  .همه ی این کارارو میکنم برای برادرزاده هام که وقتی بزرگ شدن اندکی از این طبیعت براشون باقی بمونه .برای بچه های خودم .برای بچه های شما که عاشقشون هستید.میخوام وقتی بزرگ شدن بگم من سهم خودمو انجام دادم وکوتاهی نکردم .
2738

نمی‌دونم والا!! من وقتی می‌خوام چیزی بنویسم یک موضوع اصلی ندارم که دورش حاشیه برم. همش رو می‌خوام بگم. تک تک جملات حرف دارند. به نظرم اگر به محتوا فکر کنی و جملات و حرف‌های بیشتری به ذهنت برسه می‌تونی یک متن خوب بنویسی. این راهنمایی هست که من می‌تونم بکنم.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
نمی‌دونم والا!! من وقتی می‌خوام چیزی بنویسم یک موضوع اصلی ندارم که دورش حاشیه برم. همش رو می‌خوام بگ ...

من خودمم اصلا بلد نيستم راجع به يه موضوعى بنويسم نهايتش يكى دو جمله به ذهنم ميرسه مگه اينكه راجع بهش اطلاعات زيادى داشته باشم، مرسى از راهنماييت عزيزم