2737
2734

لشگر محمود شاه در سومنات بتی یافتند به نام لات. هندوان به زاری و تمنا از او خواستند تا در برابر ده من زر بت را باز ستانند. شاه بت را نفروخت و در عوض آتشی بر افروخت و لات را در آن بسوزاند. یک از سردارانش گفت: زر از بت بهتر بود، کاش بت را به آن همه زر می فروختی.

شاه گفت: ترسیدم که در روز حساب کردگار؛ آزر (منظورپدرناتنی حضرت ابراهیم به روایتی  عموی ابراهیم که سازنده بت ها بود)و محمود را به پیش آورد و بگوید که او بت تراش بود و تو بت فروشی. ناگاه از میان بت که در آتش می سوخت بیست من گوهر برون آمد.

شاه گفت: لایق این بت آن بود و از خدای من مکافات و پاداش این بود.

بشـــــکن آن بتــهـا که داری ســـر بسـر

تا عوض یابی تو دریای گهر

نفس را چون بت بسوز از شوق دوست

تا بسی گوهر فرو ریزد ز پوست

حکایت از #منطق_الطیر #عطارِ نیشابوری

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2731

اسی جان این جماعت جز غیبت خونواده شوهر و خود شوهر چیزی با گروه خونشون سازگار نیست

آب روغن قاتی میکن سیماشون میسوزه میفته گردن تو

حالا دیگه خوددانی

چشمام که باز میشن میبینم یه فرشته سمت راستمه, یکی سمت چپم, یکی تو بطن وجودم و ...یکی دیگه هم اون بالا بالاها تو آسمون لابه لای ابرا که با چشمای قشنگش داره به من نگاه می‌کنه. خدایا من درست وسط بهشتتم... شکر
2738