2737
2734

سلام دوستان

خیلیامون تو ماه رمضون به خاطر گرسنگی،گرمای هوا،کار زیاد و خیلی چیزای دیگه دچار مشکلات زیادی میشیم

خیلیامون عصبی یا نزدیک افطار دچار ضعف شدید میشیم 

بعضیامون دچار سردرد و یا کم خونی میشیم

تو این تاپیک بیایدراه کارا و و تجربه ها و پیشنهادامونو در اختیار همدیگه قرار بدیم تا امسال ماه رمضونو به خوبی بگذرونیم😊

مرسی😙

میشه یه صلوات برای سلامتی خانوادم بفرستین❤❤❤  لطفا یه صلوات هم بفرستین برای سلامتی همگیمون❤#لطفا_کودکان_را_نبوسیم   #من_به_شما_دست_نمیدهم_چون_شما_را_دوست_دارم ✋ 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

بنظرم سحر حداقل 3 تا خرما بخوریم خیلی خوبه 

پنیر اینا هم نخوریم چون آدم تشنه میکنه 

خدایا تا پاکم نکردی... خاکم نکن..😔😔😔باردار نیستم تیکر رسیدن ب خواسته هامه البته امیدوارم همینطور بشه 😍😍برام دعا کنید اونی ک میخوام بشه الهی فداتون بشم ❤❤
اول ی سوال:فردا ماه رمضونه؟

ن پس فردا 

خدایا تا پاکم نکردی... خاکم نکن..😔😔😔باردار نیستم تیکر رسیدن ب خواسته هامه البته امیدوارم همینطور بشه 😍😍برام دعا کنید اونی ک میخوام بشه الهی فداتون بشم ❤❤
2738

بلافاصله بعد خوردن سحری نخوابید سعی کنید نیم تا یک ساعت فاصله بذارید این طوری دیگه دچار رفلاکس معده یا معده درد نمیشین

برای بوی بد دهان میتونین بعد از مسواک موقع سحر دهنتونو با آب نمک بشورید

ماست و دوغ توی سحر نخورین تشنگی میاره

افطار رو با یه نوشیدنی ولرم مثل آب گرم یا غذای گرم مثل سوپ شروع کنید

قرمه سبزی موقع سحر باعث سوزش معده در طول روز میشه

میشه یه صلوات برای سلامتی خانوادم بفرستین❤❤❤  لطفا یه صلوات هم بفرستین برای سلامتی همگیمون❤#لطفا_کودکان_را_نبوسیم   #من_به_شما_دست_نمیدهم_چون_شما_را_دوست_دارم ✋ 

آب گرم موقع افطار:

۱ ) کبد را شستشو می دهد

۲) دهان را خوشبو می سازد

۳) دندانها را محکم میکند

۴) باعث تقویت چشم میگردد

۵) معده را شستشو میدهد

۶) آرام کننده رگهای به هیجان آمده است

۷) صفرا را می برد

۸) بلغم را برطرف می کند

۹) حرارت معده را فرو می نشاند

10) سردرد را آرامش می بخشد.

کلا آب گرم ناشتا به همراه عسل برای پاکسازی بدن عالیه

به خصوص اگه سعی کنین در طول ماه رمضون قند مصنوعی رو هم حذف کنین پاکسازی سریعتر پیش میره

سعی کنین یه فلاسک کوچیک آب گرم و عسل درست کنین و تو فاصله افطار تا سحر بخورین هم کم آبی بدن جبران میشه هم برای کبد و پوستتون عالیه

دوستانی که میگرن دارن

این دوستان بهتره حتما با پزشکشون مشورت کنن که اکثرا اونهایی که به خاطر گرسنگی و تشنگی علائم میگرن در اون ها خیلی زیاد میشه و سردرد های غیر قابل تحملی میگیرن 

روزه گرفتن توصیه نمیشه

ولی اگه خیلی اصرار دارید برای روزه گرفتن بهتره یه سری نکاتو رعایت کنین تا کمتر دچار سردرد بشین

*بهتره افطار رو با مایعات گرم شروع کنین چون مایعات خنک بیشتر باعث شروع یا تشدید سردرد میشه

*افطار و سحر کامل بخورید و اصلا حذف نکنین

*بهتره حبوبات مصرف نکنین چون باعث افزایش علائم میگرن میشه

*در طول افطار تا سحر مایعات زیاد بخورین 

*به جای شیرینیجات مصنوعی مثل زولبیا بامیه خرما بدون شیره مصرف کنین چون خرما قند خون رو کم کم زیاد میکنه

*مصرف قرصای ضد بارداری علائم سردرد میگرنی رو بیشتر میکنه 

*در بعد از ظهر بهتره استراحت داشته باشین چون تو این زمان علائم سردرد بیشتر میشه

*از گرما و نور مستقیم خورشید هم دوری کنین

*حتما داروهاتونو مرتب مصرف کنین و با اجازه پزشکتون یه مسکن موقع سحر بخورید