2733
2739
عنوان

توی غذاهای بچتون چیا میریزین؟

146 بازدید | 16 پست

پسرم بد غذا و کم اشتهاس هرچی که میدم زوری میدم با هزار کلک.میخوام ببینم چیا طی هفته میخورن منظورم اسم غذاها نیست منظورم مواد غذاییه.میخوام یسری چیزا یادم بیاد مثلا من خیلی کم ماش استفاده میکنم تو خونه.امروز دیدم گرفتم براش تو آش رشته ریختم خوشش اومد

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

من تو سوپای دخترم ماش و عدس پخته و اسیاب شده میریزم.بهاضافه ماهیچه پخته و کدو حلوایی پخته.همشون وفریز شده دلرم.اگر ماهیچه نباشه قلم میریزم.در کنار اینه از هر سبزیجاتی که دلرم مث هویج  و کدو سبز و گوجه و سبب زمینی.جعفری و گشنیز خشک شده هم دارم.اینا به اضافه برنج یا جو

2738
نه عزیزم منظورم اینه مثلا طی هفته چیا میدین اینجوری :انواع حبوبات سیب زمینی عسل وووو

بله فهمیدم عشقم،حبوبات،سرلاک،ازغذای خودمون که لوبیادوس داره، ماست،سوپ،انواع میوه بیشترخیاردوس داره،گوجه هم میخوره😒

دشمن یک تک تیراندازکوراست ولی دوست خیلی خوب میدونه ازکجابزنه💔💔💔💔
من تو سوپای دخترم ماش و عدس پخته و اسیاب شده میریزم.بهاضافه ماهیچه پخته و کدو حلوایی پخته.همشون وفری ...

دخترم چهارده ماهست.هر روز بهش فرنی و دو تا دونه تخم بلدرچینم میدم.ی وعدم میوه میدم

پسرمم هفت سالشه تا دو سالگی همین برنامه غذایی رو داشت.از اون به بعدم هر روز شیر با عسل بهش میدم.به اضافه دو تا تخم بلدرچین و حتما روزی ی وعده میوه.تا چند ماه قبلم مدام مکمل ویتامین بهش میدادم.چون خیلی کم اشتها بود.

مکملایی که زینک واهن دلرن اشتهای بچه رو زیاد میکنن.به عبارتی کمبود اهن باعث کم اشتهایی میشه

سعی کن تزیین کنی وازهرمیوه یه تکه بزاری توظرف شکلک دار پسرم جذب میوه های رنگی میشه،یامثلا توظرف غذاش برنج ویه تیکه گوجه وکاهو وخیارولوبیا وگوشت میچینم دزدکی میبینمش ازهمه امتحان میکنه،شایداین راه حلی باشه بچه هاتون به غذاخوردن علاقه پیداکنن

دشمن یک تک تیراندازکوراست ولی دوست خیلی خوب میدونه ازکجابزنه💔💔💔💔
عزیزم چجور بپزم و اسیاب کنم؟خاصیتش حفظ میشه؟

مگه میشه عدس و ماش رو نپخته مصرف کرد با ماهیچه رو.من به اندازه یکی دو هفته نیمزم میزارم فریزر.چون هر روز که نمیشه.تو این مدت خاصیتشون حفط میشه.اول هیس میدم بعد میپزم و اسیاب نیکنم.قد تصف لیوان لز هر کدوم مثلا.بعد هر روز که سوپ میپزم ی کوچولو توش میندلزم.یا ماعیچه ی دونه میپزم تقسیم میکنم واسه ی هفته یا ده روز.

الان که بزرگتر سده ماش و عدس رو از صبح خیس میدم و همون موقع نیریزم تو سوپ بپزه.دیگه میتونه اسیاب نسده قورتش بده.

پسرم سوپ نمیخوره تو خورشتا مثلا قورمه سبزی اب قلم میریزم خلاصه میخوره یا تو لش رشته که دوس داره

دخترم چهارده ماهست.هر روز بهش فرنی و دو تا دونه تخم بلدرچینم میدم.ی وعدم میوه میدم پسرمم هفت سالشه ...

من پسرم سه سال و نیمس.روزانه حبوبات و گوشت و سبزیجات و اجیل و بستنی و شیر و ایناشو میدم ولی میوه فقط هندونه میخوره و خیلی لاغره چوت از خوردن متنفره.انواع مکمل هارو هم استفاده میکنم تخم بلدرچین و تخم کبک هم بهش میدم.راستی شیر هم شیر بز میخوره چون گاو دل درد میگیره.حالا نگران میوه نخوردناشم نگرانم بدنش کمبود داشته باشه

مگه میشه عدس و ماش رو نپخته مصرف کرد با ماهیچه رو.من به اندازه یکی دو هفته نیمزم میزارم فریزر.چون هر ...

این اسیابی که میگی همون سویقه؟چون معمولا عدس اینا دفع میشه بهتره براش اسیاب کنم.وقتی پختی خشک میکنی بعد اسیاب میکنی بعد نگه میداری؟

این اسیابی که میگی همون سویقه؟چون معمولا عدس اینا دفع میشه بهتره براش اسیاب کنم.وقتی پختی خشک میکنی ...

نه پختشو اسیاب میکنم میزارم فریزر.در مورد نگرانیتون از کمبود ویتامینم از مکمل ویتامینه اسافاده کنید.چون متخصص تغذیه به من گفت که حتی بدن نا ادم بزرگام به اندازه کافی از همه ویتامیتا دریافت نمیکنه.مخصوصا روی رو که تو مواد طبیعی کنه و برای رشد بچه لازم.اینهکه از دو تا هفت سالگی مدام شربت ویتامینه ویتان یا کیندر بهش دادم.تا دوسالگی هم که همون اهن و مولتی ویتامین رو میدادم

2706