2726
عنوان

معلم کلاس اول

577 بازدید | 13 پست

🌹معلم کلاس اول بودن برای خودش عالمی داره پُره از خاطره و لحظه های در هم برهم که هیچ وقت نمیدونی  خوبه یا بده یه وقتایی نگاه دستای کوچولوشون که می کنی قند توی دلت آب می کنه یه وقتایی حس میکنی افتادی تو یه مخمصه که نمیتونی نجات پیدا کنی وقتی کنارت وایمیستن و تا آخر سرشون رو بلند میکنن تا باهات حرف بزنن به جای اینکه به حرفشون گوش بدی محو تماشاشون میشی و در جواب سوالشون یه بوسه میزاری کنج لپشون هاج وواج میمونه که چیشد بعد ذوق میکنه وبدون گرفتن جواب میره سر جاش میشینه و لبخند رضایت هم رولباشه. گاهی وقتا چنان ناامید میشی که چیزی یاد نگرفتن به این در اون در میزنی داد بی داد راه میاندازی از دیگران کمک می گیری  گاهی وقتا بال در میاری از اینکه کلمه ها وجمله های قلنبه سلنبه  میگن گریه های اول سالشون که من مامانمو میخوام. خانم دروغ گفتی بابام که پشت در نیست رفته خونه منم میخوام برم .و خانم شدن وسط سالشون که به غرورشون بر می خوره اشکشون رو کسی ببینه  وسط حرفاشون مامان صدات میکننو زود جا می خورن و ببخشید میگن ومثل لبو قرمز می شن و صدای خنده ی دوستانشون تا خود دفتر و خونه های همسایه مدرسه میره یا اینکه یواشکی تو  گوش دوستشون میگن که خانم رو خیلی دوست دارم. 😂😂😂!!!!گاهی وقتا فک می کنی موجودات فضایی هستن و حسشون و رفتارشون برای  این کره ی خاکی نیست .گاهی وقتا هم فرشته های کوچولویی که روحیه تو تحت تاثیر خودشون قرار میدن  خوابشون رو میبینی و لحظه به لحظه شون برات مهم میشه انگار جزیی از وجوت می شن که ۸ ماه باهاشون زندگی می کنی و وقتی  بزرگتر می شن و میبینی با ضرب و شعر  ردیف  قافیه  و کسر مخلوط سروکله می زنن میگی اینا همون فسقلیای بابا آب دادن ؟؟؟؟!!!!!معلم کلاس اولی بودن عالمی داره که فقط خودت درک می کنی و خودت  ولاغیر  تعریفی نداره تا خودت تعریفش نکنی لذتی داره که فقط خودت می تونی بچشی و خستگیا ودل خوشی هایی داره که جوری به هم گره خوردن که نمیتونی خوب و بدش رو از هم تشخیص بدی ترسشون از املا از اینکه نتونن سوادیاد بگیرن یا ذوق کردنشون از اینکه بالا خره تونستن جمله بخونن و حرف جدید یاد بگیرن .وقتی که ظرف خوراکیشون با دستای کوچیکش تعارفت می کنه و مهمونت می کنه به لقمه گنجشکی خودش که برش داری دنیا رو بهش دادی و برش نداری انگاری دنیا رو ازش گرفتی همه وهمه این دنیا رو می سازه دنیایی پر از خاطره های جورواجور صادقانه وبی غل وغش کاش دنیامون کلاس اولی می شد.

معلم کلاس اول  بودن یعنی 

کندن چاه عمیق با سوزن خیاط 

تقدیم به همه معلمان کلاس اول 🌷🌷

ای محبوب من ! چه لذت بخش است نسیم یادتو آن گاه که بر دل های ما می وزد. چه شوق آفرین است نگاه عاشقانه تو. چه شیرین و آزادی بخش است زندگی در کنار تو و زیر سایه لطف و رحمتت. چه سکر آور است جام های محبت تو که از چشمه های عشق نوشیدهمی شود. چه سخت و جگر سوز است آتش هجران و فراق تو . چه جان پرور است خنکای نسیم وصال تو. ای مهربان ترین مهربانان عالم .   

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
معلم کلاس اولم کجایی . چرا انقد بهمون میگفتی چش درومده اخه ما که دوستت داشتیم    

ای محبوب من ! چه لذت بخش است نسیم یادتو آن گاه که بر دل های ما می وزد. چه شوق آفرین است نگاه عاشقانه تو. چه شیرین و آزادی بخش است زندگی در کنار تو و زیر سایه لطف و رحمتت. چه سکر آور است جام های محبت تو که از چشمه های عشق نوشیدهمی شود. چه سخت و جگر سوز است آتش هجران و فراق تو . چه جان پرور است خنکای نسیم وصال تو. ای مهربان ترین مهربانان عالم .   
زیاد بود نخوندم

حداقل تایپیک هایی که خودت می ذاری بخون. 

گفتین زبان شیطان نباشیم در مورد مسائلی که به ما مربوط نیست کور باشیم. 

با حسی ک خودم نسبت ب شاگردام دارم مقایسه کردم دیدم حقیقت محضه

ای جان  

خیلی قشنگ بود اگه همه معلمای کلاس اول اینجکری به شاگرداشون نگاه کنن از این دید دنیا گلستون میشد  ...

بله درست می گین.

🔊🔊🔊🔊🔊🔊🔊🔊🔊🔊🔊🔊

خاطرات سبز شکوفه ها

باما همراه شوید 

تدریس پایه ای اول 📖📖📖📖📚📚📚

کاربرگ 📄📄📄📄

تمرین های روخوانی📑📑📑

بازی های آموزشی

و هرآنچه شما والدین عزیز برای فرزندگلتون نیاز دارید 🌟🌟🌟🌟

کانال تلگرام :

avalihaebrahimi@

براحتی قسمت سرچ تلگرام بزنید پیدامیشه

اینستاگرام :https://www.instagram.com/p/B5a2HfAngRx/?igshid =qdmo24rkm2ie