2726

مراقبت.پوستی#  

بهترین ماسکها برای پوست استفاده از میوه های تازه است پس توصیه می‌شود هر میوه ای را مه میل می کنید مقداری از آن را جدا کرده و به پوست خود بزنید مخصوصا 

آب خیار (هیدراته کننده)

توت فرنگی (سرشار از انتی اکسیدان)

گوجه فرنگی 

لیموترش 

سیب زمینی 

الوئه ورا

آووکادو

.....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مراقبت.پوستی#  

ماسک تخم کتان

روش اول : دو ق م تخم کتان را نیم کوب کرده و با مقداری ابجوش در ی ظرف دربسته شب تا صبح در یخچال نگهداری میکنیم صبح خمیر درست شده را به پوست صورتمان میزنیم و بیست دقیقه بعد با آب ولرم ابکشی میکنیم. 

روش دوم: نصف پیمانه تخم کتان نکوبیده را در دو پیمانه آب ریخته و به مدت ۱۵دقیقه میجوشانیم و بعد صاف کرده و ژل حاصله را با مقداری روغن ارگان یا بادام شیرین یا زیتون مخلوط کرده و تا ی هفته در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید و به پوست دست و صورت و مو بزنید.

2728

مراقبت.پوستی#  

ماسک لعاب برنج 

سه ق غ برنج را با مقداری آب میگذاریم تا کاملا پخته شود و بعد از صافی رد میکنیم و لعاب برنج را به مدت سه روز در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید و هر روز بیست دقیقه روی پوست بگذارید. 

ماسک برنج:

برنج اضافه مانده در صافی را با دو ق غ شیر پرچرب ولرم و ۱ق غ عسل مخلوط کرده و خمیر بدست آمده را به حدت حداقل بیست دقیقه روی پوستمان میگذاریم و با آب ولرم ابکشی میکنیم😘

تغذیه#  

سوپ چربیسوز

کدو سبز . کلم سفید.  گل کلم . پیاز.  سیر . گوجه ی پوست گرفته. فلفل دلمه ای . و کمی نمک و دو تا لیوان آب بریز تا بپزه . زرد چوبه و دار چین هم چربی سوزن میتونی بزنی.  
بعضی ها قارچ و کمی هویج هم اضافه میکنن .

کلم سفید پخته . گل کلم . سیر . پیاز . هویج . گوجه ی پوست گرفته . کدو پخته با نمک و فلفل و زردچوبه .

کدو رو درشت خورد کن با گل کلم و پیاز و گوجه رنده شده و یه ق رب بزار بپزه با نمک و فلفل و زردچوبه

یکی دیگه هم قارچ و گل کلم . ذرت . نخود فرنگی و گوجه ی رنده شده با کدو  نمک و فلفل و زعفرون 

کالری این سوپ ها خیلی کمه.

زیبا، کنار حوصله ام بنشین، بنشین مرا به شط غزل بنشان، بنشان مرا به منظره عشق، بنشان مرا به منظره باران، بنشان مرا به منظره رویش، من سبز میشوم

تغذیه#  

۵ ساقه کرفس با برگ +۱هویچ بزرگ رو آب بگیرید+اب ۲تا گریپ فروت+۲ قاشق غذاخوری اب لیمو ترش تازه

این نوشیدنی یکی از محبوبترین نوشیدنیهای منه😍

وقتی میخورم احساس تازگی، رفرشی بهم میده.

زیبا، کنار حوصله ام بنشین، بنشین مرا به شط غزل بنشان، بنشان مرا به منظره عشق، بنشان مرا به منظره باران، بنشان مرا به منظره رویش، من سبز میشوم

دوستان، تو سیو مسیجم که سالهاست پست سیو میکنم، برام حکم جعبه جادو داره، هر چی بخوام توش پیدا میکنم،

امروز داشتم توش چرخ میزدم یه ماسک کراتینه مو دیدم که یادم چند سال پیش خیلی ازش استفاده کردم و کلی بهم حال داد، موهام خییییلی تغییر کردن براتون میزارم دوست داشتن استفاده کنید

کراتینه مو با مواد طبیعی
- یک قاشق غذاخوری پر مایونز یا نصف استکان شیر پرچرب، یک عدد موز، دو قاشق غذاخوری عسل، یک عدد زرده ی تخم مرغ و یک قاشق روغن نارگیل مواد و توی مخلوط کن بریزید و اونقدر هم به خوره که یک مخلوط یک دست و نرم و شل به دست به یاد
بیست دقیقه قبل از حموم روی موهاتون به مونه و بعد با شامپو بشورید. فوق العاده برای موهای خشک و آسیب دیده و موخوره مفید هست (دو الی سه بار در هفته).

سيمين دانشور

نازنينا، دوست يعني انتخاب

يعني از بنده سلام از تو جواب

دوست يعني دل به ما بستي رفيق؟

دوست يعني ياد ما هستي رفيق؟

دوست يعني مطلبت را ديده ام

يعني احوال تو را پرسيده ام

دوست يعني در رفاقت كاملي

دوست يعني: نيستي و... در دلي

دوست يعني: دوستي را لايقم؟

تو حقيقت، من مجازي عاشقم

دوست يعني كار و بارم خوب نيست

تو نباشي، روزگارم خوب نيست

دوست يعني بغض لبخندم شكست

دوري و جاي تو گلداني نشست

دوست يعني مثل جان و در تني

دوست يعني خوب شد تو با مني

دوست يعني حسرت و لبخند و آه

ميشوم دلتنگ رويت گاه گاه

دوست يعني جاي پايت بر دل است

دوري از تو جان شيرين مشكل است

دوست يعني نكته هاي پيچ پيچ

دوست يعني جز محبت، هيچ هيچ

دوست يعني از سكوت من بخواندوست يعني در كنار من بمان

دوست يعني خنده هاي ريز ريز

دوست يعني دوستت دارم عزيز

مراقبت.پوستی#

کراتینه مو با مواد طبیعی
- یک قاشق غذاخوری پر مایونز یا نصف استکان شیر پرچرب، یک عدد موز، دو قاشق غذاخوری عسل، یک عدد زرده ی تخم مرغ و یک قاشق روغن نارگیل مواد و توی مخلوط کن بریزید و اونقدر هم به خوره که یک مخلوط یک دست و نرم و شل به دست به یاد
بیست دقیقه قبل از حموم روی موهاتون به مونه و بعد با شامپو بشورید. فوق العاده برای موهای خشک و آسیب دیده و موخوره مفید هست (دو الی سه بار در هفته).

2706