2737
2734
عنوان

هر چه میخواهد دل تنگت بپرس در مورد اختلال اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 1650 بازدید | 89 پست
ازتون ممنونم درددلمو خوندین 🌼🌼💟

❤❤❤❤

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊

سلام من علایم یه بچه ای رو میگم شما ببینید میتونید تشخیص بدید.۳.۵ ساله هست صحبت میکنه ولی مثل ربات تماس چشمی و ...داره بازی میکنه ولی بازی باید به شیوه و خواست اون انجام بشه در غیر اینصورت بلوا به پا میکنه.رژیم غذایی خاصی داره و کمتر چیزی میخوره.ضمیر من رو بکار نمیبده.۱۸ ماهه که بود دست همرو میگرفت و مثلا ۲ ۳ ساعت یه مسیر رفت و برگشت میرفت.ولی لبخندو نگاه و داره  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام من علایم یه بچه ای رو میگم شما ببینید میتونید تشخیص بدید.۳.۵ ساله هست صحبت میکنه ولی مثل ربات ت ...

سلام از پشت موبایل و صرفا با یک گزارش نمیشه قطعی چیزی گفت نحوه صحبت کردنش که میگید رباتیک هست بهتره یک گفتار درمان ببینه و اینکه یک رژیم غذا خاص گفتید داره را میشه به مرور تغییر داد سنش سن لجبازیه شاید برای همین دوست داره بازی به شیوه خودش باشه ولی برای اینم میشه بردش بین بچه های همسن و سالش کم گم تا دید چی میشه ولی حتما با یک گفتاردرمان مشورت بگیرید 

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
سلام از پشت موبایل و صرفا با یک گزارش نمیشه قطعی چیزی گفت نحوه صحبت کردنش که میگید رباتیک هست بهتره ...

ساراجون من بچه ام رو میخوام بیارم تهران،بنظرت ببرم پیش دکتر جوادزاده یا غفرانی؟اولین بار هست ک میخوام بیام ودنبال یه دکتر خوبم 

پسرم ب دنبال تشنج، دست وپاش خیلی کم تحرک شدن و گردنش رو هم نمیگیره حالش اصلا خوب نیس

2731
ساراجون من بچه ام رو میخوام بیارم تهران،بنظرت ببرم پیش دکتر جوادزاده یا غفرانی؟اولین بار هست ک میخوا ...

دکتر عفرانی پیر شده ببر جواد زاده

دکتر عفرانی پیر شده ببر جواد زاده

مرسی عزیزم هنوز تشخیص درستی ندادن بنطرتجوادزاده هم ب اندازه غفرانی خوب هست؟سه شنبه واسه جوادزاده نوبت دارم

دکتر دیگه ای هم اگه بنظرت خوبه معرفی کن

بینهایت ممنونم ساراخانوم خیلی دلم میخواس بیام تهران اونجا به نظرم خیلی مسئولیت پذیرترن من دخترمو این ...

شما یه مادر مهربون و نمونه ای 🌹. خدا قوت بهت . ایشالا خدا بهت سلامتی بده و پیشرفت دختر گلت رو ببینی 🌹

دنیا اگه عدالت داشت ... مرد هم بکارت داشت ...       
مرسی عزیزم هنوز تشخیص درستی ندادن بنطرتجوادزاده هم ب اندازه غفرانی خوب هست؟سه شنبه واسه جوادزاده نوب ...

عالیه سابقه کاریه خوبی داره نگران نباش 

2738

سلام سارا جان،یه سوالی داشتم

پسر من ۸ ماهش تموم شده،چهاردست و پا راه میره و حروف نامفهوم مث بابابا و دد و...میگه،تماس چشمی و لبخند داره و موقعی که بغلش میکنم بهش شیر بدم اصلا نگاهم نمیکنه،کلا به زور بهش شیر میدم ،از بغلم فرار میکنه،ولی موقع دیگه میاد بغلم یا باباش که از سرکار میاد میره بغلش،و اینکه تو خونه خیلی جنب و جوش داره ولی وقتی جایی میریم هم ساکت میشه هم آروم و به اشیا و دیوار بیشتر نگاه میکنه تا آدمها،اطرافیان میگن سایلنته

موقعی که رو زمین دراز کشیده پاهاشو بلند میکنه و محکم به زمین میزنه،و اینکه کارهایی که یادش دادم و موقعی که بهش میگم انجام نمیده مث دس دسی،خودش دست میزنه ولی من بهش میگم یا جلوش انجام میدم توجه نمیکنه.

برای غریبه ها نمیخنده ولی غریبی هم نمیکنه که بغلش نکنن 

به نظرت جای نگرانی هست،من خیلی نگرانم،چند وقته فکرم مشغول کرده،ممنون میشم کمکم کنی

سلام سارا جان،یه سوالی داشتم پسر من ۸ ماهش تموم شده،چهاردست و پا راه میره و حروف نامفهوم مث بابابا ...

سلام یک کم زوده ولی بیشتر باهاش بازی کن تو خونه و نذار زیاد تلویزیون و موبایل ببینه 

شما یه مادر مهربون و نمونه ای 🌹. خدا قوت بهت . ایشالا خدا بهت سلامتی بده و پیشرفت دختر گلت رو ببینی ...

ممنونم دوست خوبم کامنتت حس خوبی بهم داد برات آرزوی سلامتی و شادی میکنم💝💝💝

خدایا فقط از تو یاری میخواهم..

سلام به همه مامان های حاضر در اینجا

و سلام و درود به سارای عزیز که همیشه براتون بهترین ها رو آرزو میکنم.

از خدا برای همه بچه هایی که تو طیف اوتیسم هستند سلامتی و بهبودی هر چه زودتر رو خواهانم و صبر و آرامش برای خانواده هاشون مخصوصا مامان ها خواهانم.

سارای عزیز من قبلا هم بهتون پیام داده بودم و شما راهنمایی کرده بودید ممنونم عزیز دخترم ۲ سال  و دو ماهشه تقریبا ۳ ماهه که راه میره هنوز حرف نمیزنه خلاصه پیگیری های ما در مدت ۱۰ ماه اخیر این بود که سه تا دکتر مغز و اعصاب کودکان گفتن تاخیر تکاملی داره ام آر آی سالم بود ولی نوار مغزی امواج مغزی شلوغ داشت دکتر پیشیاره هم ویزیت کردش و نظر ایشون SID بود و اینکه حس عمقی دخترم مشکل داره و باید روش کار بشه و چیزی در مورد اوتیسم بهم نگفتن من سه ساله که شهرستان زندگی میکنم اینجا تو کار درمانی بهم گفتن احتمالا آسپرگر هستش. البته خود من همیشه ته دلم نگرانم چون دکتر ها احتمال خطا دارن و مشکل اوتیسم هم خیلی پیچیده هستش و تشخیص سخته. اینه که از مهربونی شما استفاده کردم و می خوام مشکلم رو اینجا مطرح کنم. یادمه که دکتر ها برای پسر شما هم کمی دیر تشخیص دادن شما به خاطر راه نرفتن بچه مراجعه کرده بودید و غیره .

به همین خاطر من هنوز هم نگرانم که مبادا مشکلی هستش ولی هنوز تشخیص داده نشده. می خواستم ازتون خواهش کنم تو این تاپیک راهنمایی مون کنید که:

۱- برای تشخیص مطمئن تو تهران پیش چه دکتری ببریم؟

۲- آیا نوار مغزی بچه هایی که اوتیسم دارن چیزی رو نشون میده که از روی اون تشخیص بدن یا حداقل احتمالش رو بدن؟

۳- علائم خیلی مشخص اوتیسم چیه؟ و چرا تو بعضی ها با از دست رفتن مهارتها خودشو نشون میده ولی تو بعضی بچه ها با تاخیر تکاملی ؟

خواهر مهربونم ببخشید که خیلی سوال کردم میدونید هیچ کس مثل مامان هایی که از نزدیک این موضوع رو لمس کردن نمی تونن به آدم کمک کنن چون اونا بادقت تمام حرکات و جزئیات رو در نظر میگیرن. ممنون میشم اگه کمکم کنید که یه وقت خدای نکرده برای دخترم دیر نشه دوسال و دو ماهشه نباید وقتم تلف کنم.

امیدوارم سوال هام تکراری نباشه ولی اگر بود و دیگه حوصله تکرار مجدد نبود لطفا فقط یه دکتر یا موسسه مطمئن تو تهران معرفی کنید که دخترم رو ببرم از نزدیک ببینه آخه آخرای خرداد دارم میام تهران.

ببخشید مطلبم طولانی شد مطمئنم جوابتون هم به من و هم به خیلی های دیگه که هنوز میون آسمون و زمین هستن کمک میکنه سارای عزیز و مهربون.

ممنونم.

عدم برقراری تماس چشمی عدم داشتن لبخند اجتماعی بازی نکردن درست با اسباب بازی ها نداشتن کلام البته در ...

ببخشید سارا جان شاید بهتره این موضوع رو هم بگم که دخترم از نوزادی تا حالا همیشه تماس چشمی و لبخند اجتماعی داشته و جمع و شلوغی و مهمونی و موسیقی و بچه ها و اطرافیان نزدیکشو مثل خواهر بزرگترش و دایی و مامان بزرگ و بابا بزرگش رو دوست داره و میره بغلشون مشکل عمده اون عملکرد ضعیفشه مثل هم سن هاش رفتار نمی کنه و مهمترین چیزی که خیلی خیلی خیلی منو ناراحت میکنه اینه که وقتی یه چیزی رو بهش نشون میدیم یا اشاره می کنیم تعمدا نگاه نمی کنه و این طرف و اونطرف رو نگاه میکنه یا به اصطلاح یابو آب میده و وقتی هم که با تحکم صداش میکنیم که حواسشو جمع کنه یه نیشخندی میزنه و یه جوری تو چشم آدم نگاه میکنه که یعنی خودم از قصد توجه نکردم و به حرفت گوش نکردم!!!

خلاصه که خواهر خیلی احوالاتم بده ، پا در هوا هستم. کمکم کنی ممنون میشم.

2706