2410
2553

سلام مامانای عزیز، من خاله دوتا دختر ۷و۸ ماهه م، اونی که ۸ماهشه عجیب شیطون و آتیشپاره س طوریکه قشنگ وایمیسه و ۴دست و پا میره، اون یکی اما کاملا برعکسه، نه دندون درآورده و نه حتی درست حسابی غلت میزنه رو زمین، نسبت به محرکای محیطی اطرافش بیتفاوته و سعی نمیکنه هرچی نظرشو جلب میکنه با دستاش بگیره، میزان رشد بدنیشم صعودیه ولی پایین منحنیه، ملاجش کوچیک بود که تو ۵ماهگی تشخیص دادن و الان تحت نظر دکتر اشرفیه که از وقتی دارو مصرف میکنه افزایش داشته دور سرش ولی همچنان کوچیکه. کوچولوی صبور و آرومیه کلا ولی تو بعضی کارا پشتکارش زیاده، مثلا بااینکه یدونه غلت بیشتر نمیخوره رو زمین ولی وقتی تو کریرشه سرش و پاشو خیلی بلند میکنه بقصد نشستن و اینکارو انقد تکرار میکنه تا خسته شه. گریه و خنده شم اوکیه ولی میگم در مقایسه با دختر خاله ۸ماهه ش خیلی تنبل بنظر میاد که البته این نسخه ایه که خودمون براش پیچیدیم و عقیده داریم هر بچه ای بالاخره ژن خاص خودشو داره دیگه. بهر حال من اینجا عضو شدم ک نظرات شماهارم بدونم کلا درموردشون اینکه شما تاحالا با همچین مدلی بچه ای برخورد یا تجربه شو داشتین؟ و اینکه ای موضوع نگران کنند س و کلا چیکار کنیم این بچه بیشتر فعالیت کنه، چون خیلی نگران این دوتا خواهرزاده هامم خودمم که بچه ندارم تجربه داشتم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

امان ازین مقایسه ها.... هر بچه ای الگوی رشدش با دیگری فرق داره، واسه هیچ کاری شم هنوز دیر نشده

دخترکم! اصلا به دنیا آمدی تا حال ساده ی مرا به بهترین حال تغییر دهی... شاید تو همان نشانه ی حول حالنا الی احسن الحال خدایی !
2720

ه  بچه ای رو با خودش مقایسه کنین. طفلی مامان دومیه اذیت میشه ....😳😳 

کلا تمرین و بازی خیلی تاثیر تو روند رشد بچه این سنی نداره ک مثلا ی مدل بازی کنی زود تر راه بیافته یا زیاد حرف بزنی زبونش باز شه اینا شاید در حد چند روز اون توانمندی نوزاد رو جابجا کنن

هيچ کس نميتواند به عقب برگردد و از نو شروع کند.اما همه مي توانند از همين حالا شروع کنند و پايان تازه اي بسازند

والا ما مقایسه نمیکنیم که بگیم وای این اون کارو میکنه اون یکی بلد نیست، بالاخره ژنشونم بی تاثیر نیست ولی خب آدم ته دلش یه احساس نگرانی بروز میده ولی بروی خودش نمیاره، مخصوصا که این دوتا اولین بچه های خانواده ن

2714