2733
2734

سلام

پسر من سه سال و چهار ماهشه،تاخیر داره،چندماهیه زندگیم رو وقف اون کردم بتونه خودشو به هم سنهاش برسونه،ولی از اون جایی که دور و اطراف مون بچه نیست،خصوصا هم سنش،دقیق نمی‌دونم چقدر عقبه

میشه بگین بچه هاتون از لحاظ سوال پرسیدن،حرفهایی که به زبون میارن ،چیزهای که از اطرافیان  درک میکنن و به زبون میارن و گاهی شما تعجب میکنین که فلان چیز رو بچه تون  درک کرده چی ها هستن؟

دختر من دوسالو ده ماهشه همه چی رو میگه بعضی رنگهارو میشناسه تقریبا کامله همه چیش ولی پسر ابجیم که هم سن دخترمه خیلی عقب تره کامل صحبت نمیکنه 

وزن اولیه ۷۱/۵وزن الان 61 الهی شکر به وزن دلخواهم رسیدم در طول یکسال با ورزش(بدنسازی) و کالری شماری

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

الان همه میان میگن بچه های ما از تو قنداق کامل حرف میزدن!!!!

تا دیروز میگفتن هر کی ما رو دوست نداره جمع کنه از ایران برهحالا میگن هرکی حتی اگه ما رو دوست نداره بیاد رأی بدهعجیبتر اینکه میگن اونایی که ما رو دوست ندارن بیان به اونایی که ما رو دوست دارن رأی بدنامروز شرکت در انتخابات رو حاصل بصیرت تو میدانندو فردا اوضاع بد کشور را که خودشان ایجاد میکنند را حاصل انتخاب بد تو میدانند!!!!!   
دختر من دوسالو ده ماهشه همه چی رو میگه بعضی رنگهارو میشناسه تقریبا کامله همه چیش ولی پسر ابجیم که هم ...

مرسی عزیز

پسر من از ۲ سال و چهار ماهگی شروع به حرف زدن کرد ولی قبلش رنگ ها و حروف و اشکال هندسی و... رو بلد بود،الان هم کامل حرف میزنم ولی به نظر خودم سوال پرسیدن هاش به پیچیدگی بچه های دیگه نیست

2738

پسر من 2 سال و 9ماهشه نميتونه خوب صحبت و جمله بندي كنه. همه چيو ولي درك ميكنه. چيزيو كه تاحالا نديده باشه ميپرسه اين چيه. بهمه چي واكنش نشون ميده خيلي بازيگوش ه 

خدایا میشه یکبار دیگه معجزه تو نشونم بدی . 

پسر من 2 سال و 4 ماهشه. حرف میزنه اما به زبان خودش من و باباش باید بیشتر کلمات و جمله ها رو ب ای بقیه ترجمه کنیم اون وقت بار دوم که میگه همه میگن اِ آره این جمله رو گفت. به صدا ها خیلی واکنش نشون میده و مترسه و سوال میکنه این صدای چی بود و توضیح میخواد. چند رنگ رو هم بلده از نظر فعالیت بدنی هم خوبه اما دختر عموش 1سالو نیم ازش بزرگتر هنوز درست حرف نمیزنه تا 2 سالو نیمم فقط به زور مامان بابا و عمو رو میگفت. عزیزم بچه ها با هم متفاوت هستن اگر دکتر تشخیص چیزی نداده پس بی خودی به خودت و بچه استرس وارد نکن. 

پسر من 2 سال و 4 ماهشه. حرف میزنه اما به زبان خودش من و باباش باید بیشتر کلمات و جمله ها رو ب ای بقی ...

مرسی عزیز،خب به‌نظر شما دختر عموش با اینکه بزرگتره تو اون سن حرف اومده الان یه بچه ی کامل نرماله؟ پسر من مثلاً تو سن دوسالگیش کاملا با بچه های هم سنش فرق داشت و عقب بود،ولی دکتر که بردم گفت نمیشه تو این سن تشخیصی بزاریم ولی من شروع کردم باهاش کار کردن،الان پسرم خیلیییییییییبب بهتر از قبلش شده،ولی حس میکنم هنوز یه جای کار میلنگه،ولی نمی‌دونم چی.... بعضیا به من میگن حساس شدی،خودم نمی‌دونم چون بچه ی هم سن بچه ی خودم رو دور و اطراف نمیبینم،بیشتر دوست دارم ببینم فرق پسرم از لحاظ نوع سوال پرسیدن و فکرهابی که یه بچه ی نرمال تو این سن به ذهنش میاد و به زبون میاره رو بدونم،چون میتونم بفهمم نقص پسرم کجاهاست و باهاش رو

اون قسمت کار کنم

آره عزیزم که دختر کاملا سالمه اما خوب مثلا دیر راه افتاد تازه یک سال و چند ماهگی راه افتاد اما پسر من 10 ماهگی راه می‌رفت دختر برادر شوهرم 10 ماهگی تازه اولین دندونش در آمد پس من 7 ماهگی 2 تا دندون داشت. مثلا پسر من بااینکه هنوز واضح حرف نمیزنه اما به نظر خودم واضح تر از دختر عموش حرف میزنه برعکس حالا دختر خوهار شوهرم تو 2 سال و نمیگی مثل بلبل حرف میزد یادمه تو اون سن اسم تمام ماشین ها رو که تو خیابون میدید میگفت اونم خیلی واضح. عزیزم بچه ها از نظر رفتار تو کودکی خیلی شبیه به پدر مادرشون هستن حالا مادر شوهرم میگه رفتار پسرت کاملا شبیه به رفتار پدرشه اونم توی همین سن همین کارها رو انجام میداده و از قضا میگه رفتار دختر برادر شوهرمم مثل پدرشه اونم همه ی کارا هاش رو دیرتر انجام داده اما الان برادر شوهرم و شوهرم هر دوشون در یک سطح هستن. نگران نباش بچه ها با هم متفاوت هستن. بچت رو با هیچ کس مقایسه نکن با یک ماه قبل خودش مقایسه کن اگر پیش رفتی نداشت اون وقت نگران شو. ببخشید زیاد حرف زدم