2733
2739

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام،دختر من تا 5 ماهگی روزی چند بار دفع داشت بعد که دکتر غذای کمکی رو براش شروع کرد،یبوست شدید گرفت طوریکه گاهی بعد از یک هفته میتونست دفع داشته باشه،کلی از راهکارهای مامانای نی نی سایت رو استفاده کردم،مثلا از شربت لاکتولوز استفاده میکردم(که به سختی میخورد و بعدش کلی آب نیمگرم میدادم بخوره)از شربت گریپ میکسچر استفاده میکردم(البته میدونم واسه یبوست نیست ولی به توصیه یکی از دوستان استفاده میکردم) با دکترش تماس گرفتم گفت شیاف گلیسیرین یک گرمی رو نصف کن و توی آب گرم بنداز و هر 3 تا 4 روز یکبار استفاده کن(دخترم خیلی گریه کرد و چون باید شیاف رو 10 دقیقه همونجا نگه داریم،واقعا عذاب کشید و خیلی تاثیر محسوسی نداشت با این همه درد)،توی غذاش هر دفعه یک قاشق مربا خوری روغن زیتون میریختم،دلش رو توی آب گرم ماساژ میدادم و کلا با روغن سیاه دونه ماساژ میدادم شکمش رو روزی دوبار ولی باز هم رسیده بود به هر 3-4 روز یکبار ، من همزمان دخترم رو پیش یک متخصص طب سنتی میبرم(بیشتر بخاطر آلرژی که داره) ایشون هم تجویز کرد شکمش رو با روغن بابونه بدون شنبلیله روزی دوبار ماساژ بدم و آخرشب توی نافش یک قطره روغن کرچک بریزم،همچنین شربت فیژین رو تجویز کرد(همون شربت انجیر بدون سنا هست که توش مجموعه چند تا از همین مسهل هاست که به بچه هاتون میدید)گفت روزی دوبار هر دفعه دو سی سی بهش بدم اما هیچ کدوم این راهکارها خیلی موثر نبود تا اینکه دفعه پیش که بردمش دکتر خودش،یک قطره ای داد به اسم بیلی ناستر(همون شیرخشت هست که واسه زردی استفاده میشه)گفت دو بار در روز هر بار 15 قطره (معادل نیم سی سی میشه حدودا) بهش بدم،این قطره واقعا خوب بود،الان دخترم هر روز دفع داره و من واقعا راحت شدم،چون این مسئله یبوست تبدیل به کابوس شده بود برای همه خانواده، البته الان از مجموعه ادن روشها متناوب استفاده میکنم که به دارویی عادت نکنه مثلا ردزی یک بار بیلی ناستر میدم یک بار فیژین،شکمش رو هم ماساژ میدم،اومدم اینجا تجربه ام رو نوشتم تا شاید به مامانی و خونواده ای کمک کرده باشم،امیدوارم نی نی هاتون همیشه سلامت باشن
2731

ببخشید مامان پسرم7 ماهشه  روزی یکبار شکمش کار میکنه.بعضی وقتها چطور بشه دوبار.شیر خودمو میخوره و همچنین غذای کمکی همراه غذاش روغن زیتون هم میدم.

الان خواستم بدونم روزی یکبار طبیعی هستش یا اصولا باید بیشتر کار کنه؟

سلام خسته نباشيد ني ني من ٦/٥ ماهشه يبوست داره دارم ديوونه ميشم الان ٥ روزه كم كم مدفوع ميكنه با درد و گريه بردمش دكتر بهش baby care و لاكتولوز داده ولي بازم خوب نسده تروخدا كمك كنيد چه كنم!!! دارم رواني ميشم از غصه

سلام من برای پسرم یکهفته است شروع کردم ب فرنی دادن تازه ۶ ماهش شده اما دچار یبوست شده ..برای فرنی ا ...

دختر منم امروز بعد از شش روز پی پی کرد اونم سفت و با کلی درد و گریه.دارم روانی میشم از غصه.شش ماه و یک هفتشه و یک هفتس بهش فرنی میدم.همش دارم دنبال راه کار میگردم که خوب بشه

خدای عزیزم دوست داشتنی های منو برام نگه دار
2738

من با این مشکل خیلی درگیر بودم. دکتر بهم گفتن غذا را میکس نکنم اصلا.شاید دلیل یبوست میکس غذا باشه. دوم ساده شروع کنم چون سیستم هضم بچه شکل نگرفته. ابتدا فقط آب گوشت و صبح حریره برنج و بادام. بعد کم کم به سوپ کمی جعفری اضافه کنم. کم کم برنج به سوپ اضافه کنم. 

دیگه گفتن هر هشت ساعت یک بار یه قاشق مربا خوری شربت زوفا بدم. شربت برا سرماخوردگی هست اما برا هضم نوزاد عالیه.

دور ناف را سه بار در روز با روغن بابونه دورانی چرب کنم. اگه پوست بچه حساسیت داشت قطع کنم.

خودم هرروز صبح و شب شیر بادام بخورم: ۱۵ بادام سفید کرده+ عسل+ جوانه گندم+ گلاب+ آب در مخلوط کن.

شیر خشک بچه را هم به گریگوز۲ تغییر دادم که به غیر شیر خودم یکی دوبار در روز ممکنه بخوره. 

بچه من یبوست شدید داشت اما الان خیلی خوبه.

البته من کمی آلو و کدوحلوایی هم به سوپ اضافه کردم.جوری که خیلی نفاخ نباشه.و هضم را مشکل نکنه. فقط آب آلو.خود آلو را بر میدارم.

من با این مشکل خیلی درگیر بودم. دکتر بهم گفتن غذا را میکس نکنم اصلا.شاید دلیل یبوست میکس غذا باشه. د ...

یادم رفت اضافه کنم. دکتر گفتن خودم حتما پیاده روی داشته باشم.

به بچه حالا که فصل گلابی نیست کمپوت گلابی بدم یا سیب پخته شده. کلا گفتند گلابی پخته شده عالیه. من گلابی کمپوت شده را له میکنم و به بچه میدم.

نکته دیگه اینکه قطره آهن را که آیروکید بود عوض کردم، به نظر پزشک. پودر آهن فرامکس را تو آب حل میکنم و بهش میدم. دوزش پشت قوطی نوشته. پودر فرامکس برای گوارش مشکلی ایجاد نمیکنه. 

سلام. کره خودش باعث یبوست میشه. از متخصص اطفال پرسیدم. گفتن یک قاشق مرباخوری روغن زیتون اضافه کنم.

توی سوپش فعلا سیب زمینی نریزم.

از پودر آهن فرامکس استفاده کنم و به بچه بدم تا برای گوارشش مشکل نداشته باشه.

خودم پیاده روی کنم و شیربادام بخورم: ۱۵ بادام سفید کرده+ عسل حل شده در آب+ گلاب+ جوانه گندم همه باهم در مخلوط کن

غذای بچه را اصلا میکس نکنم

خودم لبنیات فعلا نخورم. من به جای شیر، شیر سویا می خورم.

غذای بچه را ساده شروع کنم. حریره بادام ساده

سوپ ساده که اول آب گوشتش را به بچه بدم. کم کم بعد دوهفته کمی سبزی سوپ و خود گوشتش که کاملا له شده

بهش سیب پخته له شده بدم یا گلابی پخته له شده اگه نبود کمپوتش 

آب به بچه بدم

من خودم کمی آلو و کدو حلوایی به سوپ اضافه میکنم که آلوش را در انتها برمی دارم. 

پسر منم از ابتدای هفت ماهگی که غذای کمکی رو شروع کردم براش دچار یبوست شدید شد،هفته ای یکبار دفع میکرد،اونم با گریه ی شدید،خیلی اذیت میشد.دکتر تجویز شربت peg و شیاف گلیسیرین کرد،ولی بروشور دارو رو که خوندم واقعا دلم نیومد استفاده کنم.خیل پرس و جو کردم و در نهایت یه تکه ی کوچیک کدو حلوایی،نصف گلابی و دو قاشق غذاخوری جودوسرپرک OAB رو با هم پختم و یه کوچولو کره و روغن زیتونم بهش زدم،عصاره بادومشم ریختم تو همین.باورم نمیشد که بعد از چهارساعت شکمش خیلی راحت کار کرد.خیلی ام خوشمزه بود بدون شکر.به نظر من یا کدو حلوایی توی تمام غذاهاشون باید یه تیکه کوچیک انداخت که چقدرم خاصیت داره،یا اینکه همین معجون رو شمام بسازین و روزی چند قاشق به نی نی ها بدین.خیلی بهتر از داروهای شیمیاییه.مثل بستنی قوام دار و خوشمزه شد.

2706