2703
2553
عنوان

خانمای بارداری که شهریور یا مهر نینیشون بدنیا میاد بیاین باهم باشیم😍

| مشاهده متن کامل بحث + 10691 بازدید | 1574 پست
منم هنوز نه فقط وسایل بهداشتی و چنتا تیکه وسایل

بسلامتی ایشالا بقیه شم میخری

یه پسر دارم شاه نداره😍 صورتی داره ماه نداره😍از خوشگلی تا نداره😋شاه میاد با لشکرش👑پرنسس ها دوروبرش👸👸واسه دخمل کوچیکترش 👼آیا بدم🤔آیا ندم🤔 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

خانماآزمایش قند دومتون چند بود???

اگ هزینشو بخوای رایگان

اگ قند ناشتا منظورته فک کنم 67

الَّذِينَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ 
سونوداپلربود واسه من گفتن ۳۳۶تومن میشه هم سونو رشد هست هم داپلر

دالپر چی هس؟

الَّذِينَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ 
2720
سونوداپلربود واسه من گفتن ۳۳۶تومن میشه هم سونو رشد هست هم داپلر

داپلر فک کنم بعد۳۲ هفته هس تو اینترنتم نگا کردم برا من سونو نقص مادرزادی و سن جفت و وضع قرار گیری نینی بود

یه پسر دارم شاه نداره😍 صورتی داره ماه نداره😍از خوشگلی تا نداره😋شاه میاد با لشکرش👑پرنسس ها دوروبرش👸👸واسه دخمل کوچیکترش 👼آیا بدم🤔آیا ندم🤔 

‍ ‍ #هوسانه_های_غیرطبیعی_بارداری

🤰تمایل به خوردن خاک، برنج خشک، یخ، نمک، نشاسته و مانند آنها در بعضی زنان باردار دیده میشود که معمولاً ناشی از کمبودهای غذایی و در راس آنها #کم_خونی فقر آهن است که باید نسبت به درمان آنها اقدام کرد.

🍒🥦ساده ترین راه درمان این مشکل، استفاده از سبد غذایی متنوع به ویژه میوه ها و سبزیجات است. استفاده از مکمّل های غذایی مناسب و ساده ای مانند جوانه گندم، عسل، خرما و مانند آن، به راحتی #ویار را درمان خواهد کرد. مصرف جوانه گندم، آب عسل و مکمّل های طبیعی کلسیم توصیه میشود.

👣

2714

🤱لیستی کاربردی از مواد #ضدنفخ که بهتر است مادران در دوران #شیردهی از آنها برای رفع #نفخ استفاده کنند👇👇👇

#غیر_نفاخ_ها_در_دوران_شیردهی

✅ شلغم اشتها آور و بی نفخ است.

✅ ماش زودهضم و غیرنفاخ است.

✅هلو با هر معده ای سازگارست و نفخ ایجاد نمیکند.

✅چغندر پخته آرام بخشست و ایجاد نفخ نمیكند.

✅ شوید نفخ شكم را از بین میبرد.

✅گشنیز ضدنفخ است و دل درد را برطرف میكند.

✅ عرق نعنای خالص بسیار ضدنفخ است.

✅ فلفل قرمز داروی ضد نفخست.

✅ زیره سیاه خاصیت ضد نفخ دارد.

✅ چای سبز باعث تقویت معده شده و نفخ معده را نیز برطرف میكند.

✅ آویشن كوهی ناراحتی معده را از نظر هضم و نفخ به كل برطرف میكند.

✅كنگر فرنگی، گاز و نفخ معده و روده را از بین میبرد.

✅ رازیانه شیرافزا و ضدنفخ است.

✅ نوشیدن یك فنجان دم كرده ریحان، نفخ و گاز معده را از بین میبرد.

‍ #نکاتی_در_مورد_زایمان_طبیعی

اگر در انتهای دوره بارداری قرار گرفته اید و قصد دارید فرزند خود را طبیعی بدنیا بیاورید بایستی ازعلایم و مراحل زایمان طبیعی آگاهی پیدا کرده تا بتوانید دردهای واقعی زایمان را ازدردهای کاذب تشخیص دهید.

✅ اولین علامتی که در هفته های پایانی و یا نزدیک به زایمان اتفاق می افتد پایین آمدن شکم و قرار گرفتن سر جنین در کانال زایمان است.

✅ بازشدن دهانه رحم که ممکن است حتی قبل ازوقوع دردهای زایمانی اتفاق بیفتد.

✅ مشاهده لکه خون یا ترشحات قهوه ای رنگ.

✅ مشاهده هر گونه مایع آب مانند و گرم که ممکن است بخاطر پارگی کیسه آب اطراف جنین باشدکه بمحض دیدن این علامت بایستی به بیمارستان مراجعه شود. ولی ممکن است این رطوبت مربوط به تغییرات هورمونی روزهای پایانی بارداری باشدکه کانل زایمانی را خیس و مرطوب می کند.

✅اسهال و تهوع

دربرخی مواردبه دلیل افزایش هورمونهای زایمان ممکن است فرد دچار اسهال یا تهوع گردد.

✅اضطراب و بیقراری قبل از زایمان: دربرخی موارد ممکن است خانم های باردار درروزهای پایانی دچار اضطراب و بیقراری شوند.

✅ کمر درد: کمردردی که با درازکشیدن بدتر شود ممکن است نشانه زایمان باشد.

✅و در نهایت دردهای شکمی تکرار شونده که مرتبا زمان وقوع آن بهم نزدیک و شدت آن بیشتر میشود. ممکن است شبیه دردهای قاعدگی باشد.

❌مادران باردار درروزهای پایانی بارداری در خانه تنها نباشید و درصورت مشاهده هر یک از علایم بالا با پزشک خود تماس بگیرید.

@

‍ #عفونت_بند_ناف_نوزاد👼

#قرمزی و #تورم اطراف بند ناف مهم‌ترین علائم عفونت #بندناف نوزادان است و اگر تشخیص و درمان آن بموقع انجام نشود، عفونت وارد خون نوزاد می‌شود.

💢عفونت بندناف یكی از عفونت‌های دوران نوزادی است و #ترشحات زرد رنگ و #التهاب بندناف از دیگر علائم عفونت آن است.

❗️بازی با بند ناف مهم‌ترین عامل بروز #عفونت است همچنین باورهای غلطی در برخی خانواده‌ها مبنی بر خمیر گرفتن بند ناف و مالیدن بند ناف با بعضی از روغن‌ها وجود دارد كه موجب عفونت در بندناف نوزاد می‌شود.

👈اگر تورم و قرمزی در بند ناف دیده شد، باید فورا به پزشك مراجعه كرد چرا كه این نوع از عفونت در نوزادان بسیار مهم است و غیر از درمان موضعی و #ضدعفونی، نوزاد باید #بستری و تزریق #آنتی‌بیوتیک ریوی صورت گیرد تا علائم عفونت بهبود پیدا كند.

❗️اصولا تا 5 روز بعد از تولد، بند ناف می‌افتد اما ممكن است این كارگاه تا یکماه نیز به‌طول انجامد؛ اگر بند ناف تا #یکماه بعد از تولد نیفتاد این امكان وجود دارد كه نوزاد دچار بیماری #نقص ایمنی باشد كه این مساله زیاد شایع نیست.

💢در صورتی كه تشخیص و درمان عفونت بند ناف بموقع صورت نگیرد عفونت وارد #خون نوزاد می‌شود كه عفونت استخوان و مفاصل را نیز به دنبال خواهد داشت.

🚼 @

سلام خوبین کسی نرفته سونوی وزن و سلامت جنین؟

سلامت رفتم وزن ۳۲ به بعد

سلامت رفتم وزن ۳۲ به بعد

وزن و سلامت مگ سونوی ازهم جدا هستن؟

2706