1351
1341
عنوان

خانمای بارداری که شهریور یا مهر نینیشون بدنیا میاد بیاین باهم باشیم😍

| مشاهده متن کامل بحث + 8999 بازدید | 1404 پست

🔴علل #پاره_شدن_زودرس_جفت

🔺ترومای شکم (آسیب دیدن این ناحیه از بدن زن حامله، سقوط کردن از بلندی و یا بروز حوادث مختلف براي مادر باردار)

🔺تخلیه سریع و ناگهانی مایع آمنیوتیک از کیسه آب مادر باردار (مایعی که در داخل کیسه آب برای  محافظت از جنین داخل رحم وجود دارد)

⁉️عواملی که باعث #افزایش_خطر جداشدن جفت از دیواره رحم میشود👇

یادتان باشد كه اگر فشار خون شما هم در دوران بارداری بالا رفت، شما بیشتر از ساير خانم هاي باردار در معرض خطر جدا شدن زودرس جفت از دیواره رحم قرار دارید.

فقط 7 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
الَّذِينَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ 

🤰درمان خانگی #دل_پیچه و #دل_درد در دوران بارداری :

🔰به معده خود استراحت دهید .

🔰سعی کنید مایعات بیشتری مصرف کنید به خصوص اگر دچار اسهال و استفراغ نیز هستید .

🔰توجه داشته باشید اگر به مدت طولانی دستشویی نرفته اید و یا رنگ ادرارتان تیره شده است ، شما در معرض خطر کم آبی یا دهیدراته شدن قرار دارید. مایعات به مقدار بیشتری مصرف کنید. آب ، آب انگور، شربت آبلیمو می توانند بسیار کمک کننده باشند.

🔰غذاهای روغنی ، چرب و سنگین مصرف نکنید.

🔰زنجبیل بسیار برای رفع مشکلات معده مفید است.

🔰اگر قادر به نوشیدن مایعات نیز نیستید حتما به یکی از مراکز درمانی مراجعه کنید. در صورتی که مایعات بدن شما جایگزین نشوند خطر کم آبی شما را تهدید می کند.

1
5
10
15
20
25
30
35
40
الَّذِينَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ 

🔴خواب در سه ماهه سوم بارداری

همزمان با بزرگتر شدن جنین و متورم شدن شکم، خوابیدن برای زن باردار مشکل‌تر از هر زمان دیگری می‌شود. در این شرایط فرد تلاش می‌کند تا در هر وضعیت ممکن اندکی بخوابد! زن باردار در چنین وضعیت تقلای شدیدی می‌کند تا بهترین حالت بدن برای خواب راحت را پیدا کند. با این حال خوابیدن به پشت هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا در روزهای پایانی بارداری، وزن جنین به میزان قابل توجهی افزایش یافته که در صورت خوابیدن به پشت به ستون فقرات، نخاع و رگهای اصلی حامل خون به اندام‌های تحتانی و قلب فشار زیادی وارد می‌شود. بنیاد ملی خواب آمریکا به زنان در هفته‌های پایانی حاملگی توصیه می‌کند که به پهلوی چپ بخوابند که در این صورت جریان خون افزایش یافته و در نتیجه رسیدن مواد مغذی و سازنده به جنین به راحتی صورت می‌گیرد. همچنین بهتر است بالشتی بین دو زانو و یکی هم در زیر شکم گذاشته شود.

1
5
10
15
20
25
30
35
40

مامانا از این ضدآفتاب های جدید سینره استفاده کردین؟ شوهری برام گرفت دیروز استفاده کردم، خیلی سبک بود! 

من کلا ضدآفتاب نمیزنم چون صورتم برق میزنه ولی این خیلی مات بود ❤️

بیاین اینجا بهتون معرفی کنم 

✅ #ادویه_های_مجاز_در_بارداری

زردچوبه

زنجبیل

فلفل سیاه

هل  

❌ #ادویه_های_ممنوع_در_بارداری

دانه شنبلیله

انقوزه

سیر

گلپر

نعنا

👣 @

1
5
10
15
20
25
30
35
40
سردرد رو هم یادم رفت😂

سلام خوبی فهمیمه جان

نی نی خوبه چیکار میکنی؟

ازمایش قند دادی؟

1
5
10
15
20
25
30
35
40
1350
من یک عدد مامان خردادم ولی منم میام اینجا😅

سلام

شما زایمان کردین:؟:

1
5
10
15
20
25
30
35
40
سلام خوبی فهمیمه جان نی نی خوبه چیکار میکنی؟ ازمایش قند دادی؟

سلام فاطمه جان مرسی ممنون .شما و تو دلیتون چطورین ؟نه هنوز ۴روز دیگه می‌خوام برم دکترم گفت تا شانزدهم وقت دارم برم 

فقط 4 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
میخواهم خدا را ببوسم، که تو را در من خلاصه کرد  ...
سلام فاطمه جان مرسی ممنون .شما و تو دلیتون چطورین ؟نه هنوز ۴روز دیگه می‌خوام برم دکترم گفت تا شانزده ...

قربونت شکر خوبم

من دیروز دادم

1
5
10
15
20
25
30
35
40
سلام عزیزم چند هفته ای؟چطور بود ازمایش؟

24هفته و4روز

ازمایشش ناشتاست ساعت 8صب یک ازمایش خون و ادرار گرفتن

بعد گفت ساعت نه ونیم یک شربتی میارم بخورید 

شربتو خوردیم بعد ساعت ده ونیم یک ازمایش خون گرفت ساعت یازده ونیم یک ازمایش خون دیگ گرفت

1
5
10
15
20
25
30
35
40
1307
اها مرسی عزیزم من ۲۷ هفتمه هنوز نرفتم فردا میرم دکتر😁

ازمایشش از 24هفته تا 28 هفته هسش

1
5
10
15
20
25
30
35
40
سلام عزیزم بله ۲۳ روز پیش

بسلامتی 😍😍😍

1
5
10
15
20
25
30
35
40
1226

‍ آیا آمیزش #جنسی در دوران بارداری به جنین #آسیب می رساند ؟

بسیاری از مردان می خواهند بدانند که آیا فعالیت جنسی به جنین صدمه می رساند یا خیر. آمیزش جنسی و انزال، هیچ یک در بارداری کم خطر ایرادی ندارد. جنین در محفظه عضلانی رحم قرار دارد و از جنین بوسیله مایع آمنیوتیک و کیسه آمنیوتیک به خوبی محافظت می شود. یک پوشش مخاطی ضخیم دهانه رحم را می پوشاند و مانع از انتقال عفونت نیز می شود. ممکن است چندی بعد از اوج لذت جنسی جنین شما تکان بخورد!

در این مورد نیز نگران نباشید چون این افزایش تحرک بدلیل افزایش جریان خون ناشی از افزایش ضربان قلب شماست نه بخاطر اینکه جنین احساس درد می کند یا از آنچه روی داده چیزی فهمیده است.

1
5
10
15
20
25
30
35
40
سلام چه خوب پیداتون کردم منم خدا بخواد پسرم شهریور دنیا میاد

ان شاءالله

گروه داریم تو واتساپ اگ خواستی بگو ادد کنیم

1
5
10
15
20
25
30
35
40
1346