2737
2739
عنوان

اگ خانوادتون براتون جهاز نخرن چیکار میکنین؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1381 بازدید | 122 پست
عزیزم شاید هیچ کسی اندازه من دردتو نفهمه ..اینو باور کن ! شاید صد بار بدتر از ایناشو کشیدم خیلی حسرت ...

آرامشم بعد از خدا فقط همسرمه 

بخدا با این ک وضع خیلی خوبی هم نداریم اما واسم هیچی کم نمیذاره ولی حتی جلو خونوادم شوهرمو تحویل میگیرم بم اخم میکنن و متلک میندازن

♡چـہ زیبـاسْٺ یـادَٺ خُــداجّــونْ♡

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
اره واسه چی به بابام فشار بیارم. هرکی نداره نیاد منو بگیره😀

الان اینو میگی اونم ک قراره همه فشارا روش باشه خرج عروسیو و جهاز و خونه و ... شوهرته بعدأ خودت زجرشو تو زندگی میکشی کلی قسط و بدهی ی طرف عصبانیت و تحت فشار بودن همیشه ی شوهرتم از ی طرف...

نباید همه فشارارو بندازیم ی طرف خدا رو خوش نمیاد.

نباید ب پدرمونم فشار بیاریم متعادل باشه اما ی طرفه نباشه

الان اینو میگی اونم ک قراره همه فشارا روش باشه خرج عروسیو و جهاز و خونه و ... شوهرته بعدأ خودت زجرشو ...

باباش خیلی پولداره رو ملیارد جابجا میکنه . واسه چی به بابام فشار بیارم. اونا سر کیسه رو شل کنن

2738
باباش خیلی پولداره رو ملیارد جابجا میکنه . واسه چی به بابام فشار بیارم. اونا سر کیسه رو شل کنن

اگ میلیاردره پس حرف شما کاملأ متینه 😁

الان میگی .  خیلی شانس بیاری شوهرت  براش مهم نباشه ک جهاز هم خودش بخره.  وگرنه درصد بیشتر مردها حاضر نمیشن همه چیو قبول کنن ربطی هم ب پولداری نداره . از همه مهترش خانواده اش هم صداشون در میاد .  اتفاقا کسایی ک پولدارتر هستن این چیا براشون مهمه . پسری ک نداشته باشه توقع اش هم از سمت خانواده دختر کمتر هست . 

منم جهیزیه ام افتضاح بود بابام وضعیش بد نبود ولی به هیچ کدوم از بچه هاش هیچی نداد، از اون سمت هم همه چیز از همسرم خواستن، عروسی مفصل و مهریه سنگین و طلا و خونه و ماشین و ... حتی مجلس عقد هم که معمولا با دختره رو انداختن گردن همسرم، هزینه حلقه داماد و لباسش و ... رو خودم کار دانشجویی میکردم دادم، من قبول دارم که وظیفه پدر دختر نیست جهیزیه بده ولی ایکاش همسرم رو هم انقدر توی خرج نمینداختن بابت مراسم ها همون پول رو میدادیم به جهیزیه، من دو سه سال اول زندگیم با وسایلای خونه دانشجویی شوهرم زندگی کردم، نگم برات چه استرسی داشتم که یه مهمون نیاد خونم  چون حتی فرش هم نداشت خونمون ، دیگه بعد عروسی حسابی کار کردیم با کمک همسرم خریدیم. جالبه بعدش که داشتم یه کم به زندگیم میرسیدم خانوادم سرکوفت میزدن بهم که تو قدر پول رو نمیدونی    

تاریخ شروع: 24 دی ماه 1399    وزن شروع:76.9   قد شروع : 164  وزن هدف: 57  وزن فعلی: ۷۵.۴ گروه زرد
الان میگی .  خیلی شانس بیاری شوهرت  براش مهم نباشه ک جهاز هم خودش بخره.  وگرنه درصد ب ...

خرید خودش همرو. خانوادشم غرغر نکردن چون گفتیم ما همچین رسمی نداریم. خواستگارای دیگه هم داشتم همکلاس بودیم خودش میدونست شرایطو قبول نکنه بقیه هستن.

اما خارج از این حرفا من یکی از دوستام کورده و اینطور که مطلع هستم کوردها هم به دختر جهیزیه نمیدن.

نمیگم وضعشون خوبه متوسطه  مثلا اینجورین ک ب من ک میرسن میگن نداریم و دستمون خالیه  اما چ ...

عزیزم اصلا رسم هایی مثل جهاز و سیسمونی و ... درست نیست

چرا باید به پدر دختر فشار بیاد

تو شهر ما که رسم جهاز نداریم، هرکس بخواد بده تیکه های برقی آشپزخونه رو میده مثل چرخ گوشت و آبمیوه گیری و ..... و اتو و جاروبرقی و ظروف و قابلمه ....وسایل بزرگ با داماد هست که هر وقت تونست بخره.

افرادی هم هستن که هیچی به دخترشون جهاز نمیدن چون ندارن...پسر کم کم میخره برای خونه اش.

اگه همسرت حرفی نمیزنه سخت نگیر، با حداقل ها بساز و زندگی کن...کم کم میخرین.

اگر هم میتونی برو سرکار و خودت بگیر.

مامان دوقلوهام ، شاغلم ، سعی میکنم برای همسرم و دخترام کم نزارم.
2706