2733
2739
عنوان

مامانم میگه چراتورونمیبرن عروسی....

| مشاهده متن کامل بحث + 2362 بازدید | 109 پست
همسایمون مارو دعوت نکرده چون واسه پسرش اومدخواستگاری جواب منفی دادم

خب دیگه خودتم‌میدونی جات توی اون عروسی نبوده چرا پس مادرت متوجه نیست ک بهتر بوده اونجا نباشی

‏فرمولی مهم درزندگی از کلام استاد شجاعی: به همه چیز نگاه امانتی داشته باشید...فرزندم امانته...خونم امانته... همسرم امانته......و.......                                      امام صادق(ع): شخص امین آن کسی است که از خدا می‌ترسد. (بحار،‌ ج ٧٥، ص ٩٩)...                             در امانت ها خیانت نکنیم ...‎#خودسازی

به مامانت بگو اون نبردن به باد و در و داماد و چایی نریختن و ۶۰ تومن پس گرفتن و ... بستگی داره

و جالبه منِ فاطمه همه اینها را میدونم و باز کار خودمو انجام میدم ... چون تغییر دادن ذات به یه تلنگر بزرگ از سمتِ خدا نیاز داره که البته کم هزینه نیست

واقعا خود کرده را تدبیر نیست

پروردگارم، به کدوم نامت بخونمت؟ به کدوم عزیزت قسمت بدم؟ از کدوم بنده ات بخوام دعا کنه؟ معجزه کن سرطان هیچوقت از هیچ راهی به تن خواهرم برنگرده🌷 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

به مامانت بگو اون نبردن به باد و در و داماد و چایی نریختن و ۶۰ تومن پس گرفتن و ... بستگی داره و جال ...

نفهمیدم😩

باروانم بازی میکنیو یادت میره.....این دختر سنش واسه این همه درگیری کمه🙂💔
2728

من خیلی دیدم شما تاپیک زدی به شوهرم گفتم چرا منو باخودت نبردی خونه فامیلتون چرا منو نبردین مهمونی و...

یکی از علتهایی که شمارو نمیبرن دقیقا همینه که هی میگی منم ببرید!

اگر دوس داشتن خب بهتون میگفتن عزیزم! چرا خودتو کوچیک میکنی؟

جمله ی چرا انقدر زود ازدواج کردی؟ به اندازه ی جمله ی چرا ازدواج نمیکنی؟ زشته! جمله ی سومین بچه رو میخواستی چیکار؟ به اندازه ی سوال چرا بچه دار نمیشی ناراحت کننده اس! به اسم روشنفکری در زندگی دیگران دخالت نکنید🙏
من خیلی دیدم شما تاپیک زدی به شوهرم گفتم چرا منو باخودت نبردی خونه فامیلتون چرا منو نبردین مهمونی و. ...

اخه اگه من برم واونو نبرم کچلم میکنه

2738
مثلا دو هفته ی بار ماهی. ی بار میرم خونشون منم عقدم ها البته ۳ماهه باهاشون فقط دست میدم روبوسی نمیک ...

واقعا؟😐وای خدا ادم میترسه برای برادرش زن بگیره

اخه چرا مگه دشمنتن مگه چیکارت کردن؟خودتم یه روزی مادر شوهر و خواهرشوهر میشی ها

غرب زدگی اثری از جلال آل احمد است.جلال آل احمد در این کتاب میگوید:غرب‌زدگی آفتی است که از غرب می‌آید و ما را مانند طاعون گرفتار و بیمار می‌کند. آدم غرب‌زده ریشه و بنیادی ندارد، نه شرقی مانده، نه غربی شده؛ هرهری مآب و چشم و گوش بسته از آداب و سنن و فرهنگ غرب تقلید می‌کند.جلال در این باره میگوید:«آدم غرب‌زده هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد اما به هیچ چیز هم بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است!نه ایمانی دارد،نه مسلکی،نه مرامی نه اعتقادی،نه به خدا یا به بشریت،نه در بند تحول اجتماع است و نه در بند مذهب و لامذهبی،حتی لامذهب هم نیست هُرهُری است.آدم غرب‌زده، شخصیّت ندارد.چیزی است بی اصالت. خودش و خانه‌اش و حرف‌هایش،بوی هیچ چیزی نمیدهد. بیش‌تر نماینده‌ی همه چیز و همه کس است.آدم غرب‌زده، معمولاً تخصّص ندارد، همه کاره و هیچ کاره است؛ امّا چون به هر صورتی درسی خوانده و کتابی دیده و شاید مکتبی، بلد است که در هر جمعی، حرف‌های دهن پر کن بزند و خودش را جا کند. شاید هم روزگاری تخصّصی داشته؛ امّا بعد که دیده است در این ولایت تنها با یک تخصّص نمی‌توان خر کریم را نعل کرد، ناچار به کارهای دیگر هم دست زده است. عین پیرزن های خانواده که بر اثر گذشت عمر و تجربه‌ی سالیان، از هر چیزی مختصری می‌دانند و البتّه خاله زنکی‌اش را.(کتاب بخون دوست عزیز،کتاب بخون)من نمیتونم به همه ی عقاید احترام بذارم،چون احترام به عقاید پوچ و بی ارزش در واقع توهین به شعور خودمه
فاطمی مگه شما و شوهرت همسایه نیستین.؟؟ خوب همسایه مادرشوهرت همسایه شما هم میشه دیگه مامانت اینا دع ...

نه چون پسره خواستگارمن بود جواب منفی دادم

من چون با فاصله میام اگه اتفاقی تاپیک این استارتر رو ببینم میرم تاپیکای قبلیشم میخونم جالبن آدم احسا ...

چرا؟😓😓😓😓😓

2706