2410
2553

دلیل انتخابش؟ من خیلی کارهای ون‌گوگ رو دوست دارم، شیفته‌ی اون خورشیدهای مواج و رنگ زرد درخشان تابلوهاش هستم، و دلم می‌خواست بیشتر بشناسمش. اسم مترجمش هم البته تاثیر داشت در انتخاب کتاب

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ممنون بخاطر معرفی کتاب 🌹

یبار تو جمع دوستام به یکی گفتم سفسطه نکن عزیزِ من گفت چی؟ گفتم سفططه نکن😐 گفت یبار دیگه بگو🤨 گفتم سسفطه نکن😶 هیچی دیگه دوستیمو باهاش بهم زدم لعنتی خیلی پیگیر بود😕
2456

ونسان ون‌گوگ از معروفترین‌های دنیای هنره، کمتر کسی هست که خودش و چند تا از آثارش رو نشناسه و قیمت نقاشی‌هاش هم که سر به فلک می‌زنه اما مثل خیلی از هنرمندهای دیگه زندگیِ خودش در گمنامی و درک‌نشدن و فقر و آشفتگی گذشت.

این کتاب در اصل مجموعه‌ی نامه‌های ون‌گوگه به تئو؛ برادر کوچکترش که همیشه بزرگترین حامی عاطفی و مالی ونسان هم بود. در حقیقت ما قراره در جریان خواندن این نامه‌ها نویسنده‌شون رو هم بشناسیم.

آشفته بود، شاید مهمترین صفت برای توصیف شخصیت این نقاش هلندی همین آشفتگی‌ش باشه، روح بی‌نهایت حساس و قلبی بسیار مهربان داشت، و بی‌‌قرار بود، یک بی‌قراریِ مداوم

رفتارهاش با هنجارهای جامعه‌ش تطابق نداشت، بارها طرد شد و تنها گذاشته شد، دلخوشی‌‌ بزرگش اما بوم نقاشی‌ش بود و دنیای رنگها. هرچند تا وقتی زنده بود کارهاش هم جدی گرفته نشدند، مثل خودش... و سرانجام در سی‌وهفت‌سالگی زندگی‌ش به پایان رسید، با مرگی خودخواسته

2714
2706