2737
2734
عنوان

آزمایش بتا بعد سقط

10845 بازدید | 34 پست

من دوم فروردین سقط خود به خودی داشتم،جنینم تا شش هفته و چهار روز رشد کرده بود و ایست قلبی بود ،من هفته ی نه سقط کردم ،

نه روز بعد از سقط فکر کردم خونریزیم بند اومده ،اما بعد سونوگرافی هم خونریزی داشتم 

این سونوگرافی مقداری مایع اکوژن به ابعاد 16*4*19میلیمتر در قسمت فوقانی دربین دو لایه آندومتر دیده میشود که در درجه ی اول مطرح کننده ترشحات و با احتمال کمتر ساک حاملگی دفورمه است و ضخامت اندومتر دو میلیمتر 

و الان ده روز هم هست لک بینی هم ندارم 

رفتم دکتر شنبه ی هفته ی پیش گفت دهانه ی رحمت بستس ،و دارو گیاهی داد گفت با پریود دفع میشه و آزمایش بتا هم امروز دادم 

شما هم آزمایش بتا دادید ؟چکار کردید میشه توضیح بدید من نگرانم 

من اول ۴ تا لخته دفع کردم فک کردم کامل افتاده

بتا دادم ۵۸۰ بود

قبل از دفع لخته ۵۷۰ بود

دگ چون کیست بزرگ داشتم خارج از رحم شده بود و عمل باز شدم  دو هفته بعد بتا دادم صفر شد

عزیزم ایشالا مشکلی نداشته باشه و سقط کامل انجام بشه ولی این سالها حاملگی های خارج رحمی خیلی زیاد شده و در صورتی که جنین با دارو و عمل کامل تخلیه نشه و تو آندومتریوز ترشح باشه مقداری نگران کننده است و خدایی نکرده به مول بدخیم و بعضاً منجر به کاریوکارسینوما میشه که باید فرد مبتلا شیمی درمانی بشه. این برای همه رخ نمیده در کل گفتم که نباید سرسری ازش عبور کرد پیگیر باش حتما تا بتا HCG کامل منفی بشه یعنی زیر 5

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
عزیزم ایشالا مشکلی نداشته باشه و سقط کامل انجام بشه ولی این سالها حاملگی های خارج رحمی خیلی زیاد شده ...

من جنین بود و رشد هم کرده بودش ،به علت ایست قلبی 

البته قبلش هم لک بینی داشتم 

سونوگرافی شکمی هم دادم 

یعنی هم جنین داشتید و هم بارداری خارج رحمی؟ چند روز بعد سقط از بتا دادید ؟

عزیزم من دوماه اقدام کردم باردار شدم اما چون کیست بود اجازه نداد جنین وارد رحم بشه و داخل لوله مونده بود 

بدون هیچ دردی فقط روزای اخر درد سقط داشتم ک رفتم امپول خارج از رحمی زد  دردم اروم شدتا سه روز بعدش عمل شدم 

۲۶ اذر عمل شدم 

۹ دی ازمایش بتا دادم 

ینی دو هفته دقیق

2738
عزیزم من دوماه اقدام کردم باردار شدم اما چون کیست بود اجازه نداد جنین وارد رحم بشه و داخل لوله مونده ...

بارداری خارج رحمی یعنی هفته ی چند بارداری متوجه شدید خارج رحمیه؟

درد نداشتید؟

یعنی تو سونوگرافی شکمی ساک رو ندیدند و قلب و جنین ؟

بارداری خارج رحمی یعنی هفته ی چند بارداری متوجه شدید خارج رحمیه؟ درد نداشتید؟ یعنی تو سونوگرافی شک ...

من دقیق ی هفته بعد از تاخیر پریودم ینی هفته ی ۵ افتادم ب لک بینی رفتم سونو‌دادم گفتن ساک بارداری معلوم نیست فقط کیست بزگ داری ک بابد عمل شی

چند تا دکتر دگ رفتم ازمایش بتا مثبت اما سونو میگفتن چیزی نیست

ی هفته همینجوری گذشت از این دکتر ب اون‌دکتر  تا عملو امادگیشو پیدا‌کنم شد ۷ هفته

درد ب هیچ عنوان نداشتم فقط لک بینی داشتم

روزای اخر فقط درد سقط داشتم ک با امپول حل شد

اصن هیچیش تو سونو معلوم نبود. بعد از عملم ب تیکه لخته بود 

یعنی اونم به علت سقط جنین ؟ایست قلبی ؟ سقط خود به خودی ؟ چطوری بودند ؟

ایست قلبی نه ولی سقط جنین بود دلیل اینکه سقط میشه در بعضی از موارد بخاطر خارح رحمی بودن هستش و و اگه به طور کامل سقط نشه و بافت های ریزی از جنین بمونه شروع به رشد میکنه و باید تخلیه بشه حالا بعضی ها خوش شانسن با دارو این اتفاق می افته و یا نهایت با عمل جراحی و با D&C در صورتی که پزشک نتونه بافت ریز را ببینه و تخلیه کنه باعث بالا رفتن بتای خون شده و به سایر اعضای ضعیف بدن مثل ریه و یا کلیه و مغز متاستاز میکنه و بیمار باید شیمی درمانی بشه البته این در مواردی رخ میده که خیلی طولانی بشه

2706