2737
2734

American Gangster ، (گانگستر آمریکایی)

کارگردان : Ridley Scott
نویسنده: Steven Zaillian, Mark Jacobson
بازیگران: Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor
تاریخ اکران: 2 November 2007 (USA)
مدت: 157دقیقه
«گانگستر آمریکایی» را باید یک اثر خارق‌العاده، چشم گیر و برجسته سینمایی امروز به شمار آوریم. در این فیلم پرمخاطب، ما شاهد طرح یکی از مسایل دیرپای اجتماعی یعنی معضل مواد مخدر و قاچاق آن از سوی گروه‌های زیر زمینی هستیم. «گنگستر آمریکایی» (American Gangster) فیلمی از ریدلی اسکات، بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است.استیو زیلیان,فیلمنامه نویسی که با نوشتن فیلمنامه فهرست شیلدر به شهرت رسید,فیلمنامه گنگستر آمریکایی را از روی مقاله بازگشت پروانه نوشته مارک یاکوبسون,نوشته شده است.دو بازیگر برنده اسکار دنزل واشینگتون و راسل کرو نقش های اصلی فیلم گانگستر آمریکایی را بازی میکنند,فیلمی که در ابتدا قرار بود نام اش پدر خوانده سیاه باشد.
دنزل واشینگتون در یکی از بهترین نقش آفرینی دوران حرفه ای اش ,درنقش فرانکلوکاس ظاهر شده است.فیلم خوب گنگستر آمریکایی دو کاراکتر محوری دارد-لوکاس و ریچی-که برخورد و تقابل آنها قرار بود که محرکه ی فیلم باشداما شرایط اصلی برای موفقیت چنین رویکردی متوازن بودن رابطه ی مذکور است.متاسفانه رابطه لوکاس و ریچی متوازن نیست.لوکاس حضورسنگین تر و جذاب تری در فیلم دارد.ریی هماورد مناسبی برای لوکاس نیست.فیلم هر گاه روی کاراکتر لوکاس متمرکز می شود,در اوج است اما بخشهای مربوط به ریچی بیشتر ملال آور است.البته این به این معنا نیست که فیلم گنگستر آمریکایی فیلم خسته کننده ای است.ریلدی اسکات هرگر فیلم خسته کننده و غیر سرگرم کننده نساخته است.گنگستر آمریکایی از این قاعده مستثنی نیست.یکی ازویژگی های ارزنده فیلم,آشنا کردن تماشاگر با دقایق و ظرایف حرفه ی قاچاق مواد مخدر در آمریکاست.واشینگتن توانسته تمامی سایه روشن های کاراکتر فرانک لوکاس را عینیت ببخشد.اصولا کاراکترِ لوکاس که بر آینده ای است از احساسات وگرایشات متناقض,برگ برنده ی فیلم به شمار می رود.بازی آرماند آسانته در نقش همکار زیرک فرانک و نیز بازی جاش برولین درنقش کارآگاه تروپو ,حائز اعتناست.

نظر منتقدان:

• لو لومنيك از نيويورك پست: دنزل واشينگتن در نقش فرانك لوكاس، خيره‌كننده است و درواقع بهترين بازي كارنامه خود را ارايه داده است.
• راجر ابرت از شيكاگو سان‌تايمز: يك داستان جذاب و سرگرم‌كننده،‌ خيلي خوب و روان روايت شده و راسل كرو در اين ميان سهم عمده‌اي دارد.
• كنت توران از لس‌آنجلس تايمز: فيلمي فوق‌العاده خوش‌ساخت و كاملا رضايت‌بخش.
• پيتر تراورس از رولينگ استون: اين فيلم را«صورت زخميِ سياه» يا «پدرخواندهِ هارلم» بناميد يا يك فيلم جهنميِ مهيج. (هارلم محلۀ سياه‌پوستان در شهر نيويورك است.)
• كلوديا پيگ از يواس‌اي تودي: اين فيلم كه براساس داستاني واقعي است، پيچش‌هاي داستاني غافلگير‌كننده‌اي دارد و يك‌راست به پايان سرد و هولناكش ختم مي‌شود. ترديدي نيست كه گنگستر آمريكايي بهترين درامِ جنايي گنگستري امسال است.
• تاد مك‌كارتي از ورايتي: فيلم گاهي جذاب و هيجان‌انگيز است ولي نمي‌توان اين موضوع را انكار كرد كه سرگرم‌كننده و رضايت‌بخش است. موفقيت تجاري بزرگ فيلم نيز قابل پيش‌بيني است. اما گنگستر آمريكايي فيلمي فوق‌العاده و عالي نيست.

این فیلم کاندیدای ۲ اسکار (کاندیدای اسکار بهترین طراحی هنری-کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن) در سال ۲۰۰۸ شد.

پ ن:به هیچ عنوان "هیچ فیلمی" از "ریدلی اسکات را از دست ندهید"،

Fino Alle Fine#

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
After چی؟

فقط After خالی. برگرفته از یک رمان پرطرفدار به همین نامه.

شما میدونین تو امریکا هر فیلم چند وقت رو پرده میمونه؟

ارزش ندارد که آدمی برای مبارزه کردن با کوتَه فکران، خود را آزرده سازد؛ زیرا پیروزی بر آن‌ها هیچ ارزشی ندارد.   میکل_آنژ
پریروز فیلم متری شیش ونیم رو دیدم خیلی عالی بود فیلم تموم شده بود من هنوز نشسته بودم ازبس فیلم قشنگ ...

انگلیسی چطور نوشته میشه ژانرش چیه و از کجا دانلود کنمش

بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست . با این تصمیم می‌گذارید که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان بسر برد 
2738
لطفا فیلمای عالی رو معرفی کنید که خاص باشن  من عاشق فیلمم

فیلمی با بازی راسل کرو+دنزل واشنگتن و کارگردانی ریدلی اسکات کبیر حتما فیلم عالی و استثنایی میشه

Fino Alle Fine#
فیلمی با بازی راسل کرو+دنزل واشنگتن و کارگردانی ریدلی اسکات کبیر حتما فیلم عالی و استثنایی میشه

من عاشق راسل کرو هستم 

بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست . با این تصمیم می‌گذارید که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان بسر برد 
من از ریدلی اسکات فقط گلادیاتور و یک مشت دروغ رو دیدم عالی بود 👍👍👍 اینم میزارم تو لیستم

Aliens(بیگانه)

بلید رانر

هانیبال

The Counselor

رابین هود

the martian( مریخی)

و....

میدونستی ساختن فیلم گانگستر آمریکایی بیش از ۳سال طول کشیده!!!

Fino Alle Fine#
2706