2410
2553
عنوان

قبل از بچه دار شدن

426 بازدید | 37 پست

‍ 🌺🌾🌺🌾🌺🌾🌺🌾🌺

قبل از بچه دار شدن

یک گفتمان درونی، جدی و منطقی......اگر كودك سالمي ميخواهيد قبل از بچه دار شدن حتما از خود بپرسيد:

آيا كودكم را مانعي براي پيشرفت در زندگيم نخواهم ديد؟

از خود بپرسيد چند كتاب در زمينه تربيت كودك بخوانم كه كافي باشد؟

از خود بپرسيد آيا مشكلاتم را با همسرم، خانواده او و خانواده خودم حل كرده ام تا فرزندم قرباني مشكلات ما نشود؟

از خود بپرسيد آيا ميتوانم به موقع به فرزندم اجازه دهم مستقل باشد و پرواز كند؟ يا از ترسم بالهاي او را خواهم چيد؟

از خود سوال كنيد آيا توانايي آن را دارم ناكامي ها، خشمها و خستگيهايم را مانند يك انسان بالغ تحمل كنم و آنها را سر فرزندم خالي نكنم؟

آيا براي فرزندم به عنوان يك انسان، حق آزادي، امنيت، و احترام قايلم؟

آيا مشكلات شخصيم را حل كرده ام كه بتوانم محيط شادي براي فرزندم ايجاد كنم؟

از خود بپرسيد آيا من به اندازه اي كه ميخواستم درسم را خوانده ام؟ آيا ميتونم براي درس خواندن دو سال صبر كنم و پيش كودكم بمانم؟ مبادا فرزندم را زماني كه بيشترين نياز را به من دارد براي درس خواندن رها كنم؟

از خود بپرسيد آيا ميتوانم دو سال كار نكنم و همسرم چرخ اقتصاد خانواده ام را به تنهايي بچرخاند

و در اخر، آيا انقدر خوشبخت هستم كه كودكي به اين دنيا بياورم تا او را شريك خوشبختي ام كنم؟ يا برعكس از شدت تنهايي و ترس از آينده و پيري و كوري و حرف مردم بچه دار ميشم، يا به اميد بهتر شدن شرايط زندگي، يا به خاطر افسردگي و بيكاري نيازمند يك تغيير در زندگي ام هستم پس بچه دار میشوم ah : https://telegram.me/DrAzartash

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
2714
فقط نزایین چون توانایی زاییدن دارید بلکه به اینده بچه بدبختم فکر کنین خلاصش این بود😆

مرسی ک خلاصه کردی😂

تیکر لاغری وزن اولیه ۸۰ 😐ایستگاه اول۷۰😣ایستگاه دوم ۶۰☻ببینیم تا ایستگاه سوم دووم میارم ی نه😥 میخوام تا عید بترکونم من میتونم🍬💃

به نظرم کار افرادی که بچه رو فقط بخاطر تنوع زندگی خودشون و تجربه حس مادری و این چیزا به دنیا میارن ظلم محضه . اون موجود گناهی نکرده که بخاطر خودتون به دنیا بیاریدش و بعد هم تا چیزی بشه سرش منت بذارین که من برات مادری کردم

این یوزر مشترکا توسط دو نفر استفاده میشه.
2706