2733
2734
سلام،من نینیم سیزده ماهشه بهش شیر خودمو میدم،میخواستم بدونم که واجب بهش شیر گاوم بدم؟چون دوست نداره و شیر خودمو ترجیع میده؟بد از یک سال شیر گاو بهتره یا شیر مادر؟شما شیر پاستریزرو هم میجوشونید؟خیلی‌ ممنون از کمکتون

عزیزم شیر گاو خیلی برای قد بچه خوبه میتونی یا با موز یا با کیک بهش بدی لزومی هم نداره گرمش کنی ............دختر من نمیخورد ولی با این شکردا روزی یک استکان رو راحت میخوره ............بعدشم یه استکان خوشکل براش انتخاب کن بهتر میخوره
miti جون سلام،

عزیزم اگه شیر خودت برای بچه کافیه و قصد داری تا دو سالگی بهش شیر بدی، مجبور نیستی شیر گاو هم بهش بدی. اما اگه شیرت کمه یا می خوای از شیر بگیری باید یه جایگزینی براش پیدا کنی.

به نظر من شیر خشک از شیر پاستوریزه بهتره چون غنی شده و آهن و سایر مواد لازم رو داره، ولی شیر پاستوریزه خیلی مغذی نیست و ممکنه بعضی مواد ضروری رو نداشته باشه. اگه خواستی شیرخشک بگیری ببلاک شماره 3 بگیر. اصلاً یبوست نمی ده، قیمتش هم مناسبه.

من چون خودم مدتی تو صنعت شیر کار می کردم می دونم که شیر خشک رو از شیر درجه یک و فوق العاده بهداشتی تهیه می کنن ولی شیرهای پاستوریزه حساب و کتاب نداره و بعضی هاشون نخوردنش بهتر از خوردنشه!

اینم بگم بچه هایی که شیر مادر می خورن از شیر پاستوریزه و شیر خشک خوششون نمیاد و باید به صورت فرنی یا تیلیت با نون و غیره بهشون بدی. ولی اگه به شیر دیگه ای عادت کنن کم کم سینه مادر رو ول می کنن.

نی نی من 14 ماهشه و شیر خودمو می خوره ولی چون یک کم لاغره براش شیر خشک شروع کردم تا تقویت بشه. آخه شیرخشک درصد چربی بیشتری نسبت به شیر مادر داره و بچه رو تپل مپل می کنه! البته با کلی دوز و کلک بهش می دم وگرنه قبول نمی کنه.

اینکه پرسیدی شیر خودم بهتره یا شیر پاستوریزه، صد در صد شیر خودت بهتره. شیر مادر علاوه بر دارا بودن مواد غذایی، مثل واکسن عمل می کنه و بدن بچه رو در مقابل بیماری ها مقاوم می کنه. تمام آنتی بادی هایی که توی بدن تو هست از طریق شیرت به نی نی منتقل می شه و سلامتیشو بیمه می کنه. این موهبتیه که تو هیچ شیر دیگه ای یافت نمی شه.
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

میدونم هیچ کدوم از شما ها در مورد شیر بز چیزی نمیدونید منم نمیدونستم دخترم نارس دنیا اومد و به پروتین گاو هم حساسیت داشت خیلی کم وزن و لاغر بود همیشه هم زیر نمودار رشد بود هر آزمایشی هم بگید دادم هر دکتری هم میگفتن مؤثره بردم خوب نشد خیلی هم بد غذا بود اما خدا عمر  بده  طب سنتی بردم گفت چاره بچه فقط شیر بز هست رفتم تو گوگل سرچ کردم نوشته بود 96 درصد ویتامین داره چقدر برای رشد نوزاد مفیده مثل شیر مادره فقط کافیه یه مطالعه کنید هیچ چیزی تو دنیا مفید تر از شیر بز نیست هم برای نوزادان هم برای مادرا هم مسن ها البته شیر اگر برای نوزاد میخواین حتما حتما از جایی بگیرید که شیردوشی جلوی شما انجام بشه تا خالص باشه و پاستوریزه نباشه اگر تهران هستید یه مزرعه تو شهریار تهران هست خیلی تمیزه و چون بزهاش فرانسوی هستن همه فصل ها شیر تازه دارن تو گوگل سرچ کنید لبنیات بز مروگل آدرس میاد اگه استفاده کنید اون وقت پی می‌برید چه گنجی هست شیر  الان که فصل مدسه ها هست بهترین ماده غذایی برای بچه ها هست چون هم هوش رو بالا میبره هم از خستگی جلو گیری میکنه