1147
1267
عنوان

خرید وسایل نوزاد،بیاین کمک

326 بازدید | 43 پست

خانوما من بچه دومم باردارم راستش واسه اولی اصلا تو باغ نبودم مامانم خرید الان نمیدونم چی بخرم؟چه سایزی؟چند دست؟توروخدا کمک کنید موندم

فقط 13 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40

منكه گذاشتم ان شاالله ٢٨ هفته به بعد بخـرم

فقط 9 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
نـفس مامان خـودت ميدوني بعد كـلي انتـظار خدا تورو گـذاشته تو دلم❤️خـُدايا ازت خواهش ميكنم بچمو بِ سلامتي بذار بغلمون😭خودت كه ميبيني چقد اذيت شدم هنوزم ادامه داره😔قشنگم تو سالم و سلامت بيا بغلمون من قـول ميدم هيچ وقت در مورد اين روزايي كه داره سپري ميشه بـرام هيچي نگـم برات❤️ذره اي منت روي سرت نيس عشق جانم❤️نـفسكم قربون دست و پاي كوچولوت بشم من  توروخدا محكم و قوي سرجات بشين تا سر ٩ماه بياي بغـلمون❤️تو بنـد بنـد وجود مايي اخه ❤️بند بند وجودم به فـدات عشــ💙ــق مادر❤️خُدايا خودت حافظ كُنجدمون باش💙


پیراهن با درز از بغل: 3 تا 6 عدد

سرهمی: 4 تا 6 عدد

این لباس یکی از پراستفاده‌ترین اجزای سیسمونی نوزاد است. سرهمی درواقع مانند پیژامه یک‌تکه یا پیژامه متصل به شلوار است. این لباس، نوزاد را گرم و امن نگه می‌دارد و پوشیدن آن بسیار آسان است. آستین و شلوار بعضی از سرهمی‌ها مجهز به محافظ دست‌وپا هستند و شما را از جوراب و دستکش بی‌نیاز می‌کنند.
 

 بادی: 7 تا 10 عدد

بادی تا زمان راه افتادن نوزاد یکی از اجزای ضروری سیسمونی است. بادی‌ها در طرح‌های متفاوت، بدون آستین، آستین‌کوتاه و آستین‌بلند موجود هستند. آن‌ها را می‌توانید به‌عنوان زیرپوش در فصول سرد استفاده کرده و یا با شلوار، جوراب شلواری، دامن و ... موردعلاقه خود ست کنید. بادی‌ها اغلب کشی بوده و دارای دکمه‌های فشاری هستند و به‌راحتی تعویض می‌شوند. البته بادی‌های زیپی سریع‌تر تعویض می‌شوند.

 

شلوار جوراب‌دار: 2 تا 4 عدد

بعضی از والدین از خرید شلوار برای نوزاد خودداری می‌کنند زیرا معتقدند نوزاد خیلی سریع قد می‌کشد و دیگر نمی‌تواند از آن استفاده کند. اما باید بدانید که شلوارهای بلند از اجزای مهم سیسمونی هستند زیرا به گرم نگه‌داشتن نوزاد کمک می‌کنند. از طرفی، جوراب‌ها خیلی اوقات بعد از مدتی از پای نوزاد بیرون می‌آیند. درحالی‌که با پوشیدن شلوار می‌توانید از گرم ماندن نوزاد مطمئن شوید.
 

شورت پوشکی: 4 تا 6 عدد

این شورت‌ها روی پوشک را می‌پوشانند و احتمال لک شدن لباس‌ها، روتختی، صندلی و ... را به حداقل می‌رسانند. شورت پوشکی برای بیرون رفتن از خانه و همچنین هوای سرد زمستانی انتخاب مناسبی هستند.

جوراب نوزاد: 3 تا 6 جفت

جوراب از دیگر اجزای ضروری سیسمونی است اما پیدا کردن جوراب متناسب با اندازه پای نوزاد کار نسبتاً سختی است. از طرفی جوراب‌ها معمولاً بعد از مدتی از پای نوزاد بیرون می‌آیند. بنابراین بهتر است از جوراب‌هایی استفاده کنید که به دور قوزک گره می‌خورند و یا دارای سر کشی هستند.

 پاپوش نوزاد: 3 تا 4 جفت

برای محافظت از پاهای کوچک نوزاد حین بیرون رفتن از خانه، مهمانی‌ها و ... به چند پاپوش با کف نرم احتیاج دارید. این کفش‌ها اغلب بسیار انعطاف‌پذیر و راحت هستند و به‌آسانی پوشیده می‌شوند.
.

کلاه: 1 تا 2 عدد

کلاه علاوه بر ظاهر زیبایی که به لباس‌های دیگر می‌بخشد به حفظ دمای بدن نوزاد کمک می‌کند. استفاده از کلاه‌های نخی و خنک در تابستان از پوست حساس سر کودک در برابر نور آفتاب محافظت می‌کند. کلاه‌های ضخیم‌تر نیز در هوای سرد باعث حفظ گرمای بدن نوزاد می‌شوند.

راهنمای سایز لباس نوزاد

برچسب‌های روی لباس نوزاد طوری نشان می‌دهند که گویی سایز لباس تنها به سن کودک ارتباط دارد. درحالی‌که بهترین روش برای انتخاب سایز مناسب، توجه به قد و وزن نوزاد است. در ادامه با سایزهای معمول لباس نوزاد و تناسب هر یک از آن‌ها با قد و وزن کودک آشنا می‌شوید:

Newborn: مناسب برای نوزادان با قد 54 تا 56 سانتی‌متر و وزن تا 4.5 کیلوگرم

0-3 ماهه: مناسب برای نوزادان با قد 58 تا 62 سانتی‌متر و وزن تا 6.5 کیلوگرم

3-6 ماهه: مناسب برای نوزادان با قد 64 تا 68 سانتی‌متر و وزن تا 8 کیلوگرم

6 تا 12 ماهه: مناسب برای نوزادان با قد 66 تا 74 سانتی‌متر و وزن تا 10 کیلوگرم

10 نکته‌ای که باید قبل از خرید به خاطر بسپارید

هنگام خرید لباس برای نوزاد به‌جای تمرکز بر مدل و برند لباس به کیفیت، راحتی، نرمی، امنیت و کارایی آن دقت داشته باشید.

از خرید لباس‌هایی که نیاز به اتوکشی یا شستشو با دست دارند، خودداری کنید.

از لباس‌هایی که به‌سختی پوشیده می‌شوند صرف‌نظر کرده و ترجیحاً لباس‌هایی با دکمه یا زیپ تهیه کنید.

 لباس‌های نوزادی را بهتر است حداقل از 3 ماه قبل از زایمان تهیه کنید.

در خرید لباس نوزاد زیاده‌روی نکنید. بلکه لباس‌ها را به تعداد لازم خریداری کرده و بعد از زایمان به‌تدریج با افزایش سایز کودک به تعداد آن‌ها اضافه کنید.

لباس‌های نوزاد را قبل از اولین استفاده، شستشو دهید.

به جنس و وزن پارچه لباس توجه داشته باشید. دمای بدن نوزاد خیلی سریع بالا می‌رود. بنابراین بهتر است به‌جای لباس‌هایی با الیاف مصنوعی از لباس‌های ارگانیک با الیاف طبیعی استفاده کنید. این لباس‌ها در تابستان باعث دفع دمای اضافی می‌شوند و در زمستان به حفظ گرمای بدن کمک می‌کنند.

لباس‌ها را مطابق با سایز و سن نوزاد تهیه کنید و از خرید پوشاک بیش از 1 سایز بزرگ‌تر خودداری کنید زیرا این لباس‌ها باعث کاهش راحتی و امنیت نوزاد می‌شوند و هنگام خواب او را درخطر خفگی قرار می‌دهند.

اگر در هفته چندین بار به شستشوی لباس‌ها می‌پردازید، می‌توانید تعداد بیشتری از هر یک از لباس‌های مورد نیاز کودک تهیه کنید. به‌این‌ترتیب با هر بار کثیف شدن لباس، یک لباس جایگزین برای آن خواهید داشت.

بعد از خرید لباس‌های دکمه‌دار و زیپ‌دار از محکم بودن دوخت دکمه‌ها و دسته زیپ مطمئن شود و ترجیحاً لباس‌هایی با دکمه فشاری خریداری کنید

فقط 11 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40


با شرکت در قرعه کشی چیکادو برنده ساعت اوریجینال جاست کاوالی باشید

کلیک کنید

1258
1274
آخه من پول کلی دستم نمیاد میگم بدونم چیا بخرم کم کم بخرم فشار نیاد

به سلامتي عزيزدلم 

فقط 9 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
نـفس مامان خـودت ميدوني بعد كـلي انتـظار خدا تورو گـذاشته تو دلم❤️خـُدايا ازت خواهش ميكنم بچمو بِ سلامتي بذار بغلمون😭خودت كه ميبيني چقد اذيت شدم هنوزم ادامه داره😔قشنگم تو سالم و سلامت بيا بغلمون من قـول ميدم هيچ وقت در مورد اين روزايي كه داره سپري ميشه بـرام هيچي نگـم برات❤️ذره اي منت روي سرت نيس عشق جانم❤️نـفسكم قربون دست و پاي كوچولوت بشم من  توروخدا محكم و قوي سرجات بشين تا سر ٩ماه بياي بغـلمون❤️تو بنـد بنـد وجود مايي اخه ❤️بند بند وجودم به فـدات عشــ💙ــق مادر❤️خُدايا خودت حافظ كُنجدمون باش💙
1257
من از تیکرم تقریبا یع هفته عقب ترم۳۰شهریور تاریخ زایمان

آخرین پری کی بوده؟ 

فقط 13 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
«يا كاشِفَ الكَرْب عَن وَجْهِ الحسين اِكْشِف كَربي بحق اخيك الحسين»

لباسای نوزادی دکمه دار و یقه بزرگ که سر بچه اذیت نشه، هر کدوم دوتا تا ۶ماهگی مثل آستین کوتاه، آستین بلند، شلوارک، شلوار، تاپ، سرهمی و ازین سرهمیا که قسمت پا نداره اسمشو نمیدونم

حوله اندازه ی تا ۴سالگی و یه حوله نازک کوچیک

فعلا انقد بلدم


من به سرچشمه امید نه خود بردم راه❤️ذره ای بودم و مهر تو مرا بالا برد❤️من خسی بی سر و پایم که به سیل افتادم❤️او که میرفت مرا هم به دل دریا برد❤️
1241
ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

1268
1272

جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته

کمک قطره آهن

smaman | 1 دقیقه پیش
1275
1212
1255
1238
1180
1259
1253
پربازدیدترین تاپیک های امروز
توسط   81aram  |  1 روز پیش
توسط   zizigolo74  |  1 روز پیش
224
1271
29
داغ ترین های تاپیک های امروز