2733
2734
عنوان

پاسخگویی به سوالات شرعی

| مشاهده متن کامل بحث + 47649 بازدید | 3137 پست
میگفت دخترا تو سن۹ سالگی ازدواج میکنن  ه هنوز دستگاه تناسلیشون شکل نگرفته یا اینکه مثلا تو ۹سال ...

نه سالگی سن به تکلیف رسیدن هست،کی گفته نه سالگی دختر بچه رو شوهر بدند؟

پس نقش عقل چیه؟

اینکه میگیم احکام تعبدیه یعنی خدا گفته نماز صبح دو رکعته،عقل نمیدونه و نمیفهمه چرا نماز صبح دو رکعته و نماز ظهر چهار رکعت،لذا تعبدا باید نماز صبح رو دو رکعت خوند.

سن تکلیف دختران هم،خدا در این سن قرار  داده و طلمی نبوده و متناسب با ویژگی و توانایی های فرد هست.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

نه سالگی سن به تکلیف رسیدن هست،کی گفته نه سالگی دختر بچه رو شوهر بدند؟ پس نقش عقل چیه؟ اینکه میگیم ...

مرسی عزیزم از توضیحاتت مثلا میگفت۹سالگی بدنشون ضعیفه نمیتونن روزه بگیرن یا اینکه در سن ۹سالگی دختراشونو شوهر میدن میگن در اسلام اینجوری بوده فکر میکنم منظورش این بوده

درخواست دوستی قبول نمیکنم
سلام،اگر ضرر عقلایی میزنه نباید روزه بگیرید.تشخیص هم فقط با خودتون هست.ما فقط حکم رو میگیم،نمیتونیم ...

سلام عزيزدل

من ديروز روزمو نگه داشتمو به دكتر زنگ زدم گفتند اشكال نداره براي روزه قرص ظهر رو نخور....
من روزه بودمو ميخواستم امروز رو بگيرم اما متاسفانه چند وقت بود كه فكر ميكردم لثه هام خونريزي دارند و گلاب به روتون خلط خوني داشتم كه گفتند اگر داخل دهان اومد بيرون بريزمو همش ميگفتم يه مقدار زياد ميره پايين....
ديروز  يه ساعت به اذان بود گلاب به روتون بدجوري با ترش كردن مقدر زيادي خون بالا اومد و من متوجه شدم مشكلم داخليه متاسفانه يا حنجره هست يا معده به دكتر زنگ زديم به دلايل تعطيلي چند روز نيستند
من از ترس مريضي و خدايي نكرده خونريزي معده روزه نگرفتم بماند كه از سردرگمي و ترس شديد نميدانم مشكلم كجاستو حال روحي خوبي ندارم و گلاب به روتون همچنان خلط خوني دارم
آيا با اين شرح روزه واجب است به من يا امروزم عمد است يا كلا با اين اوضاع اصلا به من ديگه واجب نيست؟!
ببخشيد طولاني شد توروخدا جواب بنده را ميدهيد؟! هنوز دكتر گوارش نرفتم نميدونم چه بلايي سرم اومده توروخدا تو اين شبهاي عزيز دعام كنيد 😢😔

2728

من خیلی کم ترشح خونی داشتم فقط یکبار دیدم  بعد از سحر..بعد از  اینکه غسل جنابت کردم این اتفاق واسم افتاد   قبلش نزدیکی داشتم یعنی و میخاستم ببینم روزه ام درست است.و لازم است  دوباره  غسل کنم.

اخر منو به باد داد رویای باز اومدنت  ۸ سال گزشت اینقدر واسه نبودنت  نوشتم ۳ تا دفتر  شد باز نیومدی  عزیز دلم، دیگه ناییم  ندارم  غصه نداشتنتو بخورم   میخام بیخیال باشم  دیگه میخام زندگی کنم  خدایا  سپردم به خودت  همه چیو 😔
من خیلی کم ترشح خونی داشتم فقط یکبار دیدم  بعد از سحر..بعد از  اینکه غسل جنابت کردم این ات ...

اگه باید غسل کنم  چه غسلیه 

اخر منو به باد داد رویای باز اومدنت  ۸ سال گزشت اینقدر واسه نبودنت  نوشتم ۳ تا دفتر  شد باز نیومدی  عزیز دلم، دیگه ناییم  ندارم  غصه نداشتنتو بخورم   میخام بیخیال باشم  دیگه میخام زندگی کنم  خدایا  سپردم به خودت  همه چیو 😔

بانوی_بی_نشان@

من خیلی کم ترشح خونی داشتم فقط یکبار دیدم  بعد از سحر..بعد از  اینکه غسل جنابت کردم این ات ...

روزه درسته.نیاز به غسل مجدد نیست.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2738
سلام عزيزدل من ديروز روزمو نگه داشتمو به دكتر زنگ زدم گفتند اشكال نداره براي روزه قرص ظهر رو ن ...

سلام.

اگر احتمال ضرر میدید هم نباید روزه بگیرید.

انشاالله که مشکلی وجود نداره.

روزه درسته.نیاز به غسل مجدد نیست.

ممنون عزیرزرممم.گفتم شاید نمازم باطل باشه رفتم یه  جنابت و استحاضه انجام دادم.تازه پیامتونو دیدم اگه میدم نمیرفتم .بازم ممنون ازتون😘😘😘😘

[QUOT=91530630]رهبر رو انتخاب میکنم، الان بفرمایید

میتونید نون،گندم،جو،خرما،برنج و ماکارونی بدید.اگر هم پولش رو دادید باید همین موارد رو بخرند.

2706