2737
2734
عنوان

پاسخگویی به سوالات شرعی

| مشاهده متن کامل بحث + 47649 بازدید | 3137 پست
سلام گلم ، كرم  ضد افتاب و مرطوب كننده ، روزه رو باطل ميكنه يانه؟؟؟؟

سلام.نه

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

برای همین میگم نمیفهمم    لطفا کمکم کنید ببینم فردا وظیفه ام چیه

ببین عزیزم،شما اول بیایید نوع عادت رو مشخص کنید.

دقیق به من بگید از چه روزی تا چه روزی خونریزی داشتید،چه مدت پاک بودید،دوباره از چه تاریخی تا چه تاریخی لکه بینی داشتید.

لطفا تاریخ هر کدوم رو بگید.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
سلام،ببخشید تا الان کلاس بودم. متوجه نشدم،وقتی دیدید اذان رو گفتند باز عمدا آب و دارو خوردید؟

سلام عزيزدلم

تا ديدم اااا وسط اذونه اصلا چند ثانيه هنگ جلو تلويزيون خشك شدم بعد گفتم آبي كه خوردم قبلش داشته اذون ميداده پس خاك تو سرم ديگه برم قرصمو بخورمو خوردم تا همين الانم درم آشوبه كه دير رفتم سر...

2731

سلام عزیزم 

من شونزدهم اردیبهشت عزیزدلم سقط شد 

بعد تازه دو روز پیش یه غسل کردم غسل نفاس 

با اینکه لک بینی هم داشتم انجام دادم 

تازه امروز لک بینی تموم شده 

بازم غسل به گردنمه یا نه ...

به بچه م فکرمیکنم،به حس بارداری ، حس شیر دادن به یه تیکه از وجودخودت و عشقت ، حس نفس کشیدن های ریز ریزش تو بغلم خیلی اوقات تو درونم حمل میکنم . با خودم میگم خدایا میشه من بچه خودم رو ببینم!  🌷   دوستان گلم این امضای من بود سالها ...بعد معجزه خدا رو دیدم دلتون خواست سر بزنید به تاپیک خاطره زایمانم ...امیدوارم خدا به هر کس دلش میخواد به حکمت و مصلحت خودش ببخشه...🥰
حتما عزیزم. امیدوارم کاربران خودشون رعایت کنند تا تاپیک تعطیل نشه.

میشه بپرسم که این سه سال روزه ای که توبارداری نتونستم بگیرم بجاش کفاره بدم ؟؟

سوال بعدی اینکه درگذشته روزه خوری زیادی کردم که حسابش وندارم که قضاش وبگیرم الان تکلیف چیه ؟؟؟؟T_T

سفارش بهترین ماسک گل سرخ ضد جوش اکنه کک لک روشن کننده. پودر لاغری وچاقی معجزه  پودر افزایش تخمک و اسپرم. پودر ضدعفونت شستشو ...شماره ارسال 09133636094
سلام عزيزدلم تا ديدم اااا وسط اذونه اصلا چند ثانيه هنگ جلو تلويزيون خشك شدم بعد گفتم آبي كه خوردم ق ...

اگر تحقیق کرده بودید که اذان نشده و بعد فهمیدید اذان شده،روزه صحیح بوده.اگر بدون تحقیق و صرفا یه احتمال دادید که هنوز وقت اذان نیست،روزه درست نبوده.شما هم که عمدا دوباره آب خوردید.باید هم قضا کنید و هم کفاره بدید.

ناراحتی داره اما با پرداخت کفاره خدا میبخشه.

میشه بپرسم که این سه سال روزه ای که توبارداری نتونستم بگیرم بجاش کفاره بدم ؟؟ سوال بعدی اینکه درگذش ...

هم قضا و هم کفاره باید بدید.

اگر روزه گرفتن تو بارداری و شیردهی برای خودتون ضرر داشته فقط قضا واجبه،اگر برای جنین و شیرخوار ضرر داشته برای هر روز یک مد طعام و قضا،اگر تا سال بعد میتونستید قضای روزه رو بگیرید و نگرفتید یک کفاره تاخیر هم باید بدید.

روزه های ایام گذشته رو هم هر تعداد که یقین دارید باید قضا کنید.اکر بین اقل و اکثر شک دارید بنا رو بر کمتر بزارید.مثلا شک دارید شصت روزه یا هفتاد روز،شصت روز بگیرید کافیه.اگر هم عمدا و بدون عذر شرعی روزه نگرفتید باید کفاره عمد بدید.

2738
سلام عزیزم  من شونزدهم اردیبهشت عزیزدلم سقط شد  بعد تازه دو روز پیش یه غسل کردم غسل نفاس ...

سلام،انشاالله که خدا جبران میکنه و فرزند سالم و صالح بهتون بده.

اگر عادت معینی دارید،باید به تعداد روزهای حیضی که دارید،نفاس میگرفتید و باقی رو استحاضه تا ده روز.و طبق وظیفه مستحاضه عمل میکردید.

اگر تحقیق کرده بودید که اذان نشده و بعد فهمیدید اذان شده،روزه صحیح بوده.اگر بدون تحقیق و صرفا یه احت ...

عزيزم من يه جورايي به خودم ميگفتم زودتر از ٤:٢٠ ديگه نشده اذون بعد ديدم شده و اذون داده ولي اصلا اصلا نميدونستم كه چون مميدونستم عب نداره و فوقش با تشنگي اي كه داشتمو قرصي كه نخورده بودم ميتونم بگيرم اصلا نميدونستم الان كفاره ام چقدره؟! 😔😢

اينم بگم من ناراحتي تيروئيد چندساله دارم چندسال پيش دكتر ميگفت نبايد بگيرمو آب بايد بخورم كه باز من ميگرفتم

و سر قرص متفرمين متاسفانه چند وقته قندم شديد ميفته و گشنگيه روزه به شدت عصبيم كرده اما باز ميگفتم امر خداست يعني اصلا به عمد نميخواستم باطل باشه الان كفاره ام چطور حساب ميشه؟!

ببخشيد طولاني شد 🌷

ببین عزیزم،شما اول بیایید نوع عادت رو مشخص کنید. دقیق به من بگید از چه روزی تا چه روزی خونریزی داشت ...

چشم

27اسفند غروب تقریبا پریودم شروع شد.. دقیق یادم نیست ولی 7 یا 8 روز خونریزی.. بعدش قطع میشه حدود یک روز یا نصف روز.. بعد دوباره روز 9 ترشحاتم رنگیه.. معمولا تا پایان روز 10 رنگی هست گاهی از ده روز هم بیشتر

باز 27 فروردین هم همینطور.. 7-8 روز خونریزی دارم که 3-4 روزش زیاده، 2-3 روز بعدش لک بینی هست ولی قطع نمیشه.. روز 8 یا 9 قطع میشه.. و باز روز 9 تا 10 لکه های خفیف کمرنگ میبینم

این ماه هم 26 اردیبهشت شدم، تا روز 6-7 خونریزی و لک بینی ادامه دار بود.. امروز که روز 8 بود پاک بودم، صبح رفتم غسل کردم ولی باز ظهر لک دیدم.. شبم چک کردم ترشحات رنگی داشتم

دیگه دقیق تر از این یادم نیست که دقیقأ چه روز و چه ساعتی قطع شده و باز لک دیدم..من قبلا پریودام 7 روزه بود، یعنی بعد از 7 دیگه پاک میشدم، ولی الان بیشتر از یک ساله که بعد از 7 که پاک میشم دوباره تا روز 10 لک میبینم.. 

ممنون میشم کمکم کنید

عزيزم من يه جورايي به خودم ميگفتم زودتر از ٤:٢٠ ديگه نشده اذون بعد ديدم شده و اذون داده ولي اص ...

اگر کوتاهی نکردید و روزه گرفتن بدون قرص ضرر داشته که فقط قضا کفایت میکنه.

دیابت دارید؟

اگر کوتاهی نکردید و روزه گرفتن بدون قرص ضرر داشته که فقط قضا کفایت میکنه. دیابت دارید؟

نه عزيز دكتر براي تبلي تخمدانم داده هفته اول روزي يه بار بود هفته دوم روزي دوبار هفته بعد كه روزي ٣باره يك ماه نشده شروعش اما چناااان قندمو ميندازه كه دم افطار با همه دعوا و پرخاشگر ميشمو انقدر گريه ميكنم تا بعداز شام يكم آروم ميشم اما باز بقيه زياد كاريم ندارن تا شام بخورم نميدونم راجبش ميگفتم شايد اگه نخورم سيستمش بهم بخوره يا تخمدان درست نشه... تيروئيدمم چند سال پيش دكتر گفت بايد آب بخوريو روزه نگير اما الان با اينكه ٥هستش و بالاست روزه ميگرفتم، يعني به عمد نميخواستم بخورم ١درصد نميدونستم ميتونم نيت كنم همون لحظه و حتي دارومم نخورم با خودم گفتم اذون داده تو آب خورده بودي شروع شده بوده ديگه قبول نيست پس قرصتو بخور... 😔

الان چطور ميشه كفاره ام؟! 😢

سلام،انشاالله که خدا جبران میکنه و فرزند سالم و صالح بهتون بده. اگر عادت معینی دارید،باید به تعداد ...

ممنونم از پاسختون 

ولی ای کاش به زبان ساده تر میگفتید عزیزم من اصلااا متوجه نشدم ...

به بچه م فکرمیکنم،به حس بارداری ، حس شیر دادن به یه تیکه از وجودخودت و عشقت ، حس نفس کشیدن های ریز ریزش تو بغلم خیلی اوقات تو درونم حمل میکنم . با خودم میگم خدایا میشه من بچه خودم رو ببینم!  🌷   دوستان گلم این امضای من بود سالها ...بعد معجزه خدا رو دیدم دلتون خواست سر بزنید به تاپیک خاطره زایمانم ...امیدوارم خدا به هر کس دلش میخواد به حکمت و مصلحت خودش ببخشه...🥰
2706