2703
2553
عنوان

پاسخگویی به سوالات شرعی

| مشاهده متن کامل بحث + 47441 بازدید | 3133 پست
سلام من دوره هام ۲۸-۳۰ روزه هست.. اکثر ماهها روز ۶ و ۷ پاک میشم.. دوباره روز مثلا ۹ لک میبینم.. مقل ...

سلام.اگر عادت معینی دارید،مثلا دوماه پشت سرهم به مدت هفت روز حائض بودید،یعنی عادت عددیه دارید.

هر خون و لکه ای تا سر ده روز یا زیر ده روز ببینید حیض حساب میشه.اگر از ده روز گذشت به تعداد روزهای عادت حیض میگیرید و باقی رو استحاضه.

اگر مثل سوال روز هفتم پاک شدید کاملا باید غسل کنید و عبادات رو انجام بدید.در صورتی که روز نهم دوباره لکه دیدید مبنا رو میزارید بر حیض،و بعدا قضای روزه هشتم و نهم رو دوباره به جا میارید.نمازها قضا نداره.

پس بنابراین امروز که روز هشتمه و پاک شدید باید نماز و روزه رو بجا بیارید.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام بانوجان... 😭 ميشه جواب من رو بدين؟! منه ديوانه بيدار بودم تا الان بعد اصلا ساعت اذون رو نميد ...

سلام،ببخشید تا الان کلاس بودم.

متوجه نشدم،وقتی دیدید اذان رو گفتند باز عمدا آب و دارو خوردید؟

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
سلام من سه روز قبل از پریودی لکه بینی دارم و تا آخر بیشتر از ده روز میشه. شما میدونید این سه روز او ...

سلام.اگر استمرار نداره استحاضه است.اگر استمرار داره در صورتیکه صفات حیض رو داره حیض بگیرید و اگر نمیتونید تشخیص بدید و رنگ زرد و قهوه ای داره و نمیدونید سه روز کامل استمرار خواهد داشت یا نه،احتیاط کنید و جمع بین حائض و مستحاضه بگیرید.

2720
سلام..استفاده از اسپری تنفسی برا اونا که اسم دارن روزه رو باطل میکنه؟اینم بگم که هنگام استفاده ازش م ...

سلام.نه

سلام.اگر عادت معینی دارید،مثلا دوماه پشت سرهم به مدت هفت روز حائض بودید،یعنی عادت عددیه دارید. هر خ ...

عزیزم متوجه نشدم واضحتر توضیح میدین؟

من تقریبا هر ماه ۷ام یا ۸ام پاک میشم، غسل میکنم ولی فرداش یا حتی چند ساعت بعدش باز لک میبینم! و الان بیشتر از یک ساله که ۱۰ روزه پاک میشم. با این حساب باز هم باید از روز ۷ که پاک میشم غسل کنم؟ با اینکه میدونم باز هم لک خواهم دید! 

مثلا امروز سحر پاک بودم، غسل کردم، روزه گرفتم ولی ظهر لک دیدم و روزه ام باطل شد.. حالا با این اوصاف لازمه هر روز صبح غسل کنم؟؟

عزیزم متوجه نشدم واضحتر توضیح میدین؟ من تقریبا هر ماه ۷ام یا ۸ام پاک میشم، غسل میکنم ولی فردا ...

شما باید دو ماه رو دقت کنید که عادتتون چطوریه؟مثلا فروردین از چه تاریخی تا چه تاریخی بوده؟اردیبهشت هم همینطور.

اگر یادتونه بگید تا جواب بدم.

شما باید دو ماه رو دقت کنید که عادتتون چطوریه؟مثلا فروردین از چه تاریخی تا چه تاریخی بوده؟اردیبهشت ه ...

۲۷اسفند پریود شدم تا ۷-۸ روز بعد موقت پاک شدم و تا ۱۰ روز لک بینی خفیف

۲۷فروردین پریود شدم باز همونطور.. ۱۰ روزه غسل کردم

۲۶ اردیبهشت هم شدم که هنوز پاک نشدم

2714
۲۷اسفند پریود شدم تا ۷-۸ روز بعد موقت پاک شدم و تا ۱۰ روز لک بینی خفیف ۲۷فروردین پریود شدم باز همون ...

خب عادت شما ده روزه است.

هر بار باید ده روز حیض بگیرید.

۲۷اسفند پریود شدم تا ۷-۸ روز بعد موقت پاک شدم و تا ۱۰ روز لک بینی خفیف ۲۷فروردین پریود شدم باز همون ...

یعنی شما اسفند ماه ۲۷ پریود شدید و تا ده روز خونریزی و لکه بینی داشتید؟با این حساب مثلا هفتم فروردین به بعد خونریزی یا لکه بینی نداشتید. درسته؟

خب عادت شما ده روزه است. هر بار باید ده روز حیض بگیرید.

ممنونم

یعنی نیازی نیست فردا که روز ۹ میشه روزه بگیرم حتی اگه موقت پاک بشم؟

خود روز ۱۰ رو باید روزه گرفت یا باید کامل ده روز بشه بعد؟

من صبح ساعت ۱۰ روز پنجشنبه ۲۶ام پریود شدم از کی میتونم روزه هامو بگیرم؟

یعنی شما اسفند ماه ۲۷ پریود شدید و تا ده روز خونریزی و لکه بینی داشتید؟با این حساب مثلا هفتم فروردین ...

بله از ۲۷اسفند تا ۶-۷ روز خونریزی، بعد موقت پاکی.. بعد دوباره تا روز ۱۰ لک بینی خفیف.. بعدش دیگه کامل پاک میشم

بله از ۲۷اسفند تا ۶-۷ روز خونریزی، بعد موقت پاکی.. بعد دوباره تا روز ۱۰ لک بینی خفیف.. بعدش دیگه کام ...

دختر خوب این که با حرف من فرق داره،شد دو تا مسئله😑

2706