2733
2734
عنوان

پاسخگویی به سوالات شرعی

| مشاهده متن کامل بحث + 47647 بازدید | 3137 پست
عزیزالان بایدبره غسل استحاضه بکنه؟روزش قبوله؟

نه غسل لازم نیست،روزه هم درسته

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
با سلام وآرزوی قبولی طاعات من معمولا دوره پریودیم ۵ الی ۶ روز طول میکشه و دوسه روز بعدش لکه بینی دا ...

سلام.تا ده روز هر خونی که ببینید حیض حساب میشه.

بنابراین اگر دوره شما پنج روزه است معمولا و گاهی دو سه روز بیشتر لکه بینی دادید،همه حیض حساب میشه.و نماز و روزه باطل و حرامه.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام.تا ده روز هر خونی که ببینید حیض حساب میشه. بنابراین اگر دوره شما پنج روزه است معمولا و گاهی دو ...

ممنونم از پاسخگوییتون.

پس اگر سر سوزنی هم لک ببینم تو این ایام حکم حیض رو داره؟

ممنونم از پاسخگوییتون. پس اگر سر سوزنی هم لک ببینم تو این ایام حکم حیض رو داره؟

بله،هیچ ترشحی که شائبه خون داره نباید باشه.

2728
درضمن مرجع تقلیم آقای مکارم شیرازی هستن

طبق نظر آقای مکارم پاکی های این وسط نماز داره.

مثلا روز هشتم صبح تا عصر پاکید باید نماز ظهر و عصر رو بخونید.اگر شب لکه دیدید دوباره حیض هست.

سلام بانوجان...

😭 ميشه جواب من رو بدين؟!

منه ديوانه بيدار بودم تا الان بعد اصلا ساعت اذون رو نميدونستم مشغول كاري بودم فكر ميكردم حداقل ٧،٨ دقيقه وقت دارم بعد پاشدم آب خوردم سراسيمه تلويزيون رو روشن كردم ديدم وسط اذونه(اشهدان محمد رسول الله) بود بعد كه چند ثانيه خشكم زد قرص متفرمين داشتم بايد ميخوردمو آب خوردم نشد بگيرم الان تكليف من چيه به عمد ميشه روزه خواريم؟!

قرصمو دكتر گفته اين هفته يكي صبح كه من سحر ميخوردم يكي شب منم ميگفتم اندازه آب و يه لقمه و قرص وقت دارم كه زدم ديدم اذونه توروخدا منو راهنمايي ميكنيد؟! الان عمدي شد يا ؟! 😭😭😭😭😭😭 كفاره ام چطوريه؟؟!

2738

سلام،ممنون بخاطرتاپیکتون،من دچارشرک درربوبیت شدم،ازخدادورشدم،ناامیدشدم نمیدونم چرااینجورشدم،نمازمونامنظم میخونم،به عهدبه خداعمل نمیکنم،میخوام توبه کنم،ارامش روحی ندارم وهمش فکرم مشغوله چکارکنم وچه دعاهایی بخونم؟

سلام

من دوره هام ۲۸-۳۰ روزه هست.. اکثر ماهها روز ۶ و ۷ پاک میشم.. دوباره روز مثلا ۹ لک میبینم.. مقلد امام خامنه ای هستم

اولأ روز ۷ و ۸ که پاکم باید نماز بخونم؟

دومأ الان روز ۸ هستم و پاک هستم باید روزه هامو بگیرم یا باید صبر کنم مثل هر ماه که معمولا دوباره لک میبینم و نگیرم؟

سلام

من سه روز قبل از پریودی لکه بینی دارم و تا آخر بیشتر از ده روز میشه. شما میدونید این سه روز اول هم استحاضه حساب میشه باید روزه بگیرم؟

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                 اباعبدلله الحسین علیه السلام                                                                        فقط ظهور امام زمانم
2706