2733
2734
عنوان

پاسخگویی به سوالات شرعی

| مشاهده متن کامل بحث + 47649 بازدید | 3137 پست
عادل یعنی کسی که گناه کبیره رو عمدا انجام نمیده. فرقی نمیکنه زن باشه یا مرد.دو نفر که در این زمینه ...

ببخشین غیبت و دروغ هم گناه کبیرن اون طوری باشه ک نمیشه ازشون بپرسم 

کسایی که خودارضایی میکنن برای ترک میتونن توی نت بزنن مرکز نزدیکی به خدا وعضوتلگرامش بشن توی ترک خودارضایی وگناهای دیگه خیلیییییییی کمک میکنن مخصوصا خودارضایی ..هر گناه جنسی..ی بخش داره ب اسم ساحل ارامش و توش پاسخ داده شده ب سوالات متنوع وهر سوالی ک میخوای میتونی بپرسی هرکی کمک خواست درخدمتم گناه کبیره است که عذاب خدا رو داره وحدیث داریم خدا تو روز قیامت به چهره فرد خودارضاکننده نگاه نمیکنه .وپیامبر ص فرمودند با فرد خودارضا کننده هم غذا حتی نمشن..ضعیفیه چشم۲لاغری شدید۳کم شدن اعتماد ب نفس۴ازدست دادن زیبایی۵گودی زیر چشم ها۶ درمردان زودانزالی۷مشکلاتی در اینده برای فرزند اوری۸کم شدن حافظه و......درتهران درسالهای اخیر عده ای ب علت همین کار راهی تیمارستان شدند به خیال بعضی ها عوارض نداره ک کاملا در اشتباه محضن و حتی بعضی دکترا هم میگن ضرر نداره که حرف کاملا اشتباهیه قطعا اگه ضرر نداشت اسلام اسم گناه کبیره رو روش نمیذاشت ولی بعد ترک خدا روشکرحتی کاملا ازبین میرن ولی ب امید اینده دور نگین بعدا ترک میکنم چون ممکنه بعدنی از راه نرسه یا عوارضش خیلی بدجور رو فرد اثرگذاشته باشه ناامید نباشین هرچه زودتر ترک کنین بهتره بزرگترین ضررش هم اینه ک ادم رو از خداخیلی دور میکنه ولذت عبادت رو از ادم میگیره خدا منتظرتونه برگردین توبه کنید خدامیبخشه بهترین راه ترک اینه ک هر چی فیلم مبتذل وتحریک کننده داری حذف کنی تو اتاق تنها نباشی.واسه زندگیت برنامه ریزی داشته باشی.نماز اول وقت بخونی 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ممنونم از پاسختون گلم  پس میتونم هم سوره هارو هم زیارت رو هرروز بخونم ؟

بله

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2731

میشه جواب این سوال منو بدید؟ 💎

https://www.ninisite.com/profile/forum/topic?topicId=4628880&slug=غسل-لباس&postId=143912826

من ريخته ام در رگ تو شیره ی جان❤هی چرخ بزن در من و دل را بتکان❤این هم نفسی، چه حس و حالی دارد❤ در پیکر من دو قلب دارد ضربان💞21آذر99 بی بی چکم مثبت شد خدایا هزاران بارشکرت😍😍پسرم مبتلا ب هیپوسپادیاسه سوالی داشتین خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم اگر اطلاعاتی هم در این زمینه دارین ممنون میشم بهم بگین❤️

سلام بانو جون خوبین؟نم نجاست روی فرش باشه چجوری طاهر میشه اگه ادرار باشه .فرش سفته به سختی اب ازش رد میشه همیشن که ۳ بار اب جمع شده روی فرش بریزه توی لگن کافیه؟یه کوچولو اب ممکنه توی فرش بمونه اخه خشک که نمیشه اون اب طاهره؟

2738

استارتر عزیز سلام

متشکرم برای وقتی که میزاری،من انقدر تلاش کردم برای جواب گرفتن برای برهی از سوالام و بی جواب موندم که نا امید شدم

ممنونم که جواب میدید🌿🦋

من چله حق شناس رو برداشتم و چند تا سوال دارم

اول،اینکه فکر به نامحرم و چت در حد سلام و پست عاشقانه ،در صورتی که قصدم ازدواجه گناهه؟

دوم اینکه،من حین این چله در عروسی دوستم به ناچار کمی رقصیدم،نه رقص حسااااابی،کمی دست و پا تکون دادن،باطله؟

سوم اینکه به خاطر سبک زندگی گاها موهام بیرون میاد،چله باطله؟

چهارم،پدر من کار اشتباهی رو مرتکب شد،و من به مادرم تنها اون کار رو تعریف کردم و باعث دعوا شدم،این غیبته؟یا مثلا به خواهرم گفتم که این کار اشتباه رو دیدم که انجام داد،و فقط برای مراقبت از زندگیمون بود،حکمش چیه؟کلا چه چیزی رو غیبت میشه طلقی کرد،مثلا کسی که اشکارا قصد خراب کردن زندگی مون رو داره،نمیتونیم بگیم بهم؟میشه غیبت؟

میگن نا امیدی گناه کبیره است،من نمیدونستم،به مادرم گفتم که اگر چله جواب نده اعتقاداتم از بین میره،چله باطله؟😭

ششم،اینکه مادرم در جمعی به اقوام گفتن که من قصد دارم که دیکه غیبت نکنم و من هم تایید کردم،ولی نه به قصد ریا،چله رو باطل کرد؟؟

هفتم،اینکه به خاطر گرم بودن هوا گاها من با شلوارک زیر زانو نماز میخونم

و حین خم و راست شدن پا و گاهی موهام دیده میشه،در صورتی که هیچ نامحرمی نباشع،گناهه؟؟؟

هشتم اینکه در این چله میگن کسی نباید با خبر بشه از گرفتن چله،ولی هب من مجبور بودم به شما بگم

اگر نمیکفتم باید دروغ میگفتم،حکمش چیه؟؟؟

و سوال اخرم،برای گرفتن این چله،تمام نماز های گذشته و روزه هارو باید به جا اورد؟؟؟و حلالیت گرفت؟؟؟

خیلی ممنونم که وقت میذاری،پاسخ میدی🌿🦋اجرتون با امام حسین🌸

*این کاربری رو زیاد جدی نگیرید...                                          چون قبلا یه نفر بود، اما الان حدود هفت هشت نفره.             که یک کدومشونم خودش نیست🦋
سلام بانو جون خوبین؟نم نجاست روی فرش باشه چجوری طاهر میشه اگه ادرار باشه .فرش سفته به سختی اب ازش رد ...

سلام 

اگر با آب قلیل آبکشی می کنید،بعد از برطرف شدن عین نجاست،دوبار آب بریزید ودرهر بار فشار بدید،پاک میشه.حتی چند قطره هم بیرون بیاد کافیه،آبی هم در فرش بمونه اشکالی نداره و طاهر هست.
اگر با آب کر(متصل به لوله باشلنگ) آبکشی می کنید,بعد از برطرف شدن عین نجاست،یکبارآب بگیرید و فشار بدید پاک میشه.حتی لازم نیست آبی از اون طرف فرش توی لگن بریزه.همین که با دست آب جابجا بشه کافیه

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
سلام  اگر با آب قلیل آبکشی می کنید،بعد از برطرف شدن عین نجاست،دوبار آب بریزید ودرهر بار فشار ب ...

سلام عزیزدلم ممنون از راهنماییتون ۶ بار اب ریختم تازه مشکوکم بودم 😁پس دیگه طاهره . خیالم راحت شد

وقتی بچه روی سرامیکه کف خونه ادرار میکنه وجایی هم برای اینکه کف رو بشوریم بره  حلال بشه نیست من ...

سلام

اگر با آب کر و متصل به لوله کشی و با شلنگ تطهیر میکنید،همین که یکبار آب رو گرفتید روی محل نجاست کافیه.لازم نیست حتی غساله و آبی که جمع شده رو با پارجه ای پاک کنید

اما اگر با آب قلیل تطهیر میکنید،دور تا دور محلی که نجس شده رو پارچه یا دستمال بزارید،بعد یکبار آب می ریزید و تمام این آب رو با پارچه جمع میکنید و پارچه هم میزارید کنار چون نجسه.

دوباره همین کاری که گفتم رو تکرار میکنید.یعنی آب می ریزید و با پارچه تمام این آب یا غساله رو جمع میکنید.

سه مرتبه این کار رو انجام بدید و دیگه پاک شده.

سلام عزیزدلم ممنون از راهنماییتون ۶ بار اب ریختم تازه مشکوکم بودم 😁پس دیگه طاهره . خیالم راحت شد

شش بار!!!چه زحمتی متحمل شدید😄

استارتر عزیز سلام متشکرم برای وقتی که میزاری،من انقدر تلاش کردم برای جواب گرفتن برای برهی از سوالام ...

سلام خواهش میکنم

شرط چله آقای حق شناس این هست که گناهی انجام نشه.

رقص بستگی داره به نظر مرجع شما.طبق نظر رهبری رقص زن برای زن با چند شرط ایرادی نداره.مفسده نداشته باشه،مرتکب عمل حرام نشید و مجلس تبدیل به مجلس لهو و لعب نشه.اگر اینطور نبوده گناهه.

صحبت با نامحرم اگر مفسده داره و سخن عاشقانه اشکال داره.

غیبت یعنی عیب شخصی رو پشت سرش گفتن به صورتی که اگر متوجه بشه ناراحت میشه.حالا شما تطبیق بدید که حرفی که زدید با این عنوان همخوانی داره یا نه.

در نماز باید تمام بدن پوشیده باشه جز گردی صورت و دست ها تا مچ و پاها تا مچ که جواز داره برای مشخص بودن.اگر نامحرم حضور داشته باشه باید پا هم پوشیده بشه.اگر نباشه ایرادی نداره،اما مچ پا به بالا یعنی ساق نباید مشخص باشه.

اینکه مادرتون گفتند شما قصد غیبت ندارید و نیت شما هم ریا نبوده اشکالی نداره.

ظاهرا کسی جز اعضای خانواده نباید مطلع بشه از این چله.

اوقتی شما تصمیم گرفتید چله حق شناس رو انجام بدید باید شرایطش هم رعایت کنید.پس پوشش شما باید به نحوی باشه که موی سر پیدا نشه.

آقای جاودان سفارش اکید دارند که تک تک شرایط رعایت بشه،با حق الناس نمیشه چله رو انجام داد.

در کل انجام این ختم بسیار دقت و مراقبت میطلبه

سلام خواهش میکنم شرط چله آقای حق شناس این هست که گناهی انجام نشه. رقص بستگی داره به نظر مرجع شما.ط ...

حالا من در این چله گاها و سهوا دچار گناه شدم،اگر استغفار کنم،میتونم چله رو ادامه بدم؟یا از نو شروع کنم؟؟؟😔😔😔😔

*این کاربری رو زیاد جدی نگیرید...                                          چون قبلا یه نفر بود، اما الان حدود هفت هشت نفره.             که یک کدومشونم خودش نیست🦋
2706