2703
2553
عنوان

بختک

816 بازدید | 43 پست

سلام تا حالا تجربه اینو داشتید که بختک بیفته روتون،من از وقتی عقد کردم اوایل اینجوری شده بودم یه مدت خوب بودم تا الان که دیشب دوبار بختک افتاد روم ؛امروزم خیلی بی حال بودم و احساس خفگی داشتم

خداجونم امیدم رو نا امید نکن  

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456

فلج خواب (به انگلیسی: Sleep Paralysis) که در میان عوام به "بختک" معروف است نوعی اختلال خواب است. حالتی است که معمولاً از چند ثانیه تا چند دقیقه طول می‌کشد و در این مدت شخص پس از بیدار شدن از خواب یا گاهی پیش از به خواب رفتن، توانایی انجام حرکات ارادی از خود ندارد و این حالت معمولاً با ترس همراه است.

به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم/ کجا این سرانجام بد داشتیم 
فلج خواب (به انگلیسی: Sleep Paralysis) که در میان عوام به "بختک" معروف است نوعی اختلال خواب است. حال ...

منم اینو شنیدم ولی زیاد قبول ندارم ؛احساس میکنم واسه اینکه ترس بریزه اینارو گفتن

2714

موارد زیر باعث افزایش احتمال فلج خواب میشن:

۱-کسانی که بطور طاق باز و رو به پشت می‌خوابند بیشتر به فلج خواب دچار می‌شوند.

۲-برنامهٔ خواب نامنظم و محرومیت از خواب.

۳- افزایش استرس و اضطراب.

۴- تغییرات ناگهانی در سبک یا محیط زندگی.

۵- مصرف قرص‌های خواب آور و آنتی هیستامین‌ها.

فلج خواب (به انگلیسی: Sleep Paralysis) که در میان عوام به "بختک" معروف است نوعی اختلال خواب است. حال ...

دو دیقس دنبال جمله بندی بودم که چجوری توضیحش بدم 😂

من در جستجوی تکه ای از آسمـــــان پهناور هستم که از انبوه اندیشه های پست تهی باشد.🦋✨

فلج خواب؟؟چه ربطی داره من یه چیزی مثل جن افتاده بود روم و گلومو فشار میداد هر چی میخواستم داد بزنم صدام درنمیومد که یهو ولم کرد چشمای قرمزش هنوز تو ذهنمه

با خدا باش پادشاهی کن👑👑👑بی خدا باش هر چه خواهی کن
منم سه بار اینجور شدم دلیلش چیه

من مشکلاتم زیاد شده تو این ماه و اعصابم خیلی بهم خورده و استرس زیاد دارم ، فکر کنم همینا باعثش میشه

راه مقابله

۱- سعی کنید انگشتان دست یا پای خود را تکان دهید.

۲- چشمان خود را به شدت تکان دهید، به دنبال آن پلک‌ها و سر خود را.

۳- سعی کنید وضعیت خروج از بدن را در خودتان القا کنید.

۴. در صورت مشاهدهٔ کسی که دچار فلج خواب شده است، می‌توان با صدا کردن اسمش یا لمس بدنش او را از این حالت خارج کرد.

5. برای جلوگیری از تکرار این حالت می‌توان مقداری آب نوشید.

کم آبی بدن، یبوست و اختلالات روده ارتباط معنا داری با این عارضه دارند.

فلج خواب؟؟چه ربطی داره من یه چیزی مثل جن افتاده بود روم و گلومو فشار میداد هر چی میخواستم داد بزنم ص ...

ولی من این همه برام اتفاق افتاده فقط خس خفگی و لال شدن داشتم ؛چیزی ندیدم 

منم اینو شنیدم ولی زیاد قبول ندارم ؛احساس میکنم واسه اینکه ترس بریزه اینارو گفتن

از لحاظ علمی این قضیه تعریف شده و حتی مکانیسمش هم شناخته شده...

2706