2733
2734
عنوان

بارداری مولار- کوریوکارسینوم

| مشاهده متن کامل بحث + 89612 بازدید | 4010 پست
با سلامی دوباره بسیار خوشحال و سپاسگزار هستیم که ما را نیز در جمع خودتان پذیرفتید. ما فردا برای شرو ...

خانم شما یک روز در میان تزریق داره پس مراقب رگ هاش باشید

کلا این دارو ها رگ ها رو اصطلاحا خشک میکنن

باید تا میتونه مایعات بخوره 

ممکنه بعد از تزریق و کلا در هفته ای که دارو میگیره بسیار بی اشتها بشه

اصلا برای غذا خوردن بهش فشار نیارید چون همه رو بالا میاره

هفته ای که استراحت داره و دارو نمیگیره بتید حسابی خودش رو تقویت کنه ‌ و بره برای کورس بعدی 

میوه های قرمز رنگ مثل آلبالو،توت فرنگی و ... سرشار از آنتی اکسیدان هستن حتما بخوره 

غذاهای کم حجم در ۵ یا ۶ وعده کوچیک بخوره اما مقوی

از آب هویج و آب سیب و آب پرتقال و سوپ قلم غافل نشید

حسابی توی هفته استراحتش بهش برسید

بار الها حلاوت و شیرینی مادر شدن را به هر زن منتظری بچشان، بگذار لمس کنند لطافت بهشت را، تو ارحم الرحمین هستی.تو بندگانت را دوست تر میداری از هر مادری که فرزندش را دوست می دارد ، بگذار از چشمان بندگانت تنها و تنها اشک شوق ببارد. بگذار سجده ی شکر به جای آورند از همه آنچه در آغوش های خالی و میان بازوان منتظرشان نهاده ای. تو مهربانترین مهربان هایی، دمی ما را به حال خود وا مگذار❤️
با سلامی دوباره بسیار خوشحال و سپاسگزار هستیم که ما را نیز در جمع خودتان پذیرفتید. ما فردا برای شرو ...

ممکنه موهاش شروع کنن به ریختن

بهشون بگید مطلقا نگران نباشن

به محض اتمام دوره درمان همه موها بهتر و قشنگتر و پشت تر در میاد

.

اگه دیدید داره خیییلی میریزه موهاش رو‌کلا بزنید

چون اعصاب آدم بهم میریزه موقع شونه کردن

بار الها حلاوت و شیرینی مادر شدن را به هر زن منتظری بچشان، بگذار لمس کنند لطافت بهشت را، تو ارحم الرحمین هستی.تو بندگانت را دوست تر میداری از هر مادری که فرزندش را دوست می دارد ، بگذار از چشمان بندگانت تنها و تنها اشک شوق ببارد. بگذار سجده ی شکر به جای آورند از همه آنچه در آغوش های خالی و میان بازوان منتظرشان نهاده ای. تو مهربانترین مهربان هایی، دمی ما را به حال خود وا مگذار❤️

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

و اما در مورد شما:

این یک امتحان بزرگه برای سنجش میزان صبر و تحمل شما

از امروز داره «سم» وارد بدن خانمتون میشه . اولش خیلی چیزی مشهود نیست اما رفته رفته تحلیل میره هم جسمی هم روحی

خیلی خیلی هوای ایشون رو داشته باشید

بغلش کنید ، مثل یه بچه نازش کنید و مدام بهش بگید که چقدر دوستش دارید، براتون عزیزه و میدونید که قدرتمنده 

بهش بگید ما یه تیم هستیم و با هم این مسئله رو پشت سر میگذاریم

.

ممکنه خانمتون حتی برای آب خوردن یا دستشویی رفتن به شما احتیاج‌ پیدا کنه، ممکنه نتونه از جاش بلند بشه و یک دفعه توی تخت خوابش بالا بیاره

همیشه یه سطل ‌و پلاستیک و دستمال کاغذی کنار دستش بگذارید 

با صبر قدم به قدم پیش برید

نصف شب مدام بیدار شید و‌چک کنید که حالش چطوره

به هیچ وجه تنهاش نگذارید 

.

ببخشید انقدر ریز توضیح دادم ولی واقعا اگر همسرم و کمک های شبانه روزیش نبود من الان زنده نبودم

ما رو از حال ایشون بی خبر نگذارید

ان شاالله خدا کمکش کنه و خیلی خیلی زود بهبودی حاصل بشه

2728

سلام خانم استارتر 

امیدوارم حال شما و خانواده عزیز تون و همگی افرادی که با حضور خودشون در این صفحه مشارکت می کنند خوب باشد. در ابتدا باز صمیمانه از شما تشکر می کنم. شما انسان فوق العاده ای هستید. 

امروز اولین تزریق را انجام دادیم. البته بدلیل اینکه جلسه اول بود و قرار بود داروها را از داروخانه بیمارستان سفارش بدهند کمی اقامت در بیمارستان طولانی شد. تزریق را عضلانی انجام دادند. تقریباً بدون مشکل بود. تنها مسئله مورد توجه این بود که پیدا کردن عضله برای تزریق برایشان سخت بود که آن را هم با یک سونوگرافی کوتاه پیدا کردند. برای جلوگیری از تهوع قرص Paspertin تجویز کردند که در صورت لزوم مصرف شود. برای فردا نیز قرص کلسیم فولینات داده اند. 

آخرین بتای اندازه گیری شده 3725 بود و اندازه تومور در حدود 3 سانتی متر است. 

باز از لطف های بیکران شما و دوستان عزیز این تاپیک ممنون هستم. 

سلام خانم استارتر  امیدوارم حال شما و خانواده عزیز تون و همگی افرادی که با حضور خودشون در این ...

سلام 

ان شاالله به سلامتی

چه جالب که عضلانی تزریق کردن

اینجا اصلا عضلانی نشنیدم 

بله برای روزهایی که متوتروکسات نمیگیرن یه آمپولی تزریق می‌شد که گمونم همین بود که شما میگید

ان شاالله بدن خانم شما محکم و مقاوم به دارو ها باشه و راحت طی بشه این دوره

تیتر بتای خانمتون خیلی پایینه الهی شکر

از من ۳۶۰۰۰ بود حدودا

اینجا بچه ها حتی بالاتر هم بودن

فکر میکنم خیلی زود بیاد پایین و جواب بگیرید به امید خدا 🙏

سلام 

خوشبختانه طی دو روز گذشته ( روز تزریق MTX و روز بعد آن) عوارض جانبی مصرف دارو را مشاهده نکردیم. امیدوارم به همین روال ادامه پیدا کند و این نشانه ای از پاسخ به درمان باشد. فردا بار دیگر برای تزریق به بیمارستان خواهیم رفت. موضوعی که در بیمارستان توجه مرا جلب کرد، پوستری بود که در رابطه با مواد غذائی که ترجیحاً نمی بایست با MTX مصرف نمود اطلاعاتی ارائه می نمود. زردچوبه، سیر و ریواس از جمله آنها بودند که ترجیحاً نمی بایست با MTX مصرف شود. البته بروشوری در رابطه با بارداری مول و درمان آن با MTX به زبان انگلیسی برایتان ارسال می کنم که اطلاعات بسیار مفیدی در آن ارائه شده است از جمله اینکه می بایست از مصرف مواد غذائی حاوی اسید فولیک که می توانند بر روی روند درمان با MTX تاثیر منفی داشته باشند پرهیز کرد. پس بهتر است در هنگام درمان با MTX به میزان اسید فولیک مواد غذائی و آشامیدنی ها بخوبی توجه شود. 

سوالی که از شما و سایر اعضاء محترم داشتم این است که برای جبران اثرات سوء مصرف MTX در دراز مدت و بعد از اتمام دوره درمان چه تمهیداتی انجام داده اید؟ 

ترجیح می دم به جای کپی پِیست کردن مقاله های تکراری تجربه شخصی خودم رو براتون بگم امیدوارم که هیچ خا ...

عزیزم تاپیکتون رو خوندم و اشکام جاری شد چون خاطرات تلخم زنده شده...منم سال۹۸بود همون مهرو آبان و آذر و دی و...درگیر بودم،۳بار بستری شدم کورتاژ شدم کلللی بتا دادم کللللی سونو دادم اما سرطانی نشد خداروشکر،الان شما بارداری؟من اقدامم اما میترسم تکرار شه....

2738
سلام  خوشبختانه طی دو روز گذشته ( روز تزریق MTX و روز بعد آن) عوارض جانبی مصرف دارو را مشاهده ...

خدا رو شکر

معمولا ابتدای درمان بدن مقاوم تره و رفته رفته تحلیل میره

شاید هم انقدر دقیق دوز دارو رو تنظیم کنند که تا پایان دوره درمان بیمار اذیت نشه

در مورد اسید فولیک اصلا نمیدونستم ممنون که اطلاع دادید

اما کلا غذاهای پر ادویه نباید خورد طی درمان

متوتروکسات عوارض کوتاه مدت زبادی داره اما در مورد عوارض بلند مدتش من چیزی نمیدونم فقط اینکه دکترها اینجا تاکید دارند تا یکسال خانم نباید باردار بشن و ابتدا هر هفته، بعد دو هفته یکبار و در نهایت ماهی یکبار تیتر بتا داده بشه

برای من موقعی که مجددا باردار شدم گفتن هیچ اثری از داروها توی بدنت نمونده و نگران نباش 

عزیزم تاپیکتون رو خوندم و اشکام جاری شد چون خاطرات تلخم زنده شده...منم سال۹۸بود همون مهرو آبان و آذر ...

سلام عزیزم

خوش اومدی

دوست نداشتم که باعث یادآوری خاطرات تلخ گذشتت بشم

الهی شکر که خوبی الان

به سلامتی اقدام رو زیر نظر یه پزشک حاذق شروع کن

از قبلش هم خودت و هم شوهرت با نظر دکترتون داروهای مکمل بخورید تا بدنت آماده باشه

دلیل ایجاد مول ممکنه از یکی از طرفین باشه پس هر دو باید تحت نظر دکتر باشید

بله من باردارم و ان شاالله یکماه دیگه گل پسرم بدنیا میاد

با آزمایش‌های قبل از بارداری و از طریق راهنمایی بچه های نی نی سایت فهمیدم نقص انعقادی دارم که با خوردن آسپیرین ، پردنیزولون و تزریق هر روزه هپارین درست شد

و گرنه هر چی باردار میشدم یا مول می‌شد یا در هفته شش تا ۸ سقط می‌شد

پیگیر باش 

مطمئنم به زودی مامان میشی عزیزم🙏🌸

تمام تزریقهای من توی بیمارستان الزهرای اصفهان انجام شد هر 14 روز یکبار کادر مجرب و مهربون که درک می ...

من سرطان داشتم درمان شدم سال ۹۷ تموم شد.الان اقدام به بارداری کردم و بلافاصله باردار شدم ولی نبض جنینم نزد و فردا باید سقطش کنم.ممکنه منم اینطوری باشه من دیر کردم از بس هی کفتن هفته دیگه هفته دیگه.الان نه هفته هستم بچم در شش هفته مونده.فردا میرم سقط.راهنمایی داری برای من؟؟؟؟خیلی دلم گرفت حرفاتو خوندم.منم دیگه جلسات آخر شیمی درمانی رگی نداشتم.ولی چیزی که منو خیلی ازار داد پرتو درمانی من توسط یک مشت بی سواد بود که پرتویی که عوارض نداشت باعث شد یک سوم وزنم ریخت و دیگه به در  و دیوار میگرفتم تا راه برم حتی ۴۵ روز بعد از اتمام پرتو عوارض شدیدش باهام بود

2706