2733
2734
عنوان

بارداری مولار- کوریوکارسینوم

| مشاهده متن کامل بحث + 89518 بازدید | 4005 پست
باجی جون شما میدونی که مول ساده یعنی چی؟از ی نفر پرسیدم‌میگه اگه مول ساده داشته باشی میتونی بعد از ۶ ...

مول دو‌مدل داریم

مول ناقص و‌مول کامل

اصلا چیزی به اسم مول ساده نداریم

توی صفحه دوم یا سوم تاپیک نوشتم چی هستن میتونی بخونی 

مول اگر ناقص باشه، با هماهنگی دکتر میشه ۶ ماه بعدش باردار شد

مول کامل، یکسال بعد

بار الها حلاوت و شیرینی مادر شدن را به هر زن منتظری بچشان، بگذار لمس کنند لطافت بهشت را، تو ارحم الرحمین هستی.تو بندگانت را دوست تر میداری از هر مادری که فرزندش را دوست می دارد ، بگذار از چشمان بندگانت تنها و تنها اشک شوق ببارد. بگذار سجده ی شکر به جای آورند از همه آنچه در آغوش های خالی و میان بازوان منتظرشان نهاده ای. تو مهربانترین مهربان هایی، دمی ما را به حال خود وا مگذار❤️
من خیییلی نگرانم آخه ماه پیش ۰ شده بود ولی این ماه نمیدونم چرا ۲ شده🙁آخه علتش چیه که زیاد شده؟نکنه ...

خوب باید آزمایش بدی عزیزم

مدام باید زیر نظر باشی

بار الها حلاوت و شیرینی مادر شدن را به هر زن منتظری بچشان، بگذار لمس کنند لطافت بهشت را، تو ارحم الرحمین هستی.تو بندگانت را دوست تر میداری از هر مادری که فرزندش را دوست می دارد ، بگذار از چشمان بندگانت تنها و تنها اشک شوق ببارد. بگذار سجده ی شکر به جای آورند از همه آنچه در آغوش های خالی و میان بازوان منتظرشان نهاده ای. تو مهربانترین مهربان هایی، دمی ما را به حال خود وا مگذار❤️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مول دو‌مدل داریم مول ناقص و‌مول کامل اصلا چیزی به اسم مول ساده نداریم توی صفحه دوم یا سوم تاپیک ن ...

من ساک بارداری و زرده و اینا همه تشکیل شده بود فقط جنینی داخل ساک دیده نمیشد و ساک خالی بود این یعنی من مول ناقص داشتم؟؟

از 23 آبان تا 10 آذر خونریزی کمابیش ادامه داشت و دکترم می گفت نرماله حتی ازش خواستم یه آزمایش تیتر ب ...

وووای حالم خیلی بد شده😭😭😭😭 همه موهای تنم سیخ شده😭😭😭😭😭

هرچه دلم خواست نه آن میشود   هرچه خدا خواست همان میشود  
2728
وووای حالم خیلی بد شده😭😭😭😭 همه موهای تنم سیخ شده😭😭😭😭😭

همه چی تموم شده جانم

گذشته😘

من ساک بارداری و زرده و اینا همه تشکیل شده بود فقط جنینی داخل ساک دیده نمیشد و ساک خالی بود این یعنی ...

ربطی نداره

مفصله

میتونی گوگل کنی

ربطی نداره مفصله میتونی گوگل کنی

سلام باجی خانم  

خواهر منم حاملگی مولار داشت .قبل از تشخیص مول دکترش کورتاژ کرد و بهش گفته بود ۴۰ روز بعد بیا دوباره بعد ۴۰ روز خونریزی  دوباره به دکترش مراجعه کرد که گفته بود دوباره حامله شدی بالاخره بعد از کلی ازمایش و این دکتر و اون دکتر متوجه شد حاملگی مولار که تبدیل به سرطان جفت شده از روز ۲۹ بهمن بعد از کلی ازمایش  دکتر تصمیم گرفت عمل کورتاژ رو ۲۹ بهمن انجام بده بعدش شیمی در مانی اما هنگام ورود به اتاق عمل دکتر خودش سونوگرافی انجام داد گفت دیواره رحم خیلی نازک و سست شده ممکنه خونریزی کنه و خطر داره  دو تا قرص گذاشت داخل رحم و از ۳۰ بهمن ۹۹ هفت روز شیمی در مانی و یه هفته استراحت در روز ۱۴ از اولین روز شیمی درمانی  رفت ازمایش داد امروز که بتا از رقم عجیب قریب ۱۳۱۰۰۰ به ۲۸۰۰۰ کاهش پیدا کرده دکترش گفته نتیجش دلخواه و دلچسب نیست باید کمتر میشد . حالا دوباره درمان شیمی رو از فردا میخواد شروع کنه دوز امپولش رو از ۶۰ سیسی به ۶۱ سیسی و بطور ۱ روز امپول و یکروز کپسول تا هفت روز و باز ۷ روز استراحت و دوباره در روز ۱۴ ازمایش مجدد 

2738
سلام باجی خانم   خواهر منم حاملگی مولار داشت .قبل از تشخیص مول دکترش کورتاژ کرد و بهش گفته بود ...

من همه حرفهاتون خوندم انشاالله خدا اول سلامتی همه عزیزان  و شمارو به ارزوهاتون برسونه . برای بالابردن تبادل نظر و کمک به همدیگه مثل حرفهای شما که خیلی کمک کننده بود .پیشنهاد میدم یه گروه تلگرام و یا واتس اپ بزنید تا راحت تر بتونیم به همدیگه یاری و کمک بدیم با تشکر

سلام باجی خانم   خواهر منم حاملگی مولار داشت .قبل از تشخیص مول دکترش کورتاژ کرد و بهش گفته بود ...

عزیزم ان شاالله که سریعا بهبود پیدا می کنه

خب می شه گفت خواهر شما اولین کسی هست که دقیقا شرایطش مثل منه

یه چیزی رو بهت بگم و خیالت رو راحت کنم، خواهرت خوبه خوب می شه، این نوع سرطان به شدت تهاجمیه اما به سرعت به شیمی درمانی جواب میده و شکست میخوره

اسم داروهایی که برای شیمی درمانی به خواهرت تزریق میشه رو بگو بهم

.

دکتر چطور گفته دلچسب نیست؟؟؟خیلی کم شده الهی شکر

شاید اینطور گفته که شما روال شیمی درمانی رو رها نکنید

میاد پایین نگران نباش

فقط حتماااا براش کپسولهای امسس رو تهیه کنید که تهوع اذیتش نکنه

نوشتم توی صفحات قبلی میتونی بخونی

اگه موهاش هم ریخت:بهش بگو باجی سلام رسوند گفت من یه تار مو برام‌نمونده بود اما الان نوبت هایلایت گرفتم(در میاد موها خیلی هم پرپشت تر و بهتر)

من سه بار بعد از منفی شدن بتا هم شیمی درمانی شدم پسلحظه ای درمان رو رها نکنه

احتمالا متوتروکسات داده به خواهرت که یه روز درمیونه

از عوارضش سردردهای شدییییده

شیاف بزنه حتما

و شما: شدییییدا تقویتش کنید

آلبالوی یخ زده اگه دارید بهش بدید یا براش تهیه کنید

توت فرنگی

آب هویج،آب سیب و آب انار و پرتقال، بعد از شیمی درمانی هررر چی می تونید از اینا بهش بدید

البته بخاطر تهوع ممکنه نتونه لب بزنه ولی شما به زور هم‌که شده قطره قطره بهش بدید تا جون بگیره

سوپ های مقوی اما رقیق که بیشتر آب گوشت یا آب مرغ داره براش بپزید

هر سوالی داشتی من در خدمتم

من همه حرفهاتون خوندم انشاالله خدا اول سلامتی همه عزیزان  و شمارو به ارزوهاتون برسونه . برای با ...

عزیز دلم گروه های تلگرام یا واتس اپ بخاطر افشای شماره تماس، امن نیست

همینجا هستیم و‌تا بتونیم بهم کمک می کنیم

احتمالا متوتروکسات داده به خواهرت که یه روز درمیونه از عوارضش سردردهای شدییییده شیاف بزنه حتما و ...

ممنونم بابت دلگرمی ها و توجه تون .خدا اجرتون بده و سلامتی برای همه بیمارها . دارو هاشو میپرسم میام میگم . خوشبختانه خواهر من تهوع نداره و اشتهاش خوبه شکر خدا سردرد خیلی خفیف در حد سنگینی سر . ولی استخوان درد و پادرد شدید در پا ها و کمر داشت الان میگه کمتر شده . خونریزی هم بعدر از ۴ روز شیمی درمانی اول قطع شد . چشمهاش فقط ورم کرده و پف کرده مثل علایم حساسیت شدید . و انزیم های کبدsgot از عدد ۲۴ و ۲۳ به ۳۹ و ۴۷ افزایش پیدا کرده که دکتر گفته کبدت واکنش نشون داده به دارو اما در حدی نیست که درمان قطع بشه . با توجه به عدد ۲۸۰۰۰ بتا فکر میکنین احتمالا چند دوره شیمی لازم هست 

ممنونم بابت دلگرمی ها و توجه تون .خدا اجرتون بده و سلامتی برای همه بیمارها . دارو هاشو میپرسم میام م ...

الهی شکر که تا حالا دوام آورده ‌‌خوب مقاومت کرده

ببین برای من پس از پنج جلسه، حدود ۸۲ درصد کم شد

برای خواهر شما تا حالا ۸۰ درصد اومده پایین

و این خیلی عالیه

من یادمه از اون به بعد هر دوهفته یک جلسه داشتم

داروی من رو از متوتروکسات به داکتینومایسین تغییر دادن و هر جلسه دوتا بهم می زدن

۵ تا دوهفته گذشت و منفی شد

بعد از منفی شدن هم دوجلسه اضافه کردن که محکم کاری بشه

به نظرم خواهرت عالی داره پیش می ره

🖐☘️

ممنونم بابت دلگرمی ها و توجه تون .خدا اجرتون بده و سلامتی برای همه بیمارها . دارو هاشو میپرسم میام م ...

آنزیم های کبد به شدت بالا می رن

اگه خیلی خطرناک شد دوز دارو رو نصف می کنن ولی قطع نمی کنن

برای منم همینطور شد و این طبیعیه

ممکنه گلبولهای سفیدش هم کم بشه که در این صورت دکتر جلسات شیمی درمانی رو کمی به تعویق میندازه و یه آمپول فسقلی زیر جلدی می ده که بزنه و گلبولها بیان بالا

این آمپوله حتما باید توی بیمارستان زده بشه و تا ۲۴ ساعت بعدش هم باید گوش به زنگ باشید چون اسپاسم عضلانی شدیدی میاره که فقط با مورفین آروم می شه

اینا اتفاقاتیه که واسه من افتاده ایشالا که خواهرت اصلا براش پیش نمی یاد اما دارم میگم که اگه خدای نکرده پیش اومد نترسید❤️

2706