2733
2734
عنوان

قطاب و ساق عروس ماریا +عکس

28481 بازدید | 276 پست

سلام دوستای با ارزشم . سال نو مبارک گلای من

قطاب : 

ماست خامه ای : یک لیوان 

( من نصف ماست نصف خامه ریختم)

روغن جامد اب نکرده : یک لیوان 

هل و وانیل کمی 

بکینگ پودر یک قاشق مربا خوری

ارد حدود 2 لیوان

ابتدا 

بکینگ پودر و با ماست مخلوط کنید بزارید 5 دقیقه بمونه نه عمل بیاد

.

حالا روغن و هل و وانیل و کمی بزنید .ماست و بهش اضافه بزنید بعد ارد و روش الک کنید تا خمیر نرمی به دست بیاد که به دست نچسبه . این خمیر استراحت نمیخواد.  

.

برای داخل خمیر 

گردو 100 گرم 

پودر قند 150 الی 200 گرم

هل و وانیل کمی 

گردو ها رو بریزید تو سینی فر با حرارت 170 به مدت پنج دقیقه تا برشته بشن . 

.

بعد بریزید تو مخلوط کن تا اسیاب بشن . میتونید اینجا از پسته و بادوم زمینی .پودر نارگیل هم استفاده کنید همراه گردو . 

حالا اینجا کمی پودر هل .دارچین .پودر قند اضافه کنید .بعد کمی اب یا مخلوط اب و گلاب کم کم اضافه کنید تا مخلوط و بتونید جمع کنید . ازش توپک های کوچولو درست کنید و کنار بزارید تا راحت تر باشین

.

از خمیر اندازه گردو بردارید تو دست باز کنید یکی از توپک هارو در وسط قرار بدین.  لبه ی خمیر و به هم بچسبونید و مثل عکس روی هم قرار بدید تا چین دار بشه . تو فر با دمای 170 طبقه وسط به مدت یک ربع بمونه.  نزارید زیاد بمونه چون خشک میشه و بعد از سرد شدن تو پودر قند بغلطانید. نوش جون عزیزای من 

.

.

.

.

اینم بعد از پخت. ☝

لازم نیست. خمیر طلایی بشه. 

میتونید تو روغن سرخ کنید. 

خمیر نازک نباشه تو فر پاره میشه 

توپک ها هم زیادی بزرگ نباشه مواد از داخلش میزنه بیرون 

.

Cake_deser_khanegi_vanilla  ممنون میشم فالو و لایک کنید. اگه سوالی دارید تو پیجم در خدمتتون هستم. ❤️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
2738
2706