2726

سلام

دوستان اینجا نمیدونم چرا اینطور شده من بعضی وقت ها تایپک های دوستی های قبل ازدواج رو میخونم و دیدم یه سریا که تجربی دوستی داشتن و نظر دادن که همه پسر و دختر ها قبل ازدواج دوست پسر دختر داشتند و فلان یا مگه میشه ادم نرمال دوست پسر یا  دختر نداشته باشه یا ادم حتما باید قبل ازدواج دوست پسر دختر داشته باشه اشنا باشه با جنس مخالف و فلان و حتی متاسفانه افتخار هم میکنن به کارهاشون

کسانی که مجردن ممکنه این تاپیک ها رو بخونن خطابم به اون دسته عزیزان هست اولا اینکه کشور ما هنوزم فرهنگ گذشته رو داشته و داره لطفا تعمیم ندید که همه قبل ازدواج دوست پسر دختر داشتند اگه اطرافتون زیاده دلیل نمیشه به کل جامعه تعمیم بدید هنوزم امار کسانی که روابط قبل ازدواج و دوستی نداشتند خیلی بالاست 

و نکته بعدی که یه سریا میگن باید اشنا بشیم و فلان . اشنا شدن با دوست پسر دختر خیلی فرق داره یعنی زمین تا اسمون . اشنا شدن کاملا شرعیه زیر نظر خانواده هستش با چهارچوب های اخلاقی میتونید اشنا بشید ولی خواهشا روابط دوستی رو اشنا شدن ندونین که ذره ای توش شناخت نیس 

یه دنیا سپاس

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

هركسي عقل داره با توجه به فرهنگش و خانواده ش بري خودش بايد تصميم بگيره

اگر بنا به ٤ تا حرف تو ني ني سايت تحت تاثير قرار ميگيرن كه خيلي بي عقلن

و من به شخصه خودم با دوس پسر ازدواج كردم ولي خب خيليا نميتونن اصلا دوس پسر داشته باشن

هرگز زنداني گذشته ات نباش، آن فقط يك درس بود نه حبس ابد...

من متوجه نشدم منظور شما چی بود؟ بله همه که مثل هم  نیستند. ولی در صد زیادی دوران دوستی را تجربه می‌کنند. نمیشه این را هم انکار کرد 

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»

روابط دوستی هم اگر عقل توش باشه شناخت هست. یعنی چی خودتو می‌دوید ذره‌ای توش شناخت نیست؟ آدم عاقل باشه به بهترین شکل میمکن می‌شه همسر آینده را در دوران دوستی شناخت. قبول دارم خیلی ها بی شناخت جلو می‌رن ولی خیلی ها هم با ساعت ها حرف زدن و دیدن دیگری توی جمع دوستان یا دانشگاه رفتارهاش رو می‌بینند و می‌سنجند. کاملا مشخص می‌شه با چه کسی طرف هستی. 

در روش سنتی هم همی طوره. عقل و صبر باشه امکان شناخت هست. نباشه از روز اول به چونه زنی مهریه و انگشتر چی آوردن می‌گذره و برای شروع آشنایی یک عقد هم می‌کنند! بعد که دیدن به درد هم نمی‌خورن اسمش می‌شه طلاق. ولی درست بخوان عمل کنند با صبر پیش می‌رن. بدون مهمانی گرفتن و خبر کردن فامیل و عقد کردن اجازه آشنایی و مدت‌های طولانی صحبت و بیرون رفتن به دختر و پسر می‌دن.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
روابط دوستی هم اگر عقل توش باشه شناخت هست. یعنی چی خودتو می‌دوید ذره‌ای توش شناخت نیست؟ آدم عاقل باش ...

مشکل اینجاست که در روابط دوستانه عقل دخیل نیست و احساسات نمیزاره شخص عاقلانه تصمیم بگیره البته این حرف کارشناس ها هست مثل آقای حورایی و دکتر فرهنگ و اقای دهنوی و.... بهتره در مورد ازدواج طبق گفته های کارشناس ها و مشاوران عمل کنیم.

مشکل اینجاست که در روابط دوستانه عقل دخیل نیست و احساسات نمیزاره شخص عاقلانه تصمیم بگیره البته این ح ...

به هیچ عنوان این نظر کارشناس‌ها نیست. آدمی که بلد باشه از عقلش استفاده مهم این نیست که اسم ارتباطش چی هست. آدمی که عقل نداره در هر قالبی عقل داره و کسی که عقل داره اتفاقا در قالب دوستی بدون فشار خانواده ها و اون زرق و برق مهمونی و .. خیلی بهتر می‌تونه طرفش را بشناسه و تصمیم بگیره. 

عزیزم چند سالته؟

اکثثثر افراد حتی واسه یبارم که شده با کسی دوست بودن قبل ازدواج بخصوص آقایون

لزومی نداره سعی کنی عقاید خودتو به بقیه تحمیل کنی 

هرکسی عقل داره خانواده داره براساس فرهنگی که خانوادش دارن رفتار میکنه

به شما مربوط نیستش

خوشبخت کسےاست که شکوه رفتارش آفریننده لبخندِ زندگےبر لب های دیگرےباشد
فرهنگ.همو.تو.حلق.هم.نکنیم#  

حرفتون قابل قبول نیست یکسری اصول کلی و ثابت برای ازدواج هست که در مورد همه صدق میکنه و رعایتش به نفع همه و این همه سمینار و سخنرانی که درمورد ازدواج و انتخاب همسر برگزار میشه معنیش همبنه که برای ازدواج همه باید یک چیزایی رو قبول داشته باشن و بهش عمل کنن. وگرنه که همون کارشناسا میگفتن همه برین طبق فرهنگ خودتون ازدواج کنید و نیاز به کلاس و مشاوره هم نیست.

حرفتون قابل قبول نیست یکسری اصول کلی و ثابت برای ازدواج هست که در مورد همه صدق میکنه و رعایتش به نفع ...

ربطی به اصول نداره 

هرکس یه عقیده ای داره 

بعضیاهستن از طریق روابط ازدواج موفقی دارن بعضیا ندارن

بعضیا با ازدواج سنتی خوشبختن بعضیا نیستن

خوشبخت کسےاست که شکوه رفتارش آفریننده لبخندِ زندگےبر لب های دیگرےباشد
2706