2737
2734
عنوان

خانوما یه لحظه بیاین

| مشاهده متن کامل بحث + 427 بازدید | 86 پست
شما با یه پیام چه جوری تونستی طرفو در این حد اذیت کنی؟! یکم اطلاعات بده حداقل 

گلم من بلاکش کردم جواب پیاماشم ندادم استوری بد هم براش گداشتم اونم پست و استوریاش نشون میده که دلش شکسته و اینا درضمن من چند بار درخواستشو رد کردم و چون اون با همه دختری نیست براش گرون تموم شده و البته گفتم که فامیلیم و خیلی به داداشام احترام میزاره خانوادمم تا حدودی دوسش دارن

عزیزم توهم نیست ما همش برا هم استوری میزاریم اما من بخاطر داداشام نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم ام ...

من الان همه توضیحاتتو خوندم. خیلی سنتون کمه نه؟

دختر خوب شما الان یه مشکل بزرگتر از شکستن غرور یه پسر داری! استقلالت در حد صفره و به داداشهات که هیچ حقی تو زندگی تو ندارن همه جور حقی میدی. نمیدونم چند سالته یا پدر مادرت چه نقشی تو زندگیت دارن اما شما فقط فوق فوقش باید از پدر مادرت تو مسائل زندگیت کمک بگیری یا به حرفشون گوش کنی اونم تا یه سنی و تا یه حدودی. اول از همه جوری بزرگ شو که همه روی عقلانیتت و استقلالت حساب کنی و کسی بخاطر لایک و فالوور بازخواستت نکنه بعدن تازه میتونی یاد بگیری وارد یه رابطه سالم بشی و حفظش کنی. 

حقیقتا تمام دنیارم بگردی راهی برا اصلاح رابطه ای که تنها راه ارتباطیش استوریه اونم داداشات وایسادن تماشا میکنن وجود نداره رابطه های انسانی یعنی گفتگووو یعنی حرف زدن و حرف شنیدن بصورت لایو نه پیغوم و پسغوم 

اگر زندگی خانوادگی پرتنشی داریم و تحصیلات و تخصص در زمینه خانواده نداریم نسخه ناموفق زندگی خودمون را برای بقیه نپیچیم ! مثال: همه مردها فلانند، همه زنها فلانند، به شوهر رو نده، جواب بدیشونو با بدی بده، ازدواج نکن، ازدواج بکن، بچه بیار زندگیت شیرین شه... حسن ختامشم اینه که روانشناس و مشاور هیچی حالیشون نیس من خودم یه پا مشاورم!  شما اگه بیل زن بودی که در خونه خودتو سرسبز کرده بودی عزیزدل   

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

من الان همه توضیحاتتو خوندم. خیلی سنتون کمه نه؟ دختر خوب شما الان یه مشکل بزرگتر از شکستن غرور یه پ ...

راست میگید ولی خب اگرم به خانوادم میگفتم جنجال به پا میشد و اونا فکرشون اینه من باکسی دوست بشم بده و آبروشون میره و شاید اون پسر منو ول کنه در صورتیکه کاملا میشناسن خانوادرو 

من الان همه توضیحاتتو خوندم. خیلی سنتون کمه نه؟ دختر خوب شما الان یه مشکل بزرگتر از شکستن غرور یه پ ...

من پسره رو دوست دارم نمیخام از دستش بدم جلو خانوادمم نمیتونم وایسم چون پسره که فردا نمیاد خاستگاری منکه شاید یهو پشیمون شد من چیکار کنم ولی مرده رو حرفش وای میسته همین که نترسید و پیام داد خودش خیلیه

2728

سنم کم‌نیست اما فکر میکنن دختر باید چشم‌و گوش بسته باشه چون کسای دیگه ای هم‌هستن که خواستن بیان خواستگاری اما مامانم گفته زوده

راست میگید ولی خب اگرم به خانوادم میگفتم جنجال به پا میشد و اونا فکرشون اینه من باکسی دوست بشم بده و ...

واقعن انتظار داری به خانواده ت بگی میخوای با فلان پسره تو فامیل دوست بشم اونام بگن باشه عزیزم؟!

واقعن فکر میکنی هرکس دوس پسر داره یا حتی اونا که ازدواج کردن از ب بسملا هر حرفی با پسره زدن گذاشتن کف دست کل خانواده؟!

دوستیهای آدم یه مساله شخصی هستن هروقت نکته مهمی داشت آدم میره به خانواده ش میگه نه که هر حرکتشو بدونن.

الان سه تا چیزو در نظر بگیر :

۱. دوستی کلا ریسکه دوستی تو فامیل ریسک بیشتررر . آدم اهل ریسکی هستی؟ پای عواقب احتمالیش میتونی وایسی یا ضعیفی؟

۲. پسره قابل اعتماد هست یا میره به همه تو فامیل میگه و به گوش خانواده ت میرسه؟ عواقب اینم در نظر بگیر که اگه بفهمن چی میشه و آیا ارزش ریسک داره

۳. استقلال استقلال استقلال! هرجوری هست باید زندگیتو تغییر بدی طوری که داداشات حد و مرز خودشونو بشناسن و با لایک و فالو ترش نکنن! اگه نمیتونی اینکارو بکنی من توصیه میکنم اصلا وارد وادی دوستی با پسر نشو برای ازدواج فقط رو گزینه خواستگاری سنتی حساب کن که همه چیز در چارچوب مجاز خانواده باشه و اذیت نشی. هرچند اون ازدواجم با این سطح از کنترل و دخالت بعیده عاقبت خوشی داشته باشه!

اگر زندگی خانوادگی پرتنشی داریم و تحصیلات و تخصص در زمینه خانواده نداریم نسخه ناموفق زندگی خودمون را برای بقیه نپیچیم ! مثال: همه مردها فلانند، همه زنها فلانند، به شوهر رو نده، جواب بدیشونو با بدی بده، ازدواج نکن، ازدواج بکن، بچه بیار زندگیت شیرین شه... حسن ختامشم اینه که روانشناس و مشاور هیچی حالیشون نیس من خودم یه پا مشاورم!  شما اگه بیل زن بودی که در خونه خودتو سرسبز کرده بودی عزیزدل   
واقعن انتظار داری به خانواده ت بگی میخوای با فلان پسره تو فامیل دوست بشم اونام بگن باشه عزیزم؟! واق ...

اونام از من جلو خانوادم خیلی تعریف میکنن و پدرش یه چیزایی به پردم گفته اما پدرم گفته زوده تا ۲ سال دیگه اینا به خاطر همین میگم

2738
اونام از من جلو خانوادم خیلی تعریف میکنن و پدرش یه چیزایی به پردم گفته اما پدرم گفته زوده تا ۲ سال د ...

پدر راست گفتن بخدا!

به گسی نمیگه چون خانواده اونم مثل من سخت گیرن و اگر بفهمن بهش چیز میگن 

اون از وقتی بچه بودیم منو دوس داشت و این اوایل که مادربزرگشو از دست داده بود بیرون مسجد اومد از من و مامانم بین اون همه زن تشکر کرد و رفت

اونام از من جلو خانوادم خیلی تعریف میکنن و پدرش یه چیزایی به پردم گفته اما پدرم گفته زوده تا ۲ سال د ...

اگه میتونی با مامان بابات حرف بزن قانعشون کن که دوس داری و نیاز داری ازدواج کنی بگو میریم مشاوره شاید فهمیدیم به درد هم نمیخوریم اونوقت لازم نیس دو سالم صبر کنیم اگرم همه چی خوب بود خانواده ها باهم آشنا بشیم یا نامزد کنیم و از این حرفا

ببین من همیشه میگم نمیشه یه دختر یا پسر تا لحظه ازدواج مطیع خانواده ش باشه و نتونه دو کلام حرف منطقی باهاشون بزنه نتونه تصمیم های زندگیشو خودش بگیره ، بعد موقع ازدواج انتطار داشته باشه به اذن خدا مستقل بشه هرکاری خواست بکنه و خانواده هم تصمیماتشو بپذیرن!!!

شما باید خیلییی قبل از ازدواج شروع کرده باشی کم کم یع هویت مستقل از خانواده برا خودت بسازی که روت حسااب کنن . الان دختری که باباش بدون مشورت باهاش میگه زوده بعد دقیقم حساب کرده دو سال دیگه وقت ازدواجشه! دختری که داداشاش اگه ببینن فلان فامیلو فالو کرده قاطی میکنن و چشم و گوششو میخوان بسته نگه دارن! دختری که مامانش میگه فلان... دختری که این همه قیم و مدعی و تصمیم بگیر داره و از ترسش میزنه بلاک میکنه طرفو ...

واقعن آماده ازدواج نیستس دختر خوب ...

برو اول آماده شو با قدم به قدم هویت ساختن برا خودت 

اگه میتونی با مامان بابات حرف بزن قانعشون کن که دوس داری و نیاز داری ازدواج کنی بگو میریم مشاوره شای ...

حالا من نمیخوام به این زودی بحث ازدواجو بیارم وسط اول میخوام بشناسم طرفو بعد چند سال ولی اگر داداشام بفهمن چی؟ شما اینارو دقیقا درست میگید اما من میخوام الان یه جوری طرفو برگردونم و نمیخوام به قول شما بخاطر ترس از داداشام ایندمو خراب کنم

میشه پیام بدم بهتون شخصی لطفا

همه چیو گفتم دیگه چی مونده؟

2706