2737
2734

ما 11 سال

با هم تفاهم داریم همو دوست داریم مسئولیت پذیریم و واسه بهتر شدن رابطه و زندگیمون تلاش میکنیم

اینا بیشتر از فاصله ی سنی مهمه

ما تو فامیل و آشنا داریم کسی که باشوهرش فاصله ی سنی نداره یا یکی دوسال کوچیک تره ولی یا طلاق گرفتن یا نمیسازن

داریم کسی که از همسرش 18 سال کوچیکتره یا 1 سال خانوم بزرگتره ولی باهم سازگار و خوشبخت اند

بهترین دیالوگی که توی عمرم شنیدم:امروز می خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است. تزویر با لباس دیانت و تقوی به میدان می آید. تزویر سکه ای است دورو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش. و چه خون دلها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین...💔

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بنظر من اگه تفاهم باشه ده سال مشکلی ایجاد نمیکنه اما اگه نباشه مهم نیست چقدر فاصله داشته باشین به هر حال به مشکل میخوری

من به بزرگی خدا ایمان دارم  اون همیشه کنارمه هیچ وقت منو تنها نذاشته... ازش ممنونم🧡
2731
ما 11 سال با هم تفاهم داریم همو دوست داریم مسئولیت پذیریم و واسه بهتر شدن رابطه و زندگیمون تلاش میک ...

بله درسته سازگاری مهمتره ولی امان از حرف مردم. هزار تا حرف میگن. این خانم که تو فامیلتون ۱۸سال کوچیکتره از شوهرشون. تو چند سالگی باهاشون ازدواج کردن؟؟

بله درسته سازگاری مهمتره ولی امان از حرف مردم. هزار تا حرف میگن. این خانم که تو فامیلتون ۱۸سال کوچیک ...

نمیدونم شوهرش37 یا 38 یا بیشتر بود فکر کنم 

بهترین دیالوگی که توی عمرم شنیدم:امروز می خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است. تزویر با لباس دیانت و تقوی به میدان می آید. تزویر سکه ای است دورو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش. و چه خون دلها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین...💔
2738

من هشت ماه از شوهرم بزرگترم اصلا دوست ندارم😕

دردی که انسان را به سکوت وامیدارد بسیار سنگین تر از دردیست که او را به فریاد وامیدارد... و انسانها فقط به فریاد هم میرسند نه به سکوت هم!💔

عزیزان فکر روزگار پیری را هم بکنید. همش همین دو روز نیست. فرض کنید یک خانوم شصت ساله هنوز پر از شور زندگی هست. می‌تونه حسابی سفر بره و فعال باشه و تازه بازنشست شده باشه. بعد می‌شه پرستار یک مرد مثلا هفتاد پنج ساله. یعنی خانوم در شسصت تا هفتاد سالگی خودش می‌‌پرستار یک سالمند مثلا تا ۸۵ ساله. بعدش هم که مرد فوت کنه زودتر از همرش، این همه مادر بزرگ تنها توی همه‌ی فامیل‌ها هست به خاطر همین هست دیگه، خانوم کم کم ده سال هم تنها باید زندگی کنه. تنهایی‌ای که توش همسرش که نیست معمولا هم دارایی مال مرده و بعضی وقت ها زن از نظر مالی و خونه آلاخون بالاخون می‌شه. عملا بیست سال آخر زندگی به تنهایی و بی همسرس یا مراقبت از سالمند می‌گذره. همسر همسن و همراه انتخاب کنید. با هم زندگی را بسازید.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»

اینا درد و دل هایی هست که من همین تازگی از چند خانم مسن شنیدم. تازه اینا زندگی عاشقانه با همسرشون داشتند با این همه در سن پیری واقعا پشیمون بودند. ماها یه جوری هستیم که وقتی مشورت می‌کنیم توی این سایت یا توی فامیل همش با جوون ها حرف می‌زنیم. ولی زندگی فقط سال‌های جوونی نیست. 

آخرین نفری که باهاش حرف می‌زدم الان دقیقا پونزده سال هست همسرش فوت کرده و دیگه پیرزن افسرده شده از تنهایی. قبلش هم سال‌ها در حال پرستاری از شوهرش بود که از پا افتاده بود.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
عزیزان فکر روزگار پیری را هم بکنید. همش همین دو روز نیست. فرض کنید یک خانوم شصت ساله هنوز پر از شور ...

از این احاظ گفتین پشیمون شدم از حرفم .از این زاویه بهش نگاه نکردم

دردی که انسان را به سکوت وامیدارد بسیار سنگین تر از دردیست که او را به فریاد وامیدارد... و انسانها فقط به فریاد هم میرسند نه به سکوت هم!💔

یک تحقیقات هست ثابت کرده دخترهای نوجوانی که سن زیر ۱۸ یا ۲۰ بچه دار می‌شن (در سن رشد خودشون) خیلی مشکلات استخوان پیدا می‌کنند. بعد از یائسگی دچار پوکی استخوان و دردهای مفصلی شدید می‌شن. حالا توی سایت یک بار حرف ازدواج زود بود و خیلی ها نظر داده بودند که من ۱۶ سالگی بچه دار شدم خیلی هم خوبه مشکلی ندارم (مثلا الان بیست و پنج یا سی ساله بودند). ولی مساله اینه که باید مساله را تا آخرش دید. وقتی یک خانوم شصت و چند ساله شد که هنوز مثلا بیست سال از زندگیش باقی هست ولی از زانو درد و پادرد مثل یک فرد خیلی پیر توی خونه زمین گیر شد و بدتر افسردگی گرفت چی؟ این افراد توی نی نی سایت نیستند ولی توی تحقیقات هستند. 

اینو فقط از جهت مثال گفتم و گرنه ربط مستقیم نداشت

2706