2733
2734
عنوان

دلم برای مادرشوهرم میسوزه

| مشاهده متن کامل بحث + 484 بازدید | 23 پست
کاش منم یه عروس داشتم که دلسوزم بود حالا که خودم عروسم کاش مادرشوهرم دلسوزم بود

بهترین راه سلامتی اینه که آدم خودش دلسوز خودش باشه و خودش را  یک عمر و کامل فدای بقیه نکنه.  چون درصد خیلی زیادی از مادر بزرگ‌های الان همه افسرده هستند. این همه مشکل مادرشوهر و مادر زن هم از همین جا می‌یاد. وگرنه مادر به اون مهربونی که یکهو دیو دو سر نمی‌شه. 

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
کسی دلسوز منم نیس عزیزم .ان شاالله عروسای خیلی خوووب و دلسوز و عالی قسمتت شه .و ان شاالله همیش۶ سالم ...

ممنون از دعاهای قشنگت عزیزم 

🙏🙏😘😘🌹🌹

**اُفَوِّضُ اَمری اِلی اَللّهِ اِنَّ اَللّهَ بَصیرُ بِالعِباد**

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بهترین راه سلامتی اینه که آدم خودش دلسوز خودش باشه و خودش را  یک عمر و کامل فدای بقیه نکنه. &nb ...

گلم‌ نمیگم مادر شوهرم دیو دو سر هست 

بهترین راه سلامتی اینه که آدم خودش دلسوز خودش باشه و خودش را  یک عمر و کامل فدای بقیه نکنه. &nb ...

همه اینجوری نیستن .الان مامان و مامان بزرگ من مثل جوون شاد اند ولی بنده خدا مادرشوهرم 

به قول جان میلتون: ذهن در جای خودش، می‌تونه از جهنم یک بهشت و از بهشت یک جهنم بسازه....قدرت ذهنتو دست کم نگیر.
2728
گلم‌ نمیگم مادر شوهرم دیو دو سر هست

نه بابا من نگفتم شما اینو می‌گی. گفتم این همه مشکلات مادر شوهری و مادر زنی هست به خاطر همین افسردگی‌ها و وابستگی‌های شدید هست.همه اینطور نیستند ولی خیلی شایع هست. حالا مورد مادرشوهر استارتر حاد هست که دکتر گفته. بقیه خفیف تر هست خبر دار نمی‌شن که چی هست. ولی این مشکل همه گیر هست. مادر در حالیکه چندان هم دل خوشی از شوهرش نداره تمام عمرش را وقف بچه‌ها و زندگی می‌کنه، آخر هم نه چندان زندگی عاشقانه‌ای داشته، نه به موفقیت یا چیز شخصی رسیده و هنر و کار شخصی داشته، و همه‌ی وجود خودش رو با بچه‌هاش تعریف کرده. بعد که بچه‌ها مستقل می‌شند و می‌رن یا زیادی سعی می‌کنه بهشون بچسبه یا اینکه خودش افسرده‌گی می‌گیره. وقتی پیش اومده باید بهش کمک کنند که بهتر بشه. ولی راه درست جلوگیریش اینه که سبک زندگی از اول درست باشه.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
نه بابا من نگفتم شما اینو می‌گی. گفتم این همه مشکلات مادر شوهری و مادر زنی هست به خاطر همین افسردگی‌ ...

درسته ممنون عزیزم 

اما آدم تا به اون‌مرحله نرسه نمیتونه اینو قبول کنه 😔😔

من خودم از اون مادرهایی هستم که همممه جوره درخدمت بچه هامم 

زیادی خودم رو فراموش کردم

همه اینجوری نیستن .الان مامان و مامان بزرگ من مثل جوون شاد اند ولی بنده خدا مادرشوهرم 

داروهاش رو بخوره.. بتونید روزانه کمی برای پیاده روی و آفتاب خوردن از خونه بیرون ببریدش. 

بافتنی یا هر چیزی که قبلا داشته و سرش گرم بوده برام بگذارید انجام بده. 

ازش توقع زیاد نداشته باشید.  درد و ناراحتیش را کوچک تلقی نکنید، با دیگران مقایسه نکنید، نصیحتش نکنید. فقط هر چه قدر می‌تونید کنارشون باشید.

2738