2733
2734
عنوان

در مورد برنج آبکش سوال دارم🙈

3329 بازدید | 14 پست

من همیشه برنجو کته درست میکنم..حالا دوازده نفر مهمون دارم..میترسم خراب شه کته...میخوام آبکش درست کنم 

نمکش باید چقدر باشه؟موقع خیساندن برنج باید نمک بزنم؟به آبی که جوش اومده نمک نزنم؟؟ و اینکه دقیقا کی برنجو آبکش کنم که خوب دراد ...آب و روغن چقد باید بریزم 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

هم موقع خیسوندن نمک بریز هم وقتی داره میجوشه

مقدارشو نمیتونم بگم خودم چشمی میریزم

برنجتم وقتی بردار برای ابکش که اندازه یه نقطه کوچولو توش سفید مونده باشه اینطوری دون و خوب در میاد

حتما از یه چیزی برای ته دیگش استفاده کن که زیر برنجات شفته یا سوخته نشه...

از قابلمه بزرگ هم استفاده کن که کیفیت برنجت خوب میشه

من همه اینا برای برنج ایرانی گفتما خارجی اصلا بلد نیستم و نپختم تا به حال

سلام عزیزم برای هر دوپیمانه برنج باید یک قاشق غذاخوری نمک بریزی.. بعد که 4یاعساعتی خیس بود قابلمه رو میذاری جوشبیاد..وقتی جوش اومد کمی از آب روی برنج نم کرده رو میریزی بیرون و بعد برنجارو داخل آب جوش میریزی..و صبر میکنی تا برنجا تغییر شکل بده و قد بکشه و روی دانه های برنج ترک ترک بشه بعد آبکش میکنی و کمی آب روغن موقع دم کردن روش میریزی

🌹 "رَبِّ هَب لی مِن لَدُنکَ ذرِّیَّه طیِّبه انَّکَ سمیع الدعاء" 🌹    من به دستای خدا خیره شدم معجزه کرد😍😍خدایا شکرت برای این معجزه،،هزاااااار بار شکرت،، بعد از نه سال و پنج ماه انتظار و تلاش ۹۹/۸/۲۴ ازمایش بارداری م مثبت شد،،،۹۹/۹/۱۵رفتم سونوگرافی و به لطف خدا قلب میوه ی دلم تشکیل شده بود،،۹۹/۱۰/۱۷ هم صدای قلبشو شنیدم و با چشمای لبریز از اشک شوق از خدا خواستم که همه ی اونایی که منتظرن این لحظه رو بچشن و این اشک شوقو بریزن،،اینارو نوشتم تا اونایی که عین خودم منتظرن،،امضامو بخونن و امیدوار بشن به ادامه ی مسیر،،به مسیری ک سخته ولی وقتی صدای قلب بچتو میشنوی تمام اون سختیا رنگ میبازن،،،محتاج دعاتون هستم و دعاگوی همه منتظرا،،خدایا بازم شکرت به عدد تپش های قلبم شکرررررررر،،رب هب لنا من لدنک ذریة طیبة انک سمیع الدعاء،،اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
2738

وقتی ابکش کردی کف قابلمه  روغن بریز نون یا سیب زمینی کنجدی بزار یکم ک سرخ شد برنج روبریز تو قابلمه مثه کوه گوشه هارو بیار وسط.بعد در قابلمه و دم کنی بزار 5 دقیقه زیر شعله رو یکم زیاد کن تا بخار بگیره بعد زیرشو کم کم کن

من توی آب جوش نمک نمیریزم.. واینکه بهت گفتم هم برا برنج ایرانی خوبه هم خارجی... فقط قبل از آبکش کردن.. یک لیوان آب سرد بریز..تا شوک به برنج وارد بشه و بهتر قد بکشه ..کناره های قابلمه جوش ریز زد بردار آبکش کن

🌹 "رَبِّ هَب لی مِن لَدُنکَ ذرِّیَّه طیِّبه انَّکَ سمیع الدعاء" 🌹    من به دستای خدا خیره شدم معجزه کرد😍😍خدایا شکرت برای این معجزه،،هزاااااار بار شکرت،، بعد از نه سال و پنج ماه انتظار و تلاش ۹۹/۸/۲۴ ازمایش بارداری م مثبت شد،،،۹۹/۹/۱۵رفتم سونوگرافی و به لطف خدا قلب میوه ی دلم تشکیل شده بود،،۹۹/۱۰/۱۷ هم صدای قلبشو شنیدم و با چشمای لبریز از اشک شوق از خدا خواستم که همه ی اونایی که منتظرن این لحظه رو بچشن و این اشک شوقو بریزن،،اینارو نوشتم تا اونایی که عین خودم منتظرن،،امضامو بخونن و امیدوار بشن به ادامه ی مسیر،،به مسیری ک سخته ولی وقتی صدای قلب بچتو میشنوی تمام اون سختیا رنگ میبازن،،،محتاج دعاتون هستم و دعاگوی همه منتظرا،،خدایا بازم شکرت به عدد تپش های قلبم شکرررررررر،،رب هب لنا من لدنک ذریة طیبة انک سمیع الدعاء،،اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
سلام عزیزم برای هر دوپیمانه برنج باید یک قاشق غذاخوری نمک بریزی.. بعد که 4یاعساعتی خیس بود قابلمه رو ...

یعنی برای دوازده پیمانه ۶ قاشق نمک؟؟

نمکش باید بیشتر از موقعی باشه که کته میزاریم؟

یعنی برای دوازده پیمانه ۶ قاشق نمک؟؟ نمکش باید بیشتر از موقعی باشه که کته میزاریم؟

آره .. چون برای کته نمک توی خود برنج میجوشه .. ول یبرای آبکش نمک و آبو موقع آبکش کردن میریزی بیرون دیگه

سلام

من تاحالا واسه 12 نفر برنج درست نکردم (سخته!!) ولی اخیرا یه مقاله خوندم راجع به پخت برنج آبکش که کامل توضیح داده بود. موقع خیساندن که حتما باید نمک بزنین، اگه میخواین خوش نمک تر بشه یکم بیشتر موقع ریختن برنج تو قابلمه هم نمک اضافه کنین که البته ما چون کلن غذای کم نمک میخوریم دیگه تو مرحله دوم اضافه نمیکنیم.
راجع به اینکه کی آبکش کنید خوب در بیاد هم تو این مقاله که آدرسش رو گذاشتم یه روش تست گفته که با له کردن برنج با دست میشه فهمید کی موقعشه.

https://dorkam.com/mag/طرز-تهیه-برنج-آبکش/

2706