2737
2734

سلام میخوام بدونم شما جای من بودید چکار میکردید؟ من 23 سالمه مذهبی هستم خواستگار زیاد دارم ولی هر کدوم یا اختلاف سنی زیادی با من دارن یا از نظر چهره خیلی شکسته بنظر میرسن و به دلم نمیشینن فقط دو مورد بود که ظاهری خوب بودن ولی یکیشون خیلی دم دمی مزاج بود و اصلا ثبات و مسئولیت پذیری شغلی نداشت و یکیشون هم قد و هیکلش ریز بود و من خودم قد بلندم و لاغر در برابر اون خیلی درشت بودم همه اینها تقریبا از نظر اعتقادی متوسط بودن پدرم میگه رو هر کس یه عیب میذاری ولی واقعا اینایی که اومدن هیچ کدوم ظاهرا به دلم ننشسته مادرم و اطرافیانم هم ظاهرو میگن بهم نمیاین من اصلا ملاکم پول و درآمد و خونه و ماشین نیست من فقط یکی رو میخام ظاهرش متوسط رو به خوب باشه قدشم بلند باشه از نظر اعتقادی هم خیلی مقید باشه چون خودم خیلی مقیدم ظاهر و قد و هیکلم هم خدایی بد نیس نمیدونم چرا جذبم اینطوریه آیا واقعا دارم سخت میگیرم  خیلی دلم میخاد ازدواج کنم ولی نمیشه! شما جای من بودید چکار میکردید؟ 

با همه چی موافقت کن هیچیو توضیح نده بعدش همون کاری که میدونی درسته رو انجام بده

Na age hesi pyda nkrdi ok nde

-واسه کل امضاهام استدلال دارم:)  All of us , will residences to HELL:) There isn’t any PARADISE +نیست در دیده ما منزلتی ،دنیارا :) ما نبینیم کسی را که نبیند،مارا :) #گریویتی:) -وقتی سطح شعورت بالاست، با سطح پایین تر از خودت ست نکن:) +حسی 🥀که به عشق 🚨دارم ، توی رانندگی 🚘ارضام مکنع 🏎:)  -من بازیامو بچگیام کردم ،میای سمت من جدی باش!  +تو صادق باش💛-شاید☘️ یه نویسنده📗:)+آماده 🐋باش هرچیزی رو که داری 🦈درعرض ۳ 🐟ثانیه ،تخلیه کنی:) -نیمه🎆نقاش🔮+ملیس جان، همش ۱ ثانیه نیست که داری زندگی میکنی:) -نه از رومم :) نه از زنگم :) همان #بیرنگ بیرنگم :)) hayat Geçer ve Gecenin sonu biter Beyaz güne «دنیا داره می رونه :) رو صندلی عقبیم :) » (تو فقط سارق نباش:) قول میدم وسط بهشت ساکن شی) 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

خب ازدواج بحث مهمیه بحث یکی دو روز نیست...باید کسی بیاد واقعا به دلت بشینه حالا ممکنه یکی بیاد که از نظر ظاهری مطابق معیارات نباشه ولی به دلت بشینه...بعدشم بیست و سه واسه ازدواج زود نیست؟یعنی خب به نظرم هنوز موقعیت های زیادی برای ادم پیش میاد و اینکه ازدواج توی سن کم ادمو خسته میکنه به نظرم...اینکه از سن کم بری زیر مسیولیت های سنگین ازدواج 

خدایا میشه سال 2020 حذف کنی دوباره نصب کنی؟ این ویروس داره😓😓😓. 

امام صادق میگه اگه کسی به هدف ازدواج بیاد خواستگاری الکی ردش کنی تاوان داره الکی رو ملت عیب نذار اگه تمام چیزای خوب دنیا رو داشته باشه مریض باشه زود بمیره زنش میشی؟ معیارات رو یکم پایین تر بیار خودت پسر بودی چکار می کردی 

عمه ام همیشه میگه یکی رو برای ازدواج انتخاب کنین که بتونین سرتون رو باها رو یه بالش بزارین 

اگه به دل خودت  نیست  پس بله نده به کسی بعدا پشیمون میشی

پروانه را دنبال نکن ،باغچه ات را مرمت کن . پروانه خواهدآمد.
2738

من شخصا خواستگار داشتم که از همه لحاظ اوکی بوده ولی چهرش به دلم ننشسته ومنم ردش کردم،بحث یه عممررر زندگیه ...آدم یه بار بیشتر زندگی نمیکنه،چرا یا کسی زندگی کنه که حسی بهش نداره.

پشتِ من خدا بوده همیشه ...🙏
امام صادق میگه اگه کسی به هدف ازدواج بیاد خواستگاری الکی ردش کنی تاوان داره الکی رو ملت عیب نذار اگه ...

خودمم بخاطر این وجدانم ناراحته ولی واقعا به دلم نمیشینن انقدر دعا کردم خدا یه همسر مقید و مومن بذاره سر راهم انقدر ضجه زدم و ختم گرفتم دوست ندارم مردمو سرکار بذارم ولی یه تردید بدی نسبت به هرکدوم دارم

امام صادق میگه اگه کسی به هدف ازدواج بیاد خواستگاری الکی ردش کنی تاوان داره الکی رو ملت عیب نذار اگه ...

۱۴. داماد هم شأن

قال النبی صلی الله علیه و آله و سلم: اذا جائکم الاکفاء فانکحوهن و لا تربصوا بهن الحدثان.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: وقتی که اشخاص هم شان به خواستگاری دختران شما آمدند، به آن‌ها دختر دهید و در کار آن‌ها منتظر حوادث نباشید. (نهج الفصاحه، ص. ۳۷، ح. ۱۹۳)

۱۵. عروس شایسته

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: ما استفاد امرء فائدة بعد الاسلام افضل من زوجة مسلمة تسره اذا نظر الیها، تطیعه اذا امر‌ها و تحفظه اذا غاب عن‌ها فی نفس‌ها و ماله.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: پس از اسلام، هیچ نعمتی برای مرد بهتر از زن مسلمانی نیست که هر گاه به او بنگرد، مسرورش کند و هر گاه به او فرمان دهد، اطاعتش نماید و در غیاب او حافظ ناموس و مالش باشد. (من لا یحضره الفقیه، ج. ۳، ص. ۲۵۵)

۱۶. دقت در انتخاب

قال الامام الصادق علیه السلام: انما المراة قلادة فانظر ما تتقلد.

امام صادق علیه السلام فرمود: زن همانا گردنبندی است، نیک بنگر که چه گردنبندی را به گردنت آویزان می‌کنی. (وسائل الشیعه، ج. ۲۰، ص. ۳۳)

سخت نميگيرى... اما جزو اصلى ترين ملاك هات، اخلاق و رفتار رو هم قرار بده.

منم شرايط شمارو داشتم، ظاهرم برام خيلى مهم بود. شايد ٢٠ تا خواستگار رفت و اومد، تا بلاخره يكى نسبتا ظاهرش بدم نيومد. ظاهر خيلى مهمه، اعتقاد هم همينطور. اما اخلاق از اين دوتا مهمتره.

عجله نكن. به حرف بقيه هم توجه نكن. اطرافيان منم خيلى ميگفتم كه سخت ميگيرم، ولى الان از نتيجه راضى ام. ازدواج ديرتر و باكيفيت تر، بهتره

اَللّٰهُمَّ عَجِّلْ لِوَليِكْ اَلْفَرَجْ
خودمم بخاطر این وجدانم ناراحته ولی واقعا به دلم نمیشینن انقدر دعا کردم خدا یه همسر مقید و مومن بذاره ...

جدا فکر کردی همون موقع که میاد خواستگاری میفهمی بقول خودت مقید ومومنه؟یا واقعا اگه بگه هست حقیقته؟یا فکر کردی هر مقید و مومنی خوبه؟اینا ملاک برای ازدواج نیس ...چه بسیار مقید ومثلا مومن دورم دیدم که همش ریاس و برای جلب توجه وچه بسیار آدمایی دیدم که ادعایی تو این زمینه ها ندارن ولی خدا بیشتر قبولشون داره.

پشتِ من خدا بوده همیشه ...🙏
جدا فکر کردی همون موقع که میاد خواستگاری میفهمی بقول خودت مقید ومومنه؟یا واقعا اگه بگه هست حقیقته؟یا ...

نه مسلما ولی بازم مشخصه طرف طرز فکرش چجوریه خدا هم بنده شو بهش ظلم نمیکنه وقتی من خودم خالصانه سمت خدا برگشتم و دعا کردم محاله بهم ظلم کنه من خودم گذشته زیاد مقید نبودم از یه جایی به بعد تو زندگی متوجه شدم و برگشتم سمت خدا و تصمیم به جبران گرفتم خدا هم مطمینا بخشیده و شنواست فقط میترسم خدا کسی رو برای من بخاد و من رد کنم و تردیدم همینه چون قران گفته ممکنه از چیزی بدتون بیاد ولی خیرتون توش باشه ممکنه هم چیزی رو دوست داشته باشید و شر شما در اون باشه. هر وقت خواستگار میاد میگم نکنه خدا میخاد و من رد میکنم همین باعث میشه نتونم تصمیم بگیرم

2706