2726
عنوان

کیا عدس پلو خوشمزه میپزن؟؟؟

1340 بازدید | 21 پست

فوت کوزه گری تون رو بگین تا منم فردا ناهار یه عدس پلو خوشمزه بپزم😙😙😙

ادویه جات چی میزنین؟

و اینکه نسبت برنج و عدس چجوریه؟؟؟؟

با تشکر 😍😍😍

دارم به هدفم میرسم با کالری شماری و سالم خوری و ورزش تونستم👍تو هم میتونی🙋🏻‍♀️وزن ابتدا ۱۱۰🤦🏻‍♀️وزن اکنون ۷۴🤷🏻‍♀️وزن هدف 67💃🏻قد ۱۷۶💪                             سایز ابتدا(۵۲)XXXXXXL🙄⌛️  سایز اکنون(۴2)XL💃🏻😍

من تاحالا درست نکردم وقتی میخواستیم ازدواج کنیم جناب شوهر گف عدس پلو دوس ندارم اصلا منم یاد نگرفتم ب همین راحتی😓

آقای قاضی#دلمون شده انبار حرف هایی که به موقع نزدیم🙃

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تا حالا درست نکردم ممنون میشم کمکم کنید❤❤❤

دارم به هدفم میرسم با کالری شماری و سالم خوری و ورزش تونستم👍تو هم میتونی🙋🏻‍♀️وزن ابتدا ۱۱۰🤦🏻‍♀️وزن اکنون ۷۴🤷🏻‍♀️وزن هدف 67💃🏻قد ۱۷۶💪                             سایز ابتدا(۵۲)XXXXXXL🙄⌛️  سایز اکنون(۴2)XL💃🏻😍
2728

عدس رو خیلی نمیپزم در حدی که به بشه یکم زنده بر میدارم و آبکش میکنم و میریزم روی برنج دم بکشه باهم.روش هم پیاز داغ و گوشت چرخ کرده سرخ شده میریزم.تنها ادویه اش هم کره و دارچینه که دارچین توی گوشتش میزنم.مره رو به برنج میزنم یکم کشمش پلویی هم تفت بده با گوشت و پیاز داغه بریز روش موقع سروش.

من تاحالا درست نکردم وقتی میخواستیم ازدواج کنیم جناب شوهر گف عدس پلو دوس ندارم اصلا منم یاد نگرفتم ب ...

منم تا حالا درست نکردم امشب یهو هوس کردم 

من عدس کمتر میگیرم دوست دارم برنجم سفید باشه.عدس رو خیس میکنم بعد با اب کم میزارم نیمپز بشه پیاز داغ که درست کردم اویویه زدرچوبه فلفل نمک و حتنا زیره در میارم عدسو داخل روغنش یه تفت میدم بعد قاطی میکنم و تمام.اگه بخوام گوشت بریزم قلقلی کوچیک درست میکنم

ماهِ درخشنده چو پنهان شود                                    شب پرهِ بازیگر میدان شود...

پر از دارچین 😍😍کشمش😍 گوشت چرخ کرده 😍😍

وای من روانی عدسسسس با پلو 😁😁 مخصوصن وقتی 

اون کشمشا تو برنج دم میکنه آبش زیر دندونات 😋😋 

پخش میشع 😍😍😍 وای وای 

کاش هیچ آرزویی آرزو نمونه 😔
من عدس کمتر میگیرم دوست دارم برنجم سفید باشه.عدس رو خیس میکنم بعد با اب کم میزارم نیمپز بشه پیاز داغ ...

یعنی گوشت چرخ کرده نمیزنین؟

گوشت قلقلی هارو موقع سرو میارین یا موقع دم میزارین رو برنج؟

عدس رو جدا بپز ابش رو خالي كن، ابش رو جدا بزن بر بدن كه مفيد هست😁

اب عدس برنج رو بد رنگ مي كنه

گوشت چرخكرده با پياز تفت بده، و يه مقدار زرشك بريز داخلش و موقعي كه عدس پلو رو كشيدي روش بريز

اگه شيرين دوست داري به حاي زرشك كشمش پلويي بريز

پر از دارچین 😍😍کشمش😍 گوشت چرخ کرده 😍😍 وای من روانی عدسسسس با پلو 😁😁 مخصوصن وقتی  اون ک ...

😍😍😍😍👍👍👍👍

حتما عدس رو قبلش خیس کن زمانی که میپزی قشنگ سبز می مونه و موقع پخت وا نمیره 

من اکثرا کته میزارم  چون خوشمزه تره 

ولی اگه بخوای مجلسی درست کنی آب کش بزار 

عدس رو جدا گونه بپز بعد برنج رو  زمانی که میخوای  ابکش می کنی عدس پخته رو بریز تهش بعد ته قابلمه روغن و زعفرون بریز بعد ته دیگ سیب زمینی بزار بعد برنج و عدس که اب کش کردی بریز لابلای اونم پودر گل محمدی و دارچین و پودر هل بریز خیلی بو و طعمش رو خوشمزه میکنه بعد دم کش بزار

برا مایع گوشتی هم پیاز رو رنده کن کمی که سبک شد  و گوشت چرخ کرده رو اضافه بعد نمک و زردچوبه و فلفل سیاه رو در اخر اضافه کن در آخرم یکم زعفرون و خیلی کم دارچین بریز داخل مایع گوشتیت 

اگرم که حوصله داشتی من بعضی موقع ها کوفته قلقلی در کنار عدس پلو درست می کنم 

کشمش و خرما تفت داده شده هم بزاری کنار عدس پلو قشنگ مجلسی میشه 

یعنی گوشت چرخ کرده نمیزنین؟ گوشت قلقلی هارو موقع سرو میارین یا موقع دم میزارین رو برنج؟

بعضی وقتا نمیریزم.گوشت رو قلقلی کوچیک بکن فقط هم نمک و فلفل سیا بزن با یه کم روغن یا همون موقع که پیاز داغ درست کردی بریز زود سرخ میشن.رو برنجم میتونی دم بدونی ولی اینطوری خوشمزه تر میشه.اماده شد وقتی میخوای بیاری کنار دیس برنجت بزار

ماهِ درخشنده چو پنهان شود                                    شب پرهِ بازیگر میدان شود...
حتما عدس رو قبلش خیس کن زمانی که میپزی قشنگ سبز می مونه و موقع پخت وا نمیره  من اکثرا کته میزا ...

مرسی عزیزم❤❤❤

حتما عدس رو قبلش خیس کن زمانی که میپزی قشنگ سبز می مونه و موقع پخت وا نمیره  من اکثرا کته میزا ...

اگه مایع گوشتی و خرما و کشمش رو لای به لای برنج موقع دم بزارم چطور میشه؟

2706