2703
2553

سلام دوستان.

این تجربه منه...نسخه نمی پیچم،ولی تاالانش برام جواب داد،و برای شماهایی که هماتوم هی بزرگتر میشه و دکترا هیچ راه درمانی ندارن،میزارم.

۱۰ هفته بارداری بودم،که یهو خونریزی کردم.ترس عجیبی ورم داشته بود با دیدن خون.انگار شیر اب رو باز کرده باشی‌.

متاسفانه روزتعطیل بود،و بعدازکلی التماس نوبت سونوگرفتم.

سونوگرافه خیلی اِتِ پِتِ میکرد،و درآخر وقتی فهمید خونریزی داشتم،گفت جفت رو دهانه رحمه.

وقتی اومدم بیرون،درجابه شوهرم گفتم،بهش اطمینان ندارم و روز دیگه ای تکرار کنیم سونو.

این اتفاق روزیکشنبه افتاد.من شیاف و استراحت مطلق داشتم.

تا دوشنبه هفته بعد،باز خونریزی کردم.باززم زیااااااد.فاصله بین دو خونریزی،لکه بینی قهوه ای،خیلی کم داشتم.

اینبارم رفتم سونو.

اونجا خصوصی بود و تشخیص هماتوم داد و منو ترسوند...البته جز بار اول که تکون خوردم،دیگه حرف و ناامیدی دکترا برام مهم نبود.مطمئن بود خیرم پیش میاد.درصورتی که کل فامیل ناراحت و ناامید بودن،حتی باید به شوهرمم دلداری میدادم بجای اینکه بهم دلداری بده.و همه فکر خود من بودن ،نه جنین.

خلاصه رفتیم دکتر،و باز همون پیشنهاد شیاف و استراحت داد.

باز شنبه هفته بعدش،خونریزی شدیدتر کردم.اینبار خیلی فجیع بود،کلا فشارم افتاد و چشام سیاهی رفت...

اینبار سونو نرفتم،و انگار بهش عادت کرده بودم.

تا اینکه به فاصله ۴ روز باز خونریزی کردم.

تمام این چهار بار خونریزی،فقط خون بود و نه لخته...انگار اب و خون رو قاطی کرده باشی،و صورتی روشن.

بدای عصر نوبت سونو گرفتم.در کمال ناباوری هماتوم از ۲۸ ×۱۶ میلیمتر شده بود ۷۹×۷۹ میلیمتر و ۴۴ سی سی خون بود هماتومه.

یعنی بااین همه استراحت،بزرگترم شده بود.

دکترم‌رو عوض کردم و قبل از اینکه سونو رو ببینه،گفتم هماتومم ۷ سانته،گفت:غیر ممکنه هماتوم این اندازه...ولی وقتی دید گفت من هماتوم ۵ یا ۶ سانتم داشتم خور شده...اونم راهی نداشت برای درمانش و همون شیاف و استراحت رو تجویز کرد...و امپول پرلوتون...که بهش گفتم شنیدم خوب نیست و ممکنه برای جنین پسر مضر باشه،گفت اگه میترسی نزن،و منم نزدم.

بهم گفت ادامه بارداریت ۵۰-۵۰ هست،وقتی اینو گفت تو دلم پوزخندی زدم،گفتم تو برای من عدد تعیین میکنی،در صورتی که خدا رو دارم.

اومدم بیرون.اصلا روحیم داغون نبود،اصلا.اینو همه میدیدن.

تا این موقع همش میگفتم راضی ام به رضای تو خدا،من تسلیم خواست توام.فقط الان اگه صلاح تو موندن بچمه،التمااااست میکنم راه حل مشکل رو نشونم بده،میبینی که با این همه پیشرفت،هنوز عاجزن که این لخته رو درمان کنن.

تااینکه فرداش،خدا راهش رو جلوم گذاشت.

رفتم توی سایتای انگلیسی،کامنت کاربرا رو خوندم که مشکلشون مثله من بود.

هیچ کدمشون شیاف نمیذاشتن...با کلی بالا پایین فهمیدم باید خونم رو رقیق کنم تا لخته دفع بشه.

اونم با خوردن آب فراوان،آب البالو،آب انار،آب پرتقال...و در کل چیزای که رقیق کننده هستن و ویتامین سی دارن....

الان ده روز از آخرین خونریزی من میگذره،و من فقط خون و لک قهوه ای دیدم،بدون قطره ای خون قرنز.

این نشونه خوبیه،یعنی داره دفع میشه.چون خون قهوه ای،یعنی خون مونده در بدن.

حتما در صورتی که جواب گرفتم و دفع کامل شد،اینجا اعلام‌میکنم.

یه نکته بگم که روحیه خودتون رو حفظ کنید.من اصلا نباختم...چون اینان داشتم خیر و صلاحم پیش میاد،و من نه اولیشم و نه آخریش که هماتوم دارم.

ببخشید طولانی شد،خواستم کامل بنویسم.

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍

عزيزم خداروشكر كه براي شما جواب داده انشالله كه سلامت بچه رو بغل كنيد

اما همونطور كه گفتين نسخه نبايد پيچيد رقيق شدن خون براي كسي كه غلظت خون پايين داره خطرناكه و ميتونه منجر به سقط بشه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720

سلام عزیزم من هم هماتوم داشتم تو هفت هفتگی متوجه شدم با دل درد شدید و خونریزی جوری که اورژانسی رفتم بیمارستان سه شب بیمارستان بستری بودم دکتر شیفت اصرار براین داشت بچه م داره سقط میشه باورتون میشه بزوررر داشتن منو میبردن اتاق عمل کورتاژم کنن اما من مقاومت کردم نمیدونم شاید خواست خدابود هرکاری کردن نرفتم جوری که پرستار زنگ زد به همون دکتر گفت بیمار باما همکاری نمیکنه اونم کوتاه اومد گفت بزارین برای فردا تا سونو بده .درکمال ناباوری بچه کاملا سالم و زنده بود دکتر تشخیص داد هماتوم دارم و خونریزی کرده بهم استراحت داد با ده تا شاف استروژن که هروقت لکه دیدم بزنم .الا بعد تقریبا 7سال پسرم کاملا سالمه امسالم کلاس اولیه خدارو شکر 

خداروشکر عزیزم ولی شیاف رو استفاده کن چون جفتتم پایینه منم این تجربه تلخو تو بارداری قبلیم داشتم و ...

جفتم‌پایین نیست...سونو اشتباه تشخیص داده بود

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍
2714
عزيزم خداروشكر كه براي شما جواب داده انشالله كه سلامت بچه رو بغل كنيد اما همونطور كه گفتين نسخه نبا ...

واسه من فرقی نمیکرد...اونقد هماتوم بزرگه،که باید دفعش میکردم.

الان مقدار آب رو نسبت به اون آب میوه ها بیشتر کردم.

سلام عزیزم من هم هماتوم داشتم تو هفت هفتگی متوجه شدم با دل درد شدید و خونریزی جوری که اورژانسی رفتم ...

الحمدالله

استاتر آمپول پرلوتون چه ضرری واسه پسر داره

قبل از ۱۳ هفته،زده بشه،ممکنه بیضه ها نزول پیدا نونه.

در کل چون هورمون زنونست،خوب نیست.پرلوتون،کارش مثه همون شیافه،با دوز بالا.

شیافم خوب نیست.

البته این قانون نیست هر کسی زد،یعنی مشکل پیش میاد.

پرولوتون چه ضرری برای پسر  داره؟؟

توی کامنت بالا گفتم.

البته نگرانی نداره.تایید شده نیست.ولی ردشم نکردن.

2706