2726
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1934167 بازدید | 85423 پست

سلام عزیزان

دفتر برنامه ریزی  با جدولهای صد خانه ای ایده ای از مامان پرنیا:

هر صفحه از دفترو مربوط ب یک فعالیت در نظر میگیریم مثلا یک صفحه مربوط ب کارهای منزل صفحه دیگه مربوط ب مطالعه آزاد و هر فعالیتی ک کلا تو برنامه هاتونه و براش وقت میذارید

ابتدای هر صفحه عنوان اون فعالیت مورد نظرو تاریخ شروعشو  مینویسید و زیر اون یک جدول 10 در 10 میکشیم و به صد خونه تقسیم بندی میکنیم ؛ به ازای هر 1 ساعت زمانی ک برای اون فعالیت وقت صرف کردید داخل 1 خونه از جدول تیک میزنید مثلا 1 ساعت مطالعه ازاد داشتید1 تیک میخوره (  در اخرین خونه  تیک خورده مربوط ب اولین کتاب عدد 1رو میزنید و زیر جدول توضیح میدید ک 1 مربوط ب اتمام فلان کتاب در تاریخ فلان بعد ک کتاب دوم رو شروع کردید در آخرین خونه تیک مربوط ب اون کتاب عدد 2 رو هم همراه تیک میزنید و دوباره زیر جدول تاربخ و نام کتاب رو درج میکنید)

با پایان خانه های جدول مربوط ب یک عنوان بک صفحه دیگرو انتخاب و رسم جدول..... همینطور برای سایر فعالیتها 

جدول در اصل دید بهتری از عملکرد شما به خودتون میده و لاعث میشه در برنامه ریزی کردن واقع نگرتر باشید و اصولیتر و دقیقتر برنامه بریزید  مثلا با در نظر گرفتن زمانهای مورد نیاز برای تمیز کردن خونه؛ در خونه تکونی ها کاملا میدونید ک به چقدر زمان نیاز دارید و طبق اون برنامتونو میریزید ...همچنین در مورد سایر فعایتهاتون

سعی کردم کامل توضیح بدم اما اگر اشتباه تایپی دارم ببخشید کلی ویرایش کردم اما گوشیم داغونه بازم چنتایی در رفته 

گزارشم از صب

جارو برقی کل خونه و پله ها

شستن ظرفا

اجاق گاز با سیف 

سینک با سیف

کتری با سیف

نهارو سالاد

طالبی بستنی درست کردم

با دخترم زبان کار کردم

ی دور لباس تو ماشین

جمع کردن لباسای دیروز

تا کردنشون و جادادنتو کمدا

اتو لباسا

شام مرغ. گذاشتم

کلاس بردم دخترمو

جواآزمایش دختدمم رفتیم گرفتیم بردیم پیش دکترش خدارو شکر مشکلی نداشت ولی نمیدونم چرا هنوزم شکمش درد میکنه  قطعا باید سونو ببرمش

امتحان دخترمم خوب شده بود 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
سلام  چه تاپیک خوبی  منم خیلی بهش احتیاج دارم ولی الان با این تهوع بارداری لز صبح همش ر ...

بهترین چیز برای رفع تهوع بارداری خوردن گوشت گنجشکه به صورت کباب شده من تو زایمان اولم ویار شدیدی داشتم داداشم با تفنگ بادی یکی دوتا برام زد ومامانم کباب کرد خوردم خوب خوب شدم پیشنهاد میکنم شما هم امتحان کنید فکر کنم توصیه ابو علی سینا بوده البته مطمئن نیستم به هر حال من جواب گرفتم

کارایی ک‌باید انجام میدادمو دادم

کتاب خوندم ذکارامو گفتم

لباسا رو اتو کردم

سمبوسه رو سرخرکردم

ظروف شستم لباسا شسته شده رو تا زدم‌گذاشتم‌تو کشو

اشغالا رو گذاشتم بیرون برنامه فردامو نوشتم 

برنامه غذاییمو تا اخر هفته ریختم

چایمم‌دم کردم‌

وسایل فردا ناهارو اماده کردم 

سلام کارای امروز:خونه روجمع وجورکردم.قرمه گذاشتم.ظرف شستم.جاروبرقی اساسی کشیدم یعنی زیرفرشارم کشیدم. ...

راستی یادم رفت سینکو باتایددستی وسرکه برق انداختم ویه دستی به کابینت زیرسینگ کشیدم یعنی مرتبش کردم

سلام برهمه

گزارش ديروزمن:

خريدكردم

افطاروشام درست كردم

اجاق گازوبرررررق انداختم

كلي ظرف شستم 

سينكوبرررق انداختم

اشپزخونه رومرتب كردم 

ظرفاروجابه جاكردم گذاشتم توكابينت

جانوني وسفره هاروتميزكردم

ميوه شستم گذاشتم يخچال

يه دورماشين روشن كردم ولباساروپهن كردم

لباس دستي شستم

نتونستم به همه ي كارام برسم چون گردنم چندروزه دردميكنه شديدا

سلام منم یه گزارش بدم تا سحر خوابم نبرد افتادم به جون آشپزخونه حسابی تمیز کردم یه قرآنم رو هم خوندم.امروز هم بعد از بیدار شدن خونه ها رو جارو کردم و سرامیکارو دستمال کشیدم لباسا رو تا کردم و یه دور دیگه لباس ریختم توی ماشین. واسه ناهار بچه ها لوبیا پلو درست کردم که خودمم سحر بخورم.واسه افطار هم آش بار گذاشتم الانم میخوام برم جزخوانی قرآن خونه همسایمون.

بحق الحسین (ع)                                                                  اللهم عجل لولیک الفرج                                                          🖤🖤🖤🖤
2706