2737
2739
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1938014 بازدید | 85558 پست
سلام بر همه  دیروزو من 80 درصد کارامو انجام دادم و کل بعد  از ظهرو تو سایت سنجش بودم و د ...

مبارکه نفر جون . 

البته شما ک به قد کافی با کلاسات سرت شلوغه ولی واقعا دانشگاه یه چیز دیگه است و 

من الان بعد از ده 12 سال ک از دوران دانشجوییم میگذره بازم با شور و شوق سرکلاسام میرم و کیف میکنم .

منم هفته ی پیش ارشد ثبت نام کردم . 

شمام دوست داشتی همون سوالای خودت از زهرا جون رو بگو

زهرا جونو من تا حد خیلی کمی در جریانم ولی واقعا بمب انرژی هست

همه تون همینید . وقتی از کارها و اهداف و شرایط زندگی هاتون بگید می بینید واقعا همه تون یه پا مدیر هستید و دانا و آگاه

آنچه تو گنجش توهم می کنی *** از توهم گنج را گم می کنی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مبارکه نفر جون .  البته شما ک به قد کافی با کلاسات سرت شلوغه ولی واقعا دانشگاه یه چیز دیگه است ...

خیلی ممنون آتنای عزیز

تبریک بابت ارشدت، چ رشته ای میخونی؟ 

بله خصوصا اگه تو رشته مورد علاقت بخوای تحصیل کنی....

البته من فقط ی کلاس زبان اونم دو جلسه در هفته میرم ک خیلی وقتی ازم نمیگیره. خودمم بیرون شاغل نیستم بنابراین وقتم نسبتا بیشتره ...رشته ای ک خودم قبلا خوندم فیزیک گرایش هسته ایه.6سال فاصله افتاده اما قصد دارم دوباره از ابتدا مترجمی زبان رو بخونم و قاعدتا با وجود همسر و بچه کوچیک سخت تر خواهد بود. شما چطور با توجه ب شاغل بودنتون و 2 تا بچه  اذیت نمیشی؟

2731
خیلی ممنون آتنای عزیز تبریک بابت ارشدت، چ رشته ای میخونی؟  بله خصوصا اگه تو رشته مورد علاقت ب ...

قربونت بشم برای تبریک سپاس

اما تازه ثبت نام آزمونشو داشتم حالا تا برم و امتحان بدم و ... کلی راهه اونم با این سابقه ی من ، فقط روی غیر انتفاعی حساب باز کردم . 

من خودم مهندسی خونده بودم . کارمم اول تو اون زمینه بود . الان چند سالیه حسابداری کار میکنم و چون لیسانسم ناپیوسته بود و  به عبارتی یه کاردانی هم داشتم از همون استفاده کردم کارشناسی ناپیوسته ی حسابداری رو شروع بع خوندن کردم ک تایم کمتری ببره . 

الانم ترم سه کارشناسی ناپیوسته حسابداری ام . اگه درست واحد ارائه میشد ، میتونستم سه ترم تموم کنم . 

کلا کلا من زمان رو اگه پارسال از دست نمی دادم بهتر بود ارشد حسابداری بخونم هم مدرک بالاتری بود و همون تایم هم زمان می برد

نمی دونم واضح گفتم یا نه

حالا درسته شما مسیرتو انتخاب کردی ، ولی کاش از همون مدرک قبلی تون استفاده می کردی و ارشد زبان می خوندی ..

یا نهایتا مثه من کارشناسی ناپیوسته زبان رو بخونین 

آخه 4 سال یا سه سال واقعا زمان زیادیه ک دوباره یه لیسانس بگیرید

وووو مهمترین نکته

من بشخصه خودم نظرم این بود، میگم بود  ؛ پارسال فکر میکردم اگه لیسانس حسابداری بخونم بیسم قوی تر میشه و اساسی تر یاد می گیرم ولی زهی خیال باطل در " سیستم آموزش عالی ما " همچین خبری نیس !

با اینکه قبلا هم بهم ثابت شده بود

الان نظر من اینه کسی که کاردانی یه رشته رو داره اختلافی با کسی ک لیسانس همون رشته رو داره نداره و از نظر من برای ارشد هم با تخفیف ! این اختلاف خیلی شایددددددد کم باشه !!! 

تماما در طی تحصیل دروس غیر کاربردی ان و ابدا در کار موثر نیستن ! 

این رو من واقعا لمس کردم چرا که من لیسانسم با کارم نامرتبط بود ولی توی مجموعه ی خودم ، نیروی هام رشته هاشون مرتبط و حسابداری هس و حتی فوق دارن ! اما این تجربه ی کاری منه که  کمک کرده و من تنها بخاطر حرف یه سری آدمای نامربوط که میگفتن رشته ام این نیس لیسانسمو دارم میگیرم و معدلمم عالیه .

البته ایشالا این یکی دو ترمم تموم شه .

وای چقد توضیح دادم . ههههههه  

عزیزم با توجه به اوضاع جامعه و بچه ی کوچیک خودت ، من توصیه ام اینه ک جوری تصمیم بگیر ک تایم درس خوندنت برای رشته ای گفتی کوتاه تر شه . 

من بشدت طرفدار افزایش آگاهی و دانشگاه و کلاسای آموزشی ام ولی عوامل زیادی موثرن در این مورد . ببخش نپرسیده نظر دادم .

قربونت بشم برای تبریک سپاس اما تازه ثبت نام آزمونشو داشتم حالا تا برم و امتحان بدم و ... کلی راهه ا ...

امیدوارم موفق باشی تو آزمونت

خواهش میکنم عزیزم خیلیم ممنونم بابت توصیه ها و توضیحات کاملت.

تا ی حد خیلی زیادی باهات موافقم .. اما در مورد رشته قبلیم و رشته  ای ک قصدشو دارم چون تقریبا غیر مرتبطن فک میکنم قضیه ی مقدار متفاوتتر باشه. چون تحصیل در رشته زبان در سطح دانشگاهی و از نوع دولتی بیس قوی ای رو میطلبه خصوصا ک اکثر داوطلبای این رشته زبانشون فوله واقعا نمیشه ب صورت ناپیوسته  باهاشون هم مسیر شد گرچه دانشگاه سراسری پذیرش ناپیوسته در رشته زبان رو  نداره  من تمام سعیم براینه ک  دانشگاه مورد نظرم رو قبول شم  البته دراین صورت هم تا یکسال باید کلاسای فشرده زبانو  بصورت آزاد داشته باشم تا ب مشکل نخورم اما با توجه ب تصمیم گیری غیر منتظره و تایم محدودی ک تا کنکور دارم  اگر احیانا سراسری رو نیاوردم حتما کارشناسی نا پیوسته زبان رو خواهم خوند البته ب شرط داشتن پذیرش دانشگاها

سلام خانوماي گل خوبين؟روزهمگيتون مبارك .ببخشين ديروز سايت نيومدم.من هنوزخونه تكونيموشروع نكردم خونه مامانمينام هست.استرس گرفتم ازيه طرفم سركارچون اخرسال هست بستن حسابها هم هست كلي كارسرم ريخته نميدونم چيكاركنم  

2738
من هميشه كارامونگه ميدارم دقيقه نودووقت اضافه حالا استرسسسسسس گرفتم.تازززه خريدامم موندهههه

منم همینطورم🙄

نه خونه تکونی کردم نه خرید عید😶

کلی استرس دارم.خونه مامانمم میخوام برم کمکش 

انشاا... از فردا

منم همینطورم🙄 نه خونه تکونی کردم نه خرید عید😶 کلی استرس دارم.خونه مامانمم میخوام برم کمکش  ...

منم فرداميرم كمكش البته ازهمسرموداداشمم كمك ميگيرم اشپزخونه بااوناس

برنامه خانه تکانی

08/12/1397

امروز ادامه آشپزخونه هست و باز هم کابینت ها

اگر کابینت های بالا تمام شده و بین کابینتها سنگها یا کاشی و هم تمیز کردین حالا نوبت کابینت ظروف مهمان پایین هست 

دو تا از کابینتهای پایین و تمیز کنید 

*****نکته *****

حتما یک دفترچه کوچیک اختصاص‌ بدین به آشپزخونه 

اگر جایی نکته ای در مورد آشپزخونه یا آشپزی دیدین  اونجا یاد داشت کنین از یک طرف دفترچه

و از طرف دیگه خریدهاتون و ... بنویسید

توی این کابینت تمیز کردن ها مخصوصا پایین که ببیشتر خوراکی ها  اونجاست احتمالا باید یک دفترچه بردارین و یادداشت کنین اگر ادویه ای رو به اتمام هست

اگر سبزی خشکی رو به اتمام هست اگر ماکارونی یا برنجی باید خریداری بشه

اگر رب یا آب لیمو ممکنه عید کم بیارین

اگر حبوباتی ممکنه تا شب عید تمام بشه و داره تموم میشه توی خونه حتما نبات . عرق نعنا . نشاسته مثلا سیب زمینی داشته باشین

و ............

اگر مهمونهای عیدتون مشخص هست مثلا مسافرت نیستین و هر سال برنامه این هست که یک روز خانواده خودتون و دعوت میکنین یک روز خانواده همسر و یا هر جور که نیدونید هر سال این روال تکرار میشه

همین الان برای اون روزهایی که مهمان دارین برنامه ریزی کنید و وقتی برنامه ریزی ذهنیتون تکمیل شد برنامتون و یادداشت کنید 

مثلا قراره اون روز ناهار چی بدین؟ سالاد چی درست کنین دسر چی باشه و غذای اصلی که به نظر من برای خانواده درجه یک مخصوصا پدر و مادر بهتره یه تنوعی هم در کنار غذاهای تکراری بدین سرچ کنید و یه غذای جدید هم در کنار غذای اصلی درست کنید

یک سالاد جدید یا دسر جدید هم میتونه تنوعی باشه

بعد مواد غذایی که طبق برنامه ریزیتون نیاز دارید و یادداشت کنید و بزارید توی لیست خرید

یک نکته ساده اما خیلی خیلی خیلی مهم براتون میگم

به هیچ عنوان کار و ساده نگیرید بگین ظرفها که کاری نداره 

اتاق یک ربع تمیز میشه

دو ساعت وقت بزارم تمام میشه 

این شروع بهم ریختگیه خونه هست و در ادامه کل زندگی

******* همیشه اول کاری که مونده انجامش بدین وقتی تمام شد به کار دیگه برسید یا استراحت کنید******

دیدم مثلا کلی کار هست میگن یکساعت استراحت میکنم پا میشم لباسها رو میریزم توی ماشین

جارو برقی میکشم

ظرفهای نشسته رو میشورم

و اووووو

کلی برنامه ریزی دیگه اینا همه برای قبل از شروع استراحته

بعد از استراحت میبینی ای بابا حال نداری حتی یکیش و انجام بدی

پس اول کارها انجام بشه بعد استراحت و برنامه های دیگه

سلام زهرای عزیز شما زمانی ک صبح های خیلی زود استخر یا برنامه های دیگتونو انجام میدید پسرتونو جایی م ...

سلام عزیزم. من چهار روز تو هفته سرکار میرم، دو روزشو صب ساعت۶:۳۰ بیدار میشم واسه همین برای پسر کوچولم خیلی خارج از عرف نیست ۷ بیدار بشیم بریم استخر، و البته عموما مهدش تا ۸:۳۰ که وقت صبحانه بچه هاست اونا رو میخوابونن، ینی ۶:۳۰ میبرمش تا۸:۳۰ میخوابه( کلا خوابش زیاد نیست)

راجب شغلم دولتی نیست،متناسب با رشتمه منتها قبلا هم دوستان پرسیده بودن،چون یه مقدار رشتم خاصه و این سایت رو به اشناها توصیه کردم( بخاطر بعضی تاپیکای خوبش). اینه که معذورم از گفتن شغل و رشتم.ولی دوس دلشتی پی وی پیام بده برات میگم،اینجا ثبت میشه و قابل پاک کردنم نیست🌹🌹.

2706