2703
2553
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1924482 بازدید | 85188 پست

سلام عزیزان دیروزچون مهمون داشتم وکارزیادداشتم.نتونستم گزارش بدم.مادرشوهرم دخترمو برد پیش خودش ومنم تونستم به همه کارام بجزدستمال کشی برسم .شبم حدودبیست نفرمهمون داشتم وخیلی خوش گذشت وخونه هم خیلی کثیف شد.ساعت ۱۱شب مهمونام رفتن بجزدخترعمم وخواهرم که موندن پیشم.طاقت نیاوردم وهمه جاروجاروبرقی کشیدم .ظرفاروجم کردم بامهمونای عزیزم تا۵صبح ازخاطراتمون گفتیم.صبم ساعت ۹دخترم بیدارشد

برنامه خانه تکانی یکشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۷

قسمت سوم از اشپزخونه

برای امروز هم مثل برنامه روز جمعه 

دو تا کابینت از بالا انتخاب کنید و دقیقا همون توضیحات بالا رو انجام بدین

((تمام وسایل داخلش و خالی کنید

کف پوش و بردارین

داخل کابینت و ضد عفونی و تمیز ‌کنید مبتونید از چند‌منظوره استفاده کنبد

میتونید از محلول آب و سرکه و جوش شیرین استفاده کنبد

لکه های سخت و با ابر جادویی تمیز کنید یا چند منظوره بزنید اجازه بدین حداقل ۱۰ دقیقه لمونه بعد تمیزش کنیر

کف پوش های کابینت و بشورین و اجازه خشک بشه

ظروف داخل کابینت و بشورین و با دستمال خشک کنید

کفی ها رو بندازین و کم کم ظروف و بچینین

اگر خونتون زود گرد و خاک میگیره ظروفی که شستین و داخل نایلون بزازین یا سلفون بپیچین

یا نایلون اندازه درب کابینت برش بزنین و از داخل بچسبونید مثل یک پرده نایلونی که داخل کابینت هست ))

اگر توی کابینتهای بالا ادویه جات دارین حتما تک تکشون و ادویه هاش و خالی کنید بشورید و خشک کنید بعد دوباره پر کنبد اگ ادویه از در حال اتمامه حتما یادداشت بردارین

خونه_تکونی#

دختراااا اشپزخونه رو همراه باشید

بیایید بگید همین برنامه ی کوتاه چقد زمان برد و چه پیشنهادی دارید سرعت خونه تکونی مون بیشتر بشه

آنچه تو گنجش توهم می کنی *** از توهم گنج را گم می کنی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منم دو تا کابینت و ی کشو رو تمیززز کردم حسابی

فرشامم فرستادم قالیشویی

یکم سقف هال پذیرایی رو تمیز کردیم مابقیش تا اوردن فرشا باید تمیز شه

خرده پاشه لباس و اسباب بازی بچه ها رو  داشتم همه رو دسته بندی کردم فردا دیگه از خونه برن بیرون. با یکی هماهنگ کردم بدم بهشون

پسرمم بردم دکتر

شام و الانم خواب

اهان اون کفشامونو ک قابل استفاده ان هم میخوام بشورم بدم برن

من خودم از برنامه ها هر کدوم ی تیکه عقبم مثلا در اتاق خوابا مونده

کمد اتاق خودمونو بنا ب دلیلی مونده

از قسمت هال کمدی بزرگ دارم اونو ی تیکه مرتب کردم

تا سه شنبه ک فرشامو بیارن باید بقیه هالو مرتب و تمیز کنم‌ فرشا کثیف نشن

مبلامم گفتم بیان بشورن

لباسای خودمو ۴۰ درصد خریدم دغدغه اصلیم مانتوم بود ک گرفتم

مونده خریدای همسر

بجز برنامه فردا

از اخرین قسمت آشپزخونه عقبم ک همون قسمت دوم بود

2720
عصرم اومدیم خونه بابام امشب میمونیم.راستی زهراجون ونفرجون من خیلی ازگزارشاتون انرژی میگیرم همیشه پرا ...

سلام بر همه دوستان

مرسی کشکی عزیزم انشا ..همیشگی باشه و همه همینطور باشن

دیروز همه برنامه رو ب علاوه ی دور لباس تو ماشین انجام دادم

بجز مرتب کردن رختخوابا و خیاطی

کلاسم خیلی خوب و مفید بود

امتحان دخترکمم عالی شد

بعد کلاسابنابر دلایلی تا برسیم خونه دیر شد شام از بیرون گرفتیم ک سریع بخوریم بریم عیادت بیمار  خدارو شکر بعد ی ماه فرصت پیش اومد رفتیم  تا اخر شب

واما امروز

صبونه همسری رو دادم رفته

دخملی بیدار شه صبونه بخوریم

داروهمون 

ی دور لباس تو ماشین و پهنشون

جمع کردن و تا کردن لباسای دیروز

مرتب کردن رختخواب ک باییییییید انجام بدم

ماکارونی واسه نهار بپزم با سالاد

ظرف بشورم پذیراییو سطحی مرتب کنم 

پارکینگو جارو بزنم

پاکنویس جزوه زبانم 

دوره لغات و ویس گوش بدم

ماسک صورتمو بذارم  پماد زینک و بوم لبم

ورزش پهلو حتما حتما   ک چند روزم هست انجامش ندادم

اینا رو تا ظهر انشاا... انجام بدم 

راستی امروز و کل هفته رونماکار ساختمون داریم و کلا باید در خدمت باشم احتمالا کلاسای روانشناسیو نتونم برم ....خیلی حیف...

سلام برهمه من ديروز حالم خوب نبودوهمسرم مسئوليت شاموبه عهده گرفتن.منم بعديه استراحت يه ساعته پاشدم كيك زبرادرست كردم وبعدشم كابينت اجاق گازوخالي كردم وتميزكردم وگذاشتم سرجاشون ولي نميدونم باگياهان دارويي كه خيلي زيادهم هست چيكاركنم كه بهم ريخته ديده نشن.قبلا توزيپ كيپ ميذاشتم اماخيلي زيادن يه كشوروميگيره اونطوري. پيشنهادكاربردي بدين لطفا

سلام برهمه من ديروز حالم خوب نبودوهمسرم مسئوليت شاموبه عهده گرفتن.منم بعديه استراحت يه ساعته پاشدم ك ...

سلام انشاالله بهتر شده باشی

من توی شیشه نگه میدارم البته بیشتر ادویه جاتو میگم چون گیاه دارویی آنچنانی ندارم . 

یه سری هم یه مدت توی ظرف یه بار مصرف های در دار ک دراشون خوب کیپ میشه داشتم شون

2714
سلام انشاالله بهتر شده باشی من توی شیشه نگه میدارم البته بیشتر ادویه جاتو میگم چون گیاه دارویی آ ...

مرسي عزيزم الان بهترم.اخه براي اون همه گياه وادويه شيشه دوست ندارم خيلي جاميگيره منم كشوكم دارم.اونم روش خوبيه.ببينم چيكارميكنم ديشب كه همشوگذاشتم توساك دستي گذاشتم كمدديواري كه نبينمشون  

داشتم صفحات قبلیه تاپیکو زیرو رو میکردم برای برنامه های پارسال . میریزم تو سیستمم سر کار بعد خونه میرم نمی دونم از کجا بیارم شون ! هههه 

دوشنبه

6 اسفند 1397 

دوستهای خوبم

اگر میتونید تمیزی آشپزخونه رو به ۵۰ درصد برسونید

کسانی که عقب افتادن و اصلا به آشپزخونه نگاه هم نکردن اتاق ها رو تمام کنن

اما اگر نصفه کار کردین بیاین ادامه آشپزخونه رو انجام بدین

یک نکته که حتما به یاد داشته باشین

لطفا لطفا کابینتهای بالا رو سنگین نکنید

تا میتونید سبک نگه دارید

ظروف مهمونی و گرون قیمتتون و توی اون کابینتهای بالا نگذارید

چون خدایی نکرده اگر بیفته و کابینتها جدا بشن تمام ظروفتون میشکنه و لب پر و خراب میشن

دوستانی که‌کابینتهایی بالا مونده و تعدا کابینتهاشون زیاده کابینتهای بالا رو امروز تمام کنن

ظروفی که طبقه بالا میزارین اگر استفاده نمیکنین یا بفروشین یا ببخشین  و یا کارتن کنید بفرستید انباری و نهایت یکی دو ظرف سبک بزارید

بعد از اسپری کردن مثلا چند کاره ها دیواره ها و ... کابینت حالت چسبنده میگیرن حتما بعدش دستمال مرطوب بکشید اگر حالت کف داشت یکی دو بار دستمال و آب بکشید و دوباره تکرار کنید

عزیزانی که کابینتهاشون کم هست امروز بین کابینتها رو تمیز کنید

بین کاشیها و سنگ ها رو با برس حسابی تمیز کنید

اگر جایی از کاشیها و بینشون سیاه شده روی شیر آلات و سینک پلاستیک یا سفره که احتیاح مدارید یا پلاستیک زباله پهن کنید و دستکش دستتون کنید و  از جرمگیر روی برس بزنید و روی سیاهی ها بکشید و بزارید چند دقیقه بمونه و دوباره برس بکشید وقتی تمیز شد با آب زیاد بشورید

خونه_تکونی#

***** امروز حتما حتما یک برنامه بنویسید تا سردرگم نباشید****

این برنامه برای یک هفته آینده هست

چون فک کنم هیچ کدوم جمعه برنامه ننوشتین

شاید به نظرتون ساده بیاد و بی اهمیت اما شروع کنید

به نظر من این هفته باید یه کم خریدهاتون و انجام بدین

و همه چی و برای یک هفته مونده به عید نزارین

اگر می خواین مسافرت شهرستان برین و سوغاتی باید ببرین

اگر باید کادو تولد بدین

اگر می خواین عیدی برای همسر و بچه ها و خواهر و برادر بخرین

اگر می خواین کارت هدیه بدین

اگر می خواین پول نو تهیه کنید 

اگر کاغذ کادو و باکس یا کیف دستی و پاکت پول باید تهیه کنید همه رو تهیه کنید 

لباسهای بچه ها و خودتون و چک کنید

اگر چیزی کم هست مثلا جوراب شلواری برای دخترتون یا یک پاپیون یا کمربند جدید برای پسرتون یا حتی یک جوراب ست با لباس همسر و یا حتی لباس زیر برای خودتون تهیه کنید

به نظر من خانمها از پد روزانه حداقل برای عید استفاده کنن من تقریبا همیشه استفاده میکنم و خیلی خوبه

معذرت می خوام ممکنه ترشح طبیعی هم باشه اونجوری لباس زیرتون کثیف میشه و بدتر شلوار یا دامن که ممکنه به فرش یا مبا و ... حتی یک کوچولو نفوذ کنه 

پد روزانه خیلی کوچیکه و استریل اما لباس زیر که استریل نیست و پد و اگر بین روز هم ۱۰ لار حتی کثیف بشه و بیرون باشید میشه عوض کرد اما لباس زیر و نه مخصوصا خانمهای کارمند مثل خودم که از صبح میریم اداره تا وقتی برسیم خونه ۴ یا ۵ یا حتی دیرتره

اگر کوچکترین ترشحی هم باشه لباس زیر معذرت می خوام خیس میشه و امکان عوض کردنش تا عصر که برسیم نیست و همین محیط مرطوب باعث رشد میکروب و قارچ هست

خوشبو بودن مخصوصا برای دید و بازدیدعید مهمونی دادن و مهمونی رفتن خیلی خیلی مهمه 

معذرت می خوام اما نباید بیشتر از دو روز طول بکشه و دوباره دوش بگیرید

حتی  اگر مهمون داشتین و شب قبل دوش گرفتین د  تا سه ساعت قبل از اومدن مهمونا سریع دوش بگیرید

اگر ادکلن ندارید و آلرژی هم ندارید حتما تهیه کنید اگر از لحاظ مالی مشکل دارین حداقلش خریدن اسپری هست که خیلی هم قیمتش مناسبه و توی کیفتون باشه قبل از ورود به جایی که برای دیدنی میرین یا مهمون داره میاد بزنید

اگر مهمون دارید بعد از درست کردن غذا روی گاز کمی وانیل بزارید بجوشه

یا داخل یک اسپری خالی شده مثلا شیشه پاک کن کمی آب و میخک و آب لیمو بریزید و اسپری کنید

خونه_تکونی#

منم دیروز دو تا کشو بزرگ آشپزخونه و دوتا کابینتم مرتب شد

کلی ظرفهای یه بار مصرف و موادغذایی ک جمع شده بودن دور ریخته شدن

کشوهام برا پارچه هام بود ک توی سفید کننده گذاشتم و یه سری ظرفهای پلاستیکی هم همینطور با سفید کننده شسته شدن

ازاتاق بچه ها یه قسمت لباسای آویزونی شون مونده بود تمیز و لباسای کوچیک شده شون خارج شدن و مرتب شدن

کفشای خودم و بچه ها چند جفتی قابل استفاده بودن مخصوصا برا فسقلا تعمیرات داشتن انجام شد و شستم و گذاشتم خوب خشک بشن بدم به جایی .

یه کشو تخت شونم مونده بود که اونم کلی دور ریز داشت و جمع شد فقط باید تو برنامم باشه ک حوله هامونو بشورم .

من هی مرتب ک می کنم چند سری نایلون خروجی دارم یه سری دور ریختنی ها یه سری بخشیدنی ها.

یکی اگه منو این روزا ببینه میگه همین روزاست که دیگه خونه شون لخت بشه و همه وسایلو بریزه بره ! ههه 

برنامه امروزم :

باز سه روز کلاس دارم 

که کامل از سرکار باید برم دانشگاه و تا 8  شب کلاسم

امشبم شوهرم باشگاهه بعد  من . دیگه فک نکنم به کار خاصی برسم . 

فقط چون فرشامو فردا میارن باید هال پذیرایی مو تمیز کنم 

کف شو تی بکشم

کمدی شو تمیز کنم

بوفه مو خالی کنم و ظرفای توشو بشورم

بخاری هم تمیز شه

دیگه یه گردگیری کلی ک فرشا میاد کثیف نشن

2706