2733
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1937578 بازدید | 85537 پست

در مورد چالش هفته و بچه ها با اجازه يه چيزى هم من بگم 

البته قبلا هم گفتم تو ناپيك و تكراريه 

ولى شايد واسه دوستان جديد ، جديد باشه😁

دقت كنيد اكثرا ما كه والدينيم رو كارهاى اشتباه كودكمون تاكيد داريم ، اين كارو كردى عصبانى شدم، اين كارو كردى ناراحت شدم، ... از اين قبيل جملات كه همگى ميدونيم 

حالا بياييم مثل همين اشتباها كارهاى خوبشون رو هم ببينيم، هررررچيز كوچيكى، مثلا بگيم من خيلى خوشحال شدم وقتى تو اون كار رو كردى، من بهت افتخار كردم...

خيلللىىى جواب ميده ، و كمك ميكنه اون رفتار نهادينه بشه 

من خودم سعى ميكنم اينكارو بكنم 

حتى يه شبايى قبل خواب كه حوصله داشته باشم، با دخترم هرچى كه باعث شده تا اونروز خوشحال بشيم رو به هم ميگيم 

بازم ميگم هرچيز كوچيك، نمونه ش مثلا دختر من خيلى سخت با بقيه ارتباط ميگيره، به جز من و باباش و مامانم و خواهرم ميتونم بگم با كس ديگه اى حرف نميزنه ، هرچى بگن جواب نميده، حتى مثلا با خانواده همسرم هم فقط در حد چندتا كلمه، اونروز كه سوار اسنپ بوديم يهو شروع كرد به شعر خوندن، چيزى كه ازش بعيده 

من شبش گفتم امروز وقتى تو ماشين شعر ميخوندى من خيلى لذت بردم و خوشحال شدم، چشاش برق زد😍بنظرم اين به مسيرى شد براى اينكه يه كم از اون حالت خجالت دربياد

زندگى شايد آن لبخندى ست كه دريغش كرديم...
چشم فقط نمیدونم چطوریه.باید قبل حمام بزنم؟

بله قبل حموم بزن 

يه نيم ساعتى بذار بمونه رو موهات و برو بشور 

فقط يادت باشه نرى بخاطر سس روى موهات بيشتر از هميشه موهاتو شامپو بزنى كه دوباره خشكش كنى

اول با آب خالى تميزش كن، بعد مثل هميشه بشورش، نه بيشتر نه كمتر

زندگى شايد آن لبخندى ست كه دريغش كرديم...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام بر همگی من در برابر سختی‌های جسمی و روحی مقاوم هستم چون،من جسم نیستم بلکه روحی بزرگ هستم😇 &n ...

چقدحال آدم خوب میشه باخوندن گزارشات بانوجان چه زیبامینویسی

قامت ببندرعنای من!قامت ببندای قیامت قامت من!قامت ببندودمی دربرابردیدگانم بایست ای همه ایمان همه عشق همه خوبی!می دانی این روزهاچه می گذردبه سراپرده محبت تو؟دلم رامی گویم همان که بی تاب توست,همان که تک درختش خواستی که تنهااوباشدواسمانش تو!ای خوش ترین بهانه ماندن!ای ارزوی ارزوهایم,ای رضوان بهشت جاودانم!بیا!بیاومرابه خدمتی بگمار!بیابگواب عاشقی بردستت بریزم!بیابگوبخوان,بخوانم!بگوبگردبگردم بگوبمیر,بمیرم!اماای داغ توبردل!اگردربیداری نمی توانم بیابمت به خواب وخیالی هم ازتوقانعم!مگردررویاببینمت ای دست نیافتنی ترین نایافته!من اگرغرق گناهم بادلم که اکنده ازیادتوست چه می کنی!باچشم هایم که دریادریاگریسته است چه می کنی؟باسینه ام که شرحه شرحه زخمی فراق است چه خواهی کرد؟مگردرهجران دیگری سوخته ام؟!حسرتابرحسرت جاویدمن حسرت که دمی بی حسرت نزیستم!حسرت برروزگارجوانی که درغمت گذشت!نمی دانم اگردیدارت نصیبم نشوددلیلم برای زنده بودن چیست؟امامولایم ای همه امیدم!توامروزبهانه گریستنم هستی وفردابهانه بودنم!امامن نمی دانم بدون توکدام صراط مستقیم رابیابم!نگران ان جمعه ای هستم که دلم برای تونگیرد!می دانی انسانهادیرباورندوزودرنج واگرتوسراغم رانگیری می گویم اونیزمرافراموش کرده است مرادریاب پیش ازانکه ازدست بروم
یعنی ریزشش قطع شده  و اینکه موی جدید هم درآورده یا فقط قطع ریزش  بعد مریم میتونی یه عکس ...

ارتینجون من قبل محرم گذاشتم الان وقتشه بزارم دو سه ماه یکبارمیزارم,اماهمه بچهااینجاهم میدونن تونینیسایت گوشیم اصلاعکس نمیشه فرستاد تصویرعکس هم داره ولی اندرویدش پایینه نمیاد,نه مودرنمیادولی قطع ریزش شده برااینکه مودربیادبیشترروغن تراپی جواب میده عزیزم,فقط اون رنگ گیاهی رابزاری موهات مشکی میشه هرچی بیشتروسمه بریزی مشکی ترمیشه

قامت ببندرعنای من!قامت ببندای قیامت قامت من!قامت ببندودمی دربرابردیدگانم بایست ای همه ایمان همه عشق همه خوبی!می دانی این روزهاچه می گذردبه سراپرده محبت تو؟دلم رامی گویم همان که بی تاب توست,همان که تک درختش خواستی که تنهااوباشدواسمانش تو!ای خوش ترین بهانه ماندن!ای ارزوی ارزوهایم,ای رضوان بهشت جاودانم!بیا!بیاومرابه خدمتی بگمار!بیابگواب عاشقی بردستت بریزم!بیابگوبخوان,بخوانم!بگوبگردبگردم بگوبمیر,بمیرم!اماای داغ توبردل!اگردربیداری نمی توانم بیابمت به خواب وخیالی هم ازتوقانعم!مگردررویاببینمت ای دست نیافتنی ترین نایافته!من اگرغرق گناهم بادلم که اکنده ازیادتوست چه می کنی!باچشم هایم که دریادریاگریسته است چه می کنی؟باسینه ام که شرحه شرحه زخمی فراق است چه خواهی کرد؟مگردرهجران دیگری سوخته ام؟!حسرتابرحسرت جاویدمن حسرت که دمی بی حسرت نزیستم!حسرت برروزگارجوانی که درغمت گذشت!نمی دانم اگردیدارت نصیبم نشوددلیلم برای زنده بودن چیست؟امامولایم ای همه امیدم!توامروزبهانه گریستنم هستی وفردابهانه بودنم!امامن نمی دانم بدون توکدام صراط مستقیم رابیابم!نگران ان جمعه ای هستم که دلم برای تونگیرد!می دانی انسانهادیرباورندوزودرنج واگرتوسراغم رانگیری می گویم اونیزمرافراموش کرده است مرادریاب پیش ازانکه ازدست بروم
2728
سلام به همه عزیزانم💫. خداقوت کدبانوهای گرامی💫 گزارش دیروز و امروزم🌺 نماز صبح و تعقیبات و خواندن ...

وای چقداینطوری گزارشا حال مناخوب میکنه پرازرنگ وبوی خدا کاش منم اینقدوقت میگذاشتم 

وای چقداینطوری گزارشا حال مناخوب میکنه پرازرنگ وبوی خدا کاش منم اینقدوقت میگذاشتم 

شما که خودت استادی مریم جون هم تو امور خونه داری هم امورمعنوی هم غذاها و داروهای سنتی واقعا لذت میبرم از روزمرگی هات. 💖💖وقت چندانی هم نمیبره  اینکارا.مثلا سوره ای که بعد نماز عصر میخونم همون سوره والعصر هست که کلا ۳ ایه هست .همینطور صلواتها موقعی که تی وی میبینم یا تو سایت و تل میچرخم ی صلوات شمار دستمه.روتین که شد اصلا  گذر زمان رو حس نمیکنی.💖اثراتش رو که ببینی دیگه ولشون نمیکنی🌺🌺🌺🌺

سلام، صبح زیباتون بخیر و شادی.

دیروز ۲ساعتی پیاده روی کردم، عالی بود.

کارهای امروزم:

ساعت ۶بیدار شدم و صبحانه آماده کردم.

کشو لوازم آرایشم رو بریزم بیرون و حسابی مرتب کنم.

شام بپزم و ظرفها رو بشورم.

سبزی پاک کنم.

حمام برم و تا قبل از ظهر برم بیرون و احتمالا تا برگردم شب میشه. 

یعنی ریزشش قطع شده  و اینکه موی جدید هم درآورده یا فقط قطع ریزش  بعد مریم میتونی یه عکس ...

اینم بگم ارتینجون خوب شدیادم افتاداگ موهات دکلره یارنگ داره ک اون قسمت مشکی نمیشه بیشترروبه قهوه ای میشه موهای مشکی رامشکی تروموهای سفیدرامشکی میکنه

2738
شما که خودت استادی مریم جون هم تو امور خونه داری هم امورمعنوی هم غذاها و داروهای سنتی واقعا لذت میبر ...

نه این چه حرفیه مولودی جان من ازتک تک گزارشات یه عالمه چیزیادگرفتم شماهارااستادخودم میدونم  فقط امیدوارم بیشترگزارش بزنی بیشتر استفاده کنیم  

سلام و خدا قوت . ایام به کام . گزارش امروز : دوش بگیرم ✅ صبحانه حاضر کنم ✅ سفره جمع کنم ✅ تخت ...

آخ ببخشید 

یادم رفت کلن 

کیک یزدی :

آرد 300 گرم  (2/5 لیوان )

تخم مرغ 3 عدد

شکر 200 گرم ( یک لیوان پر )

ماست (شیر) 150 گرم ( یک لیوان سرخالی)

روغن 175 گرم (یک لیوان )

بکینگ پودر 1 قاشق سوپخوری

هل و گلاب کمی

شکر + تخم مرغ + ماست (شیر) + روغن + را مخلوط می کنیم 

آرد + بکینگ پودر هم الک می کنیم ؛ به مخلوط بالا اضافه می کنیم . 

فر را با بالاترین درجه روشن می کنیم تا ماکلن داغ شود .

از مواد دو سوم (2/3) را در قالب مورد نظر ریخته و وسط مایه را با کارد آغشته به روغن مایع کمی برش می زنیم تا گنبدی شود . 

10دقیقه اول با بالاترین درجه می گذاریم تا کاملن پف کند .

سپس 10 تا 15 دقیقه با حرارت 180 می گذاریم.

نوش جون خودت و فسقلیای دسته گلت

آنچه تو گنجش توهم می کنی *** از توهم گنج را گم می کنی

سلام صبح همه دوستان گلم.

خوردن صبحانه مرتب کردن خانه توی ۲۰ دقیقه.رسیدگی به مرغها.

درست کردن غذا رسیدگی به امور  آشپزخانه  قانون هرچیز سر جای خود رو کامل رعایت میکنم.کارای روتین مرتب انجام میدم خونه م مرتبه با وجود سه دسته گل.تمیز کردن کابینت های اشپز خونه.لوبیاقرمز از سوپری گرفته بودم پاک کردم شستم تو آفتاب پهن کردم خشک شدن نمک زدم داخل ظرفش ریخته شد.

کارهای جانبی:پهن کردن رو تختی جدید,مرتب کردن کمد دیواری عوض کردن چوب لباسی ها هر کدوم یه رنگ بودن همه رو یه رنگ کردم کاور کردن لباسهای داخل کمد دیواری از اینجا یاد گرفتم😉

پر کردن جا مایع ظرفشویی,شستن دو سری ظرف ,یه مقدار عناب از درخت چیده بودم یه آب گرفتم تا گرد خاکش گرفته شه داخل یه کیسه برنجی ریختم رفت انباری

کارهای بیرونی:رفتن به تامین اجتماعی که دفترچه بیمه رو عوض کنم برگه هاش تموم شده بود.از اونجا رفتم مرکز بهداشت بچه ها رو قد وزن کردم  بعد رفتم خونه مامانم یه سر بهشون زدم.اومدم خونه نماز اول وقت, نهار, شستن ظرفها توسط دخترا,عصر هم رفتم خونه برادر شوهرم گل زعفران دارن رفتم کمکش کردم شام اونجا بودیم .بیداری ساعت ۴:30 خواب ساعت ۱۱:30 شب

ببخشید طولانی شد از خیلی وقت گزارش ننوشتم.

مامانم كل سرشور استفاده ميكنه وخيلي راضيه ولي من أمثال اين بودر ها رو نميتونم  استفاده كنم به ك ...

موهام خیلی نرم دیانا 

نرم کننده میزنم مثل موی گربه میشه 😁

اره همه لابه لای موهام چسبیده بود اصلا پایین نمیومد بخاطر همون موهام گره خورد منم دیگه کلافه شده بودم تو جهت های مختلف میشستم 

به آرزوهام قول رسیدن دادم.😄 من لایق بهترینام😄
2706