2733
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1938032 بازدید | 85558 پست

سلام برنامه ی امروز من 

صبحانه خوردم ،

ظرفاش شستم 

برا خودم کوفته درست کردم ، ظرفاش شستم 

از این جا به بعد باید انجام بدم

۱ مرتب کردن اتاق خواب خودم

۲ تمیز کردن بالکن

۳ پختن نهار همسر و پسرم 

۴ شستن ظروف نهار 

۵ خونه ی مامانم میخوام برم تا غروب اونجام 

۶ خواندن لغت زبان ۲ ساعت تا ۲ ساعت و نیم 

۷ پختن شام و ظرفاش

۸ کتاب بخونم نیم ساعت 

۹ خالی کردن سطل آشغال 

۱۰ تمیز کردن گاز

من یک مادرکودک بیش فعالم ،کاش همه ی ماماناو اونایی میخوان مامان بشن تاپیکم بخونن { بیش فعالی }

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام.منم یه عضو جدیدم.میشه یکی قوانین رو بگه؟ممنون🤩🤩🤩

سلام 

خوش اومدین 

اینجا جمع خانمهای شاغل و خانه دار جمعه.

از کارهای روزمره مون و رو تین خانه دار و بچه داری گزارش میدیم.

از تجربیات هم استفاده میکنیم.

چالشهای مختلف میذاریم وبهش عمل میکنیم.

قانون دست و پاگیر نداریم هرکس بنا به سبک زندگیش و شرایط خانوادگیش میاد گزارش خودشو میده.

بهم انگیزه میدیم از هم چیزهای خووووب یاد میگیریم.

کتاب میخونیم دربارش حرف میزنیم 

آشپزی و شیرینی پزی میکنیم و دربارش حرف میزنیم 

از بچه داری و همسرداری میگیم و.....

جو این تاپیک با جو خیلی از تاپیکها متفاوته توهین و....اصلااا نداریم.

راستی یه دوره دعای دسته حمعی هم گذاشتیم هرروز نوبت یک نفر میشه که بقیه دوستان براش هردعایی دوست داشتن همراه با انرژی +میفرستن.

حالا اگه دوست دارین  بسم ا....بگو و از خودت بگو و گزارش بده.    

این نیز بگذرد...                                                       
مرسی گلم ممنون 😘 این دارو رو جدی میگی ؟ برا کم کاریه ؟ شما چه مدت مصرف کردی  برطرف شد ؟ ضم ...

بله عزیزم چون خودم امتحان کردم میگم. 

باید 7 شب مصرف کنی 

گاهی برای بعضی ها 14 شب هست 

ولی من فقط 5 شب مصرف کردم بعد فهمیدم سر پسرم باردارم 😍

یه چیز دیگه هم از طب اسلامی بگم 

مادر شوهرم مریض بود تک و توک علائم کرونا داشت (بعد از کلی آزمایش فهمیدیم کرونا نیست) بعد با همسرم زنگ زدیم 4030 گفتن طی تحقیقات روی چندین بیمار متوجه شدن داروی امام کاظم تاثیر خیلی خوبی داره رو کنترل و بهبود این بیماری (کرونا). 

و یه چیز دیگه که من خودم به چشم دیدم ازش 

خواهر شوهرم بعد دو تا سقط سر بارداری سوم با وجود خونریزی شدید با داروی های طب اسلامی بچشو نگهداشت (البته که نمیشه لطف خدا رو ندید گرفت تا خدا نخواد حتی یک برگ از درخت نمیفته) 

2731

سلام دوستان صبح ظهر همگی بخیر 

من دیروز 

تخت رو مرتب کردم 

صبحانه خوردیم و همسرم یه سر به کارش زد

معلم پسرم کلاس گذاشته بود شرکت کردیم 

همسرم اومدن و ناهار خوردیم و جمع آوری کردیم.

کتاب نخوندم(بعد از صحبتهای دیروز انگار گرایش به کتابی که میخوندم کم شده.)

زبانم دیروز نخوندم.

عصرونه خوردیم.

فیلم دیدیم 

پدر و پسر فوتبال بازی کردن و رفتم حمام 

منم ابروهامو مرتب کردم 

آبمیوه گیری و جمع کردم 

ظرفهای سینک رو شستم.

اما خب از عصر تا شب که شام درست کردم بازم کلی ظرف جمع شد و شستم.(تا دوروز پیش ظرفشویی خراب بود و درست شد.حالا قرص ظرفشوییم تموم شده و دنبال قرصش میگردم.به همسرجان سپرده بودم ولی پشت گوش انداخت و نگرفت)

این نیز بگذرد...                                                       
راستی خیلی خیلی خوشحالم برای برطرف شدن تیروئیدت این واقعا عالیه  برای شماهم کم کار بود ؟ و این ...

ممنونم. 

بله کم کار بود عزیزم. 

بی حال بودم دکتر هم بهم قرص داده بود نصف قرص صبحها. ولی وقتی خوردم دفعه بعد که آزمایش دادم اثری ازش نبود.  

@daroo100 توی تلگرام اگه اشتباه نکنم

و دیجی طبیب هم داروهاشو نو دارن. 

ولی ابتدا با یک نفر که تخصصش توی اینکار هست و طبیب اسلامیه مشورت کن بعد داروها و سفارش بده. 

سلام بچه ها عیدتون مبارک🌸🌸🌸🌹🌹🌹🌹💓💓💓

ما دیشب یه جشن کوچولو گرفتیم،البته فقط جشن خوراکی بود😀. بعد خواب عصرمون بلند شدم کیک درست کنم دیدم شیر نداریم.

دخترا میز تولدتون خیلی قشنگ بود😍😍😍

همسر رفتن بیرون و شیر گرفتن.

کیک رو اماده کردم گذاشتم بپزه، پفیلا درست کردم

میز رو با بادکنک تزیین کردم( مال جشن روز مادر هست که واسه مامانم دوماه پیش گرفتیم هنوز ۴ تاشون زنده مونده بودن😀، البته اخر جشن دوتاشون ترکیدن ولی بازم دپتا زنده داریم. اینا دیگه بادکنک نیستن لاستیک ماشینن ماشالله😊). 

پفیلا رو گذاشتم رو میز، رفتم بقیه خوراکیا رو اماده کنک.

پدر و پسر هی اجازه میگرفتن چندتا برمیداشتن، دیدم فایده ای نداره اینا چشمشون دنبال این پفیلاسا، گفتم اون ظرف پفیلا و بخورن و دوباره دست کردم ولی اینبار پفیلا رو تو قلمرو خودم تو اشپزخونه نگه داشتم.

تخمه و یه مقداری از باقیمانده شیرینیام رو چیدم تو ظرف شمع کوچولوهامو اوردم، کم کم کیکمم حاضر شد، یه بشقاب میوه هم برش زدم و یه میز چیدم، 

یکم عکس گرفتیم بعدشم به میز حمله کردیم😎😶.

زیر پای مادر دیدیم. زندانی ها دیدیم و یه انیمیشن دیدیم.

بعدشم خوابیدیم

امروزم قراره برای نهار پیتزا درست کنم، فعلا منتظرم خمیر مایه م عمل بیاد

راستی یه فصل دیگه از کتاب طهارت رو دیشب میخواستم بخونم.

ولی چون تو خواب و‌بیداری بودم و متنشم نیاز به تمرکز داره یکم خوندم دیدم استفاده کامل رو نمیبرم،این شد که گذاشتمش کنار و  خوابیدم

انشالله امروز فصل دومو‌میخونم

راستی دیشب همسرم دلر ( املاشو بلد نیستم همون که دیوارو سوراخ میکنه) اوردن، انشالله امروز پرده اتاق پسر رو نصب کنیم و یه تغییر دکوراسیون اونجا بدیم.

@soormelina     عزیزم لیستو گذاشتم مشکلی که واست پیش اومده واسه منم پیش اومده ودخترم بش ...

من كه ديشب پيشش خوابيدم تا صبح

پيشش باشم نميترسه

ولى فعلا تنها نميره اتاقش

زندگى شايد آن لبخندى ست كه دريغش كرديم...
2738
@soormelina     عزیزم لیستو گذاشتم مشکلی که واست پیش اومده واسه منم پیش اومده ودخترم بش ...

ریحان جان برای ترس بچت این روش روهم حتما امتحان کن.

شبها که خوابید حتما تو گوش راستش اذان بگو و تو گوش چپش اقامه. سن و سالش هم مهم نیست چند سالشه.

ایت الکرسی و ۴ قل هم زیاد بخون بهش فوت کن.

همه فکر میکنن اذان و اقامه فقط در گوش نوزاد ی بار باید بگن ولی واقعیت اینه که همیشه تو خوابشون باید تکرار بشه.

خودتم اگه میتونی نمازتو داخل اتاق بچه بخونی خیلی خوبه.

درضمن این خوندن اذان و اقامه تو گوش   ، داروی بچه های بیش فعال هم هست .به جای قرص های شیمیایی مضر که به خورد بچه ها میدن.

برای دختر دوستم که خیلی جواب داد .دخترش هم خواب ارومی داره و هم تو روز خیلی اروم و مودب شده .از اون بچه های سرتق هم بود  دور از جون بچه شما که الان حرف گوش کن شده..

موفق باشی🌺

عزیزم میشه چنتا کتاب خوب ب من معرفی کنی درهمین راستا  ک به داشتن یه زندگی موفق کمک کنه

عزیزم همون کتابایی که به بانو جان گفتم عالی هستن.

کیمیای محبت که داستان زندگی اقای رجبعلی نکو گویان هست

سلام بر ابراهیم ...رویای نیمه شب....لهوف...

البته سبک مطالعه فرق داره . من روحیات شما رو نمیشناسم گلم . بقیه دوستان هم کتاب های خوبی معرفی کردن ...

💖💖💖🌺🌺

عزیزم همون کتابایی که به بانو جان گفتم عالی هستن. کیمیای محبت که داستان زندگی اقای رجبعلی نکو گویان ...

عزیزم کتاب هنر زن بودن خیلی خوبه

.فقط یک زن می تواند آشپزی کند، در عین حال هم عاشق باشد،هم دلتنگ بشود،هم کتاب بخواند،هم گریه کند و هم انگار که اصلا هیچ اتفاقی نیفتاده است.
سلام  خوش اومدین  اینجا جمع خانمهای شاغل و خانه دار جمعه. از کارهای روزمره مون و رو تین ...

بسم ا...

خب اگه بخوام امروز گزارش بدم صبح همسری صبحونه حاضر کرده و خوردیم بعدم رفتیم حموم و من ظرف ها رو شستم.بعد یک ماه اومدیم خونه مامانم چون پسرم خیلییییییییی بهونه می‌گرفت.در مورد مطالعه هم تازه کتاب هنر زن بودن رو تموم کردم و به خاطر اینکه تو بورس سرمایه گذاری میکنم دارم فیلم های آموزش بورس رو میبینم. و اینکه من دانشجو معلم هستم که هم شاغل حساب میشم و حقوق میگیرم هم دانشجو هستم و درس میخونم ولی فعلا دانشگاه تعطیله

.فقط یک زن می تواند آشپزی کند، در عین حال هم عاشق باشد،هم دلتنگ بشود،هم کتاب بخواند،هم گریه کند و هم انگار که اصلا هیچ اتفاقی نیفتاده است.
2706