2726
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1933848 بازدید | 85416 پست

سلام دوست جونا 

شبتون بخیر 

دیروز خدود ظهر دیدم رو تن پسر کوچیکم یه جوشهای بزرگ و ناجور زده.

خلاصه امروز بیشتر شد و غروب بردمش دکتر گفت جای گزیدگی ساسه من     بودم.این دیگه از کجا اومد!!!!

خلاصه گفت باید اتاق رو سمپاشی کنید!جای بچه رو هم عوض کنید.من ظهر کل اتاق رو تمیز کردمو ملحفه و همه چیزو ریختم بیرون.رختخواب پسرم رو هم شستم گذاشتم تو آفتاب.پیشگیری کردم.

غروب هم اتاق پسرمو حسابی جمع آوری و جارو گردگیری و....کردم.

ازخودم راضیم.فقط ابن سمپاشی یکم ذهنمو درگیر کرده.

تگر خدای نکرده تجربه مشابهی دارید بهم بگید چه کنم!

این نیز بگذرد...                                                       

سلام دوست جونا 

شبتون بخیر 

دیروز خدود ظهر دیدم رو تن پسر کوچیکم یه جوشهای بزرگ و ناجور زده.

خلاصه امروز بیشتر شد و غروب بردمش دکتر گفت جای گزیدگی ساسه من     بودم.این دیگه از کجا اومد!!!!

خلاصه گفت باید اتاق رو سمپاشی کنید!جای بچه رو هم عوض کنید.من ظهر کل اتاق رو تمیز کردمو ملحفه و همه چیزو ریختم بیرون.رختخواب پسرم رو هم شستم گذاشتم تو آفتاب.پیشگیری کردم.

غروب هم اتاق پسرمو حسابی جمع آوری و جارو گردگیری و....کردم.

ازخودم راضیم.فقط ابن سمپاشی یکم ذهنمو درگیر کرده.

اگر خدای نکرده تجربه مشابهی دارید بهم بگید چه کنم!

این نیز بگذرد...                                                       

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام بچه ها

من از عصر کلی کار کردم

قبل خوابم دو صفحه حفظم رو خوندم.

بعد خوابم یه دمنوش عناب و زرشک اماده کردم و خوردم، میوه و صیفی جاتی که خریده بودیم رو‌شستم و گذاشتم خشک بشه، کلاسم برگزار شد و خوب بود خداروشکر.

تمام خونه بهم ریخته بود، از حال شروع کردم گردگیری و دستنال و جارو‌کشیدم.

تراس رو تمیز کردم لباسا رو‌جم کردم

کلی ظرف شستم

گاز تمیز کردم

کابینتا و روی کانتر رو با شیشه پاککن تمیز کردم

میوه ها رو‌چیدم تو سبد گذاشتم یخچال

سیب زمینی پیازم گذاشتم سبدش

استکانای دم دستی رو گذاشتم تو وایتکس

اتاق علی طبق معمول مرتب بود فقط جارو‌کشیدم

اتاق خودمون خیلی بهم ریخته بود وسایل خیاطیمم پخش و پلا شدهبود، همه رو‌مرتب کردم و جارو‌زدم، سرویس رو‌شستم

دوش گرفتم

همسرم زحمت شام رو‌کشیدن

شام خوردیم و ظرفاش موند

کارهایی که موند:

ظرفای شام

یسری لیاس اتو باید بشه

از لیست عقب مونده ها ۲ تا کار انجام شد:

عکس از قرارداد فرستادم و‌پیگیریش کردم و حل شد خداروشکر

قبض های خونه قبلی رو مرتب کردم دادم همسرم که پیگیری کنن

فردا انشالله میخوام برم خرید پارچه.

لیست خیاطیامو نوشتم۱۱ تا بود که یکیشو امروز تموم کردم.

ولی دیگه طاقت ندارم دلم پارچه جدید میخواد😍😍. میرم اگه چیز خشکل دیدم میخرم وگرنه نمیخرم،

مانتو پاییزمم باید سریعتر بدوزم هوا داره سرد میشه، ولی براش طرحی ندارم😑

سلام دختراخوبين؟

ديروزرسيديم خونه برعكس هميشه اول رفتم موهاموشونه كردم وبافتم (قبلا اول ميرفتم سراغ كتري خخ)بعدش كتريو گذاشتم روگاز بعدشم يه ارايش ملايم كردم.دستي به سرو روي خونه كشيدم لباسارو ازرو بندرخت برداشتم ريختم روتخت كه بعدشام تاكنم چايي دم كردم خورديم قرارشد همسرم شام ماكاروني درست كنن منم رفتم يكم درازبكشم وبعدش به گلدونابرسم كه گوشي همسرم زنگ خورد بردارشوهرم گفت ساعت 8ميايم اونجافوتبالببينيم وخيارسفارش داده بوديم براي خيارشور اونارو مياوردن.فقط1ساعت وقت داشتم باسرعت برق وبادسراميكارو طي كشيدم بااينكه تميزبودسرويس روشستم همسرم مواداوليه شام رو درست كردالبته شام رو تغييرداديم   ظرفاروشست.منم كل لباسارو جمع كردم گردگيري كردم.شامو تابيان درست كردم وزودي گازوتميزكردم فقط اون شعله اي كه قابلمه روش بودموند  كه اونم كثيف نبودزياد.راس ساعت8اومدن.بعدشم چايي دم كردم خورديم وظرفاي شام رو اماده كردم نتونستم سالاد درست كنم براهمين زيتون وترشي اوردم بادوغ نميدونم بدشد يانه.بعدشام هم جاري دست بردارنبود ظرفارو باهم شستيم وبعدشم چاي وميوه اوردم خوردن وظرفاروشستيم ورفتن .من هم ناهار امروزمونو حاضركردم وخيارارو برداشتيم رفتيم خونه مامانم كه امروز خيارشوردرست كنن تافردانمونه پلاسيده بشه. وتمام.

ديگه ازاين به بعدهميشه كاراموسروقت انجام ميدم.بااينكه خونه تميزبود چون سريع كارميكردم حس خوبي نداشتم فك ميكردم تميزنيست

2728
سلام من بعد از یه امتحان سخت و دردناک و البته بسیار اموزنده الهی برگشتم امتحانی که خیلی در روند و ن ...

خدا رحمتش کنه و مادرتونو واستون حفظ کنه

منم امشب مهمون دارم و یه عالمه کار ولی فعلا توی رختخوابم حسش نیست از جام پاشم😃😃 فقط دیشب خریدامو انجام دادم تازه مهمونام قراره ۲ بیان آخه خواهرشوهرم نوبت دکتر داره و با خودش جاری و مادرشوهرم رو میاره همسراشون شب میان

خواهرشوهرم میخواد که باهاش تا مطب برم مدرسه پسرم هم ساعت ۳ونیم جلسه است.

بحق الحسین (ع)                                                                  اللهم عجل لولیک الفرج                                                          🖤🖤🖤🖤

سلام 

من این دو سه روز میخونمون اما چون کار خاصی انجام ندادم گزارش نزاشتم. 

دارم تاپیک خودمو دوست دارم رو میخونم و دارم روی خودم کار میکنم. 

از یه کار کوچک شروع کردم به مراقبه. 

به خودم بیشتر رسیدم. 

اصلاح و ابرو و ماسک سدر و سرکه و مرطوب کننده. 

کرم جی به دست و پام. 

زنیان صبح ناشتا و تقویت اعصاب و قرص خون. 

قرص کلسیم و مولتی ویتامین و دمنوش رازیانه ظهر بعد ناهار. 

وشب قبل خواب قرص آهن و قرص ب 6. 

به ابروهام هم روغن سیاهدونه میزنم. 

خونه هم کارای روتین جاروبرقی گردگیری شام و ناهار و شستن ظرفها و تمیز کردن گاز. 

تو برنام هست روزی 15 دقیقه پیاده روی و از روز اول 5 دقیقه حلقه زدن تا برسونم به روزی نیم ساعت. 

من فقط شکم و پهلو دارم هدفم اینه که صافشون کنم. 

من میتونم چون میخوام. 

موفق باشید دوستان. 

سلام من بعد از یه امتحان سخت و دردناک و البته بسیار اموزنده الهی برگشتم امتحانی که خیلی در روند و ن ...

خدا رحمت کنه پدرتون رو عزیزم. 

انشالله به دل شما هم آرامش بده. 

تا میتونید براشون خیرات بدید. 

و وقتی & خیرات میدین از پدرتون بخواید که برای آرامش متون دعا کنند. 

برای پدرتون فاتحه خوندم. 

روحشون شاد. 

سلام  من این دو سه روز میخونمون اما چون کار خاصی انجام ندادم گزارش نزاشتم.  دارم تاپیک خ ...

آفرین خانم با انگیزه بااراده

این نیز بگذرد...                                                       

سلام خانمای زبر وزرنگ (ماشاءالله)

کارهایی که امروز بهتره انجام بشه:

اتاق تکانی راه انداختم از دیروز ؛ لباسها به کمد منتقل بشه، تخت خواب دستمال کشیده بشه رو تختی مرتب بشه پتو و بالش ها هم همین طور کل پاتختی و میز آرایش و آینه گردگیری و دستمال کشیده و مرتب بشه و جارو برقی کشیده بشه و همه چیز مثل دسته گل بشه.

ظرف های آشپزخانه شسته بشه و دستمال کشیده بشه روی کانتر وسایل روی کانتر همشون جمع بشه سر جای خودشون قرار بگیره.

پذیرایی هم دستمال کشیده بشه ، اتاق بچه ها تمیز بشه مخصوصا اسباب بازی هاشون.

بچه ها من هرچه اتاق بچه ها را تمیز می کنم باز هم به هم ریخته میشه و اصلا خودشون همکاری نمی‌کنن فقط دخترم شاید یه ذره جمع کنه اونم زود خسته میشه اگر راهکاری دارید ممنون میشم بگین.

"السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِاللهِ وَعَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِنائِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَبَقِیَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ، اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَعَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَعَلی اَصْحابِ الْحُسَیْن"❤محرم❤ وقتی اولین ماه شد‌ می‌دانست اولین‌ها را رسالتی بر دوش است؛ اما نمی‌دانست روزی تا آخر زمان یادآور یک حماسه،یک قیام خونین ❤انقلاب حسینخواهد شد. سیاوش رودکلی

ان شاءالله روحشون قرین رحمت باشه براشون فاتحه فرستادم. خدا بهتون صبر بده. 

"السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِاللهِ وَعَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِنائِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَبَقِیَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ، اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَعَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَعَلی اَصْحابِ الْحُسَیْن"❤محرم❤ وقتی اولین ماه شد‌ می‌دانست اولین‌ها را رسالتی بر دوش است؛ اما نمی‌دانست روزی تا آخر زمان یادآور یک حماسه،یک قیام خونین ❤انقلاب حسینخواهد شد. سیاوش رودکلی
سلام به عزیزای دل اول از همه خواستم بگم من همه پست ها رو میخونم و لذت میبرم و از تجربیات و برنامه ه ...

سلام خانمی، چند وقته می خوام ازتون سوال بپرسم. متاسفانه من خیلی عادت به چای خوردن دارم البته چای سیاه یه بار صبحانه، یه بار قبل از ظهر یه بار بعد از ظهر شاید شب هم بخورم. میخواستم کمکم کنید چیکار کنم که از این چای سیاه کم کنم و تقریبا چند نوع چای گیاهی هم دارم ولی اصلا نمیرم سمتشون. ممنون میشم راهنماییم کنید؟

اگه مرتبط با تاپیک نیست درخواست دوستی میدم اونجا برلم توضیح بدین.ممنون  

سلام خانمی، چند وقته می خوام ازتون سوال بپرسم. متاسفانه من خیلی عادت به چای خوردن دارم البته چای سیا ...

منم همینطورم عزیزم خیلی چای سیاه میخورم البته درکنارش دمنوش هم مصرف میکنم چای ترش، سبز، بادرنجبویه،به لیمو،دارچین و...

اما چای سیاه یه چیز دیگه است 

بحق الحسین (ع)                                                                  اللهم عجل لولیک الفرج                                                          🖤🖤🖤🖤

خب خانما من همه کارام رو (البته به همراه کمک همسر)انجام دادم از گردگیری و دستمال و جارو بگیر تا شام و سالاد و سبزی و...

قرمه سبزی بار کردم مرغ هم همینطور حتی پلو رو هم آبکش کردم

میوه ها رو هم شستم و گذاشتم داخل طرف

جلسه پسرم کنسل شد میخوام با خواهرشوهرم برم مطب

اگه زود برسم میخوام یه کیک هم درست کنم

شاید هم به دخترم بگم درست کنه کیکاش عالی میشه

بعضی وقتا میگم اگه شوهرش بدم روزگارم سیاه میشه😃😃😃

خب خانما من همه کارام رو (البته به همراه کمک همسر)انجام دادم از گردگیری و دستمال و جارو بگیر تا شام ...

خدا نگهدارش باشه. تو رو خدا سیاست های خوب یادش بده و بهش اعتماد به نفس بده. 

بهش بگو که دختر با ارزشی هست 

مقدر و مهربان بارش بیار تا بعد ها بتونه از حق خودش دفاع کنه. 

و انشالله زندگی خوبی بسازه. 

(البته کاملا مشخصه که در تربیتش کوتاهی نکردید و با توصیفات شما دختر خیلی خانومیه) 

ناگفته هم نماند که کلی هم بهت غبطه میخورم. 🙈

لطفا براش یه اسفند دود کن. 😊

2706