2733
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1936891 بازدید | 85513 پست

دیروز از سرکار رفتم دخترمو بردم رفتیم خونه

شوهرم حسابی سوپرایزم کرد 

کباب و کته آماده کرده بود

خونه رو جارو کشیده بود

چنتا سر لامپ مشکل داشتن درست کرده بود

ازش تشکر کردم و بهش کلی انرژی دادم

بعد یه کم استراحت یه دوش گرفتم ظرفا رو شستم

بعد با شوهرم رفتیم بیرون دختر کوچولو رو بردم آرایشگاه موهاشو کوتاه کردم اینقد ناز شد کلی ذوق کردم🤩 بماند که چقد گریه کرد که موهامو  میخوام

از اونجادهم رفتم فروشگاه یه کم خرید کردیم

بعدشم میوه و تربار گرفتیم 

اومدیم خونه دخترمو حموم دادم

میوه ها رو سرجاشون گذاشتم

شام آماده کردم

چای آماده کردم  

میوه خوردیم و ظرف شستیم و خوابیدیم

در کل خیلی احساس خوبی داشتم از اینکه همسرم همراهم بود توی کارا🥰 

سلام من بعد از یه امتحان سخت و دردناک و البته بسیار اموزنده الهی برگشتم امتحانی که خیلی در روند و ن ...

خدا پدرتون رو رحمت کنه.

خوب کاری کردی برگشتی دوست خوب.

نیتت برای نذری خیلی خوبه.من البته نه همیشه (بعلت حواس پرتی!!!)این کاررو انجام میدم.بدون اینکه اعضای خانواده بدونن!بعد همه میخورن و میگن چقدر خوشمزه بود.این تازه اثر ظاهریشه.

انشا...خیرو برکت به زندگی همه وارد بشه.

شما هم موفق باشی.همه کارهایی که گفتی انجام بده کم کم به خودت هم برس تا ان شا... آرامش پیدا کنی.

خدا خودش کمکت کنه.

این نیز بگذرد...                                                       

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بچه ها امروز روز آخر روضه بود.

تقریبا تک تک به یادتون بودم 

از خدا خواستم حاجت دل همتون رو اگر به صلاحتون هست برآورده کنه.

حالا  نوبت خونه خودمه که یه بمب بزرررررگ توش منفجر شده.

الان ناهار خوردم و میخوام قبل استراحت ظهرم اتاق خودمون رو تر و تمیز کنم 

کار دیگه ای انجام دادم میام گزارش میدم.

شاد و موفق باشید

این نیز بگذرد...                                                       
دیروز از سرکار رفتم دخترمو بردم رفتیم خونه شوهرم حسابی سوپرایزم کرد  کباب و کته آماده کرده بو ...

آفرین به همسرت 

ان شا... ادامه دار باشه  

این نیز بگذرد...                                                       
2731
دیروز از سرکار رفتم دخترمو بردم رفتیم خونه شوهرم حسابی سوپرایزم کرد  کباب و کته آماده کرده بو ...

وقتي پستتونو خوندم خيلي خوشحال شدم كه همسرتون كمك حال وهمراهتون شده.

خانوما پرده هارو باچه درجه وچه دوري بندازم توماشين

سلام من بعد از یه امتحان سخت و دردناک و البته بسیار اموزنده الهی برگشتم امتحانی که خیلی در روند و ن ...

ای جانم، انشالله پدر مهربونت و همه رفتگانمون این روزا سر سفره امام حسین باشن😊🌸

صب علی رو بردم مهد، برگشتم شیر و کیک خوردم

یه لباسم جادکمه و سردوز لازم داشت، انجام دادم.

دمنوش چای سبز و‌زیره دم کردم خوردم.

نشستم زیر شلواری همسرم رو تکمیل کردم

نمازمم خوندم، نهار حاضر بودرفتم دنبال علی برگشتیم خونه و نهار خوردیم، 

خواستم شروع کنم جم کردن خونه که دیدم خیاطی طولانی واقعا خسته م کرده، تصمیم گرفتم دو صفحه حفظمو تکمیل کنم و برای کلاس عصرم اماده بشم و یکم بخوابم

خونه خیلی بهم رریخته شده

بعد کلاسم همه جا رو‌مرتب میکنم

نزدیک۶ تا لیست با موضوعات مختلف نوشتم، هر کدوم شاید حداقل ۱۰ مورد داره، و هنوزم که داره بهش اضافه میشه.

خییییلی کار خورد ریز دارم ولی همین که نوشتمشون ذهنم اروم گرقت و میتونم روی انجامشوم تمرکز کنم.

اخر شب میام گزارش عملکرد میدم

چند مورد هست که باید به برنامم اضافه کنم، اونا رو‌هم یادداشت میکنم تا سر فرصت تو برنامه روزانه بگنجونم.

صب همش شبکه افق رو‌نگاه کردم، دلم بدجور هوایی شده، خوشبحال هر کی داره میره😞😞

از تغییر ناگهانی همسرت همزمان با تغییر دیدگاه خودت،کاملا مشخصه ایشون اماده کمک بوده، منتها درخواستی از سمت شما نمیدیده که کمک کنه، 

چه خوب که این فرصت رو‌بهش دادی تا همراهت باشه😍😊

خداروشکر که برگشتی عزیزم امیدوارم هرچه زودتر به آرامش برسی. 

خداوند روح پدر بزرگوارتون رو هم در آرامش قرار بده. 

پدر من هم سال ها پیش آسمونی شده و هنوز... 

کاملا حست رو درک میکنم عزیزم 

به آرزوهام قول رسیدن دادم.😄 من لایق بهترینام😄
2738

سلام دوستای نازنین 

سه شنبه تون قشنگ پر دعاهای مستجاب 

امروز خدا رو شکر کمی بهترم 

صبح بعد نماز برنج پیمانه کردم و شستم 

کمی صلواتها م رو فرستادم 

به دختری شیر دادم 

صبحانه آماده کردم و خوردم 

بخور گذاشتم 

مرغ رو برای یخ زدایی گذاشتم تو یخچال 

چند مقاله از سوخت جت خوندم 

دخترم بیدار شد صبحانه دادم لحاف ها رو جمع کردم 

برنج و مرغ درست کردم 

همسرم اومد چای و کیک و میوه آوردم 

نماز خوندیم 

لباسای دختر کوچیکه رو عوض کردم و کمی باهاش بازی کردم 

ناهار خوردیم و کمی وب گردی 

برای عصر: 

ظرفها رو بشورم 

چای دم کنم 

ابروهام رو مرتب کنم 

یه ماسک بذارم 

صورتم رو با روغن بادام ماساژ بدم 

شام از دیروز اش دارم 

لباس تا بزنم 

چمدون رو دادیم برای تعمیر اگر آماده بود بیاریم 

گاز رو تمیز کنم 

به مادربزرگم زنگ بزنم 

سرویس بهداشتی رو بشورم 

با دخترام بازی کنم و کتاب بخونیم 

امام حسن علیه السلام: کسانی که صاحب فرزند نمی شوندزیاد ذکر استغفار را بگویند، ان شاء الله خداوند آنها را صاحب اولاد خواهد کرد(مصباح کفعمی حاشیه ص58). خدایا شکرت. به تو می سپارمش. 

سلام 

خدا رحمتشون کنه 

ــــــــــــــــــ

یک کاری که من برای رفتگانم انجام می دم اینه که میرم امامزاده یا مسجد یه چند تا مهر و تسبیح میخرم میبرم میذارم به نیت شون اون وقت تا زمانی که ازون مهر و تسبیح استفاده میشه ثواب برای اونها می نویسند یا به نیت شون یه پولی برای ساخت مسجد و مدرسه و بیمارستان و غیره میدم بالاخره تا وقتی که اون بنا پابرجا باشه حتی اگه من پول یک آجر اون جا رو داده باشم براشون ثواب می نویسن یا کارهایی ازین قبیل 

ان شاءالله که همه رفتگان قرین رحمت خداوند و ائمه باشند 

امام حسن علیه السلام: کسانی که صاحب فرزند نمی شوندزیاد ذکر استغفار را بگویند، ان شاء الله خداوند آنها را صاحب اولاد خواهد کرد(مصباح کفعمی حاشیه ص58). خدایا شکرت. به تو می سپارمش. 
خداروشکر که برگشتی عزیزم امیدوارم هرچه زودتر به آرامش برسی.  خداوند روح پدر بزرگوارتون رو هم د ...

خدا پدر شما رو هم رحمت کنه 

وقتي پستتونو خوندم خيلي خوشحال شدم كه همسرتون كمك حال وهمراهتون شده. خانوما پرده هارو باچه درجه ...

من پرده رو برنامه هند واش (شستشوی دستی) گذاشتم خوب تمیز شد البته من قبلش گذاشتم یکی دو ساعت تو کف و آب موند بعد گذاشتم تو ماشین 

سلام به عزیزای دل

اول از همه خواستم بگم من همه پست ها رو میخونم و لذت میبرم و از تجربیات و برنامه هاتون استفاده میکنم اما خوب عادت ندارم لایک کنم گفتم حمل بر بی ادبی نباشه.

ساعت بیداری 7:45

تمام کارهای همیشه رو انجام دادم لبخند و سلام به خدا و شکرگذاری و ذکر ها 

همسرم رو با لبخند از تو رختخواب بدرقه کردم و دمنوش شلتوک خوردم البته با یکم ابلیمو و بعدش با پسرم صبحانه خوردیم جمع کردم اتاق خواب رو مرتب کردم کشو لباس های خودم رو ریختم بیرون مرتب چیدم و یه کمد اسباب بازی پسرم رو جمع کردم داخل تراس یه سری بطری نوشابه و شیر گذاشته بودم که بدم بازیافت کیسه ها پاره شده بود نامرتب بود همه رو جمع کردم و جعبه پلاستیکی ها رو هم چیدم رو هم قهوه درست کردم و خوردم به پسرم هم شیر دادم یه مقدار میوه آماده کردم با هم خوردیم ورزش روزم رو انجام دادم ددو سری لباس شستم و پهن کردم یه دمنوش سبوس برنج خوردم  و چندتا تماس تلفنی به مادر و مادر شوهر زدم و ناهار از دیشب داشتیم برای پسرم ماست و خیار درست کردم و ناهار خوردیم و جمع کردم و ظرف ها رو شستم و یه لیوان چای سبز خوردم و واسه شام مواد لوبیا پلو گذاشتم داشت یکم می‌پخت که یاد پدرشوهرم افتادم اخه مادر همسرم بیمارستان هستن (لطفاً برای سلامتیشون دعا کنید😘) تماس گرفتم که مادر شوهرم گفت بفرست غذا براش مجدد پیاز و گوشت سرخ کردم و اضافه کردم به مواد و یه پیمانه برنج اضافه کردم و آماده کردم و یه لیوان از نوشیدنی آلوورا خوردم جاتون خالی خوشمزه بود😋 و به موهام رسیدم و دوتا دم خرگوش خوشگل بافتم سرویس بهداشتی رو شستم و الانم یه دمنوش زنیان خوردم و فعلا دارم گزارش میزنم و باقی کارها رو هم که مثل همیشه جمع کردن اسباب بازی ها و جارو برقی و تی و گردگیری اگر پدرشوهرم قرار باشه شب بیاد باید لباس های شسته  رو جمع کنم و بذارم کشو ولی اگر نیاد که میذارم هوا بخوره تا فردا یه ارایش ملایم و موهام رو مرتب کنم همسرم اومد یکم میوه بخوریم و اگر خسته نباشه منو ببره واسه عیادت و از اونور بریم دندانپزشکی واسه پسرم و غذای پدر شوهرم رو آماده کنم بفرستم و سالاد شیرازی درست کنم واسه شام و بعدش شستن ظرف و سینک و گاز و دیگه کارهای شخصی خودم و فیلم دیدن و چای سبز و کرم و وازلین و مطالعه و شیر و لالا 

دوستون دارم فعلاً 😍

به آرزوهام قول رسیدن دادم.😄 من لایق بهترینام😄
2706