1265
1292
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 513245 بازدید | 33317 پست

ثمین جون من یه نکته بگم

طی چن سال گذشته که از جو درس و دانشگاه اومدم بیرون و بیشتر با دور و بریام ارتباط عمیق پیدا کردم به این نتیجه رسیدم که هر کی بیخیالتره خوشبختتره، سعی کن هیچچچی ناراحتت نکنه و الکی خوشحال باشی، الکی که میگم وااااقعا منظورم الکیه، الکی برا خودت شادی و خوشحالی درست کن، هر وقت هم خواستی به مشکلات فک کنی به این فک کن که تو هر جایگاه و هر شرایط دیگه ای هم باشی باز یه شکل دیگه مشکل. برات پیش میاد، پس منتظر تغیر خاصی که بخواد باعث شه همه مشکلاتت تموم بشه نباش، همینجوری و با همیییین شرایط خوش باش.

به قول خواهرم البته بلانسبت شما😂 : خودتو بزن به اسکل بودن( البته بنا به ادب کلمه مورد نظر یکم تلطیف شد😂) اینی که  چکیده ی تجربه اطرافیانمه

خودتو بزن به بیخیالی و فققققققط سعی کن بهت خوووووش بگذره،همیییین

اگر زن نماز پنج وقت را بخواند و ماه رمضان روزه بگیرد و عفت و پاکدامنی را رعایت کند و از شوهرش اطاعت نماید و محبت علی بن ابی طالب (ع) را در دل داشته باشد به او گفته میشود: از هر دروازه ی بهشت که میخواهی داخل شو..... وسائل الشیعه،ج۲۰، ص ۱۵۹

الان کلاس دارم بعد میام چن تا مثال از اطرافیانم برات میگم که عمق مطلب کامل برات روشن بشه😍😍😍

اگر زن نماز پنج وقت را بخواند و ماه رمضان روزه بگیرد و عفت و پاکدامنی را رعایت کند و از شوهرش اطاعت نماید و محبت علی بن ابی طالب (ع) را در دل داشته باشد به او گفته میشود: از هر دروازه ی بهشت که میخواهی داخل شو..... وسائل الشیعه،ج۲۰، ص ۱۵۹

رایگان از مشاور خانواده سوال بپرس. با تخفیف تلفنی صحبت کن

ثمین جون من یه نکته بگم طی چن سال گذشته که از جو درس و دانشگاه اومدم بیرون و بیشتر با دور و بریام ا ...

هرچی بیخیال تر ،شادتر و جوونتر!

اما واقعا نمیشه یه چیزایی رو  ندید گرفت!!

من منتظرم بیاید از اطرافیان تعریف کنید.  

راستی متولد چه سالی هستید؟

1279
CDکارتون یا یه برنامه که دوست داره بذار ببینه.حواسش پرت میشه.

اخه تی وی خوب نیس زیاد ببینه ..دلم نمیخواد همش وابسته تی وی باشه ...در حالت عادی صبا برنامه کودک میبینه ولی بازم وسطش نق میزنه ینی حوصله همونم نداره انگار 

قشنگترین حس دنیا لمس دستای کوچولوته😍😍😍واس تک تک نی نی سایتا ارزو کردم این حسو تجربه کنن 
من دقیقا ۴ ماهه میخوام پارچه بخرم، الانم چون مامان و خواهرام رفتن منم قسمت شد باهاشون برم وگرنه اگه ...

ایشالا وقت کنییی ...من خیلی کارام کند پیش میره ..

راستی ی سوال شخصی 😬😬😬شما چادری هستید؟چون دیدم بیشتر با شومیز و دامن هستید ؟

قشنگترین حس دنیا لمس دستای کوچولوته😍😍😍واس تک تک نی نی سایتا ارزو کردم این حسو تجربه کنن 
هرچی بیخیال تر ،شادتر و جوونتر! اما واقعا نمیشه یه چیزایی رو  ندید گرفت!! من منتظرم بیاید از ...

یکیداز فامیلمون هممممیشه لبش خندونه و داره شوخی میکنه، همه عاشقشن. ولی من از نزدیک در جریان زندگیش هستم ینی کلکسیون مشکلات هست، همسری که کار نمیکنه، پسری که عقده و درامد ناچیز داره، خودش یه مریضی داره که هر چه زودتر بباید عمل کنه، دوتا پسر با فاصله یه سال داره که جفتشون هنوز خییییلی کوچیکن.ی

از هر جنبه به زندگیش نگاه کنی یه مشکل میبینی، ینی شاید اگه یکی دیگه جاش بود واقعا کم میاورد، ولی زده به در بیخیالی( البته کلا بیخیال هست، ولی بیخیالتر شده) از شرایطش داره درست استفاده میکنه، چن وقت پیش رفتم خونشون ینی به معنای واقعی کلمه سگ میزد گربه میرقصید، انقد بگم که گردو خریده بودن چن وقت پیش ،هر جای خونه که فک کنی گردو بود، میخواستی بشینی باید جا باز میکردی، خودش از سرکار اومده بود، داشت کیک درست میکرد بشینه با دوتا کوچولوهاش کیک بخوره و ما اتفاقی رفته بودیم اونجا کلی گفت و خندید و اصلاااااا هم معذب نشد،هر چند زندگیش اصلا طبق چارچبهای من نبود،ولی من از ارامشی که توی اون طوفان برای خودش درست کرده بود لذذذذذذذت بردم، ( ظاهر امر رو درست نکرده بود که بخاطر ما خودشومثلا شاد نشون بده، واقعااااا برای خودش داشت زندگی میکرد و لذت میبرد)

من کیییییییف کردم این ادمو دیدم، ینی برام شده ارزو که بتونم تو لحظه مثل اون از زندگیم لذت ببرم( اینم بگم ادم بی مسئولیتی نیست، تقریبا میشه گفت همه بار زنذگیش رو دوششه و سعی میکنه حتی به اطرافیانم کمک کنه)

این ادم برای من شده الگو، فارغ از مسائل اطرافش سعی میکنه از زندگیش استفاده کنه

1323

نقطه مقابلش یکی دیگه از افراد فامیل، مشکلات داره ولی شدید نیست،مشکلاتی هست که تو زندگی همه پیدا میشه، همممممممیشه تاکید میکنم همییییشه افسرده و عصبی هست بخاطر همون یه دونه مشکلش، انقد اون مشکل رو برای خودش بزرگ کرده که ارژو به دلم موند یبار خوشحال ببینمش.

دوستان عذر میخوام برای مسایل بی ربط مطرح شده،ولی چیزیه که خودم خییییییلی بهش فک کردم و بعد کلی فکر تو ذهنم ابعادش بازتر و روشنتر شده، هر چند سخته هنوز تو زندگیم عملیش کنم و ازش استفاده کنم ولی گفتم شاید تجربه عینی من به دردشون بخوره.

من یه هفته ای هست دارم همممممش به خودم یاداوری میکنم که فقققققط بخند و شاد باش ، هر اتفاقی قرار باشه بیفته میفته، چه تو منتظرش باشی چه نباشی چه براش غصه بخوری و حرص بزنی چه غصه نخوری، در حد ۵ درصد پیشرفت داشتم ولی تماااااام سعیمو میکنم بیشتر پیشرفت کنم و از زندگیم بیشتر لذت ببرم

هرچی بیخیال تر ،شادتر و جوونتر! اما واقعا نمیشه یه چیزایی رو  ندید گرفت!! من منتظرم بیاید از ...

من دی ۶۸ هستم،چن ماه دیگه سیییییی سالم میشه😁😁😁

ایشالا وقت کنییی ...من خیلی کارام کند پیش میره .. راستی ی سوال شخصی 😬😬😬شما چادری هستید؟چون دیدم ...

اره عزیزم چادری و باحجابم، و عاااااشق شومیز دامن جوراب شلواری، اصلا هیییییچ ست لباس دیگه ای چشممو پر نمیکنه جز این😘😘😘

تو پستای قبلیمم نوشتم . فک کنم اطرافیانم از دیدن من با این ست خسته شده باشن ولی خودم بهش وفادار موندم و هیچ چیز دیگه ای تو کتم نمیره😂😍

و اما امروز:

صب سرکار رفتم و ظهر یه کار اداری عقب مونده رو انجام دادم، اومدیم خونه نهار و نماز و خواب، بعدشم ۱۰ صفحه حفظم و کلاسم برگزار شد

ینی من اخر شانسم، دو دقیقه بعد شروع کلاسم( کلاسم تلفنی هست) گوشیم یهو خاموش شد و رفت رو بهینه سازی برنامه و حدود نیم ساعت خاموش بود، خیلی حرصم داد ولی بعد طبق قولی که به خودم داده بودم بیخیالش شدم و نشستم با پسرم پویا نگا کردیم تا بالخره جناب تلفن روشن شد و بعد نیم ساعت به استادم زنگ زدم، خدا خیرش بده تایم کارش تموم شده بود ولی بخاطر من اضافه وایساد.

الانم خونه در حد نیم ساعت باسد مرتب بشه بعدش یه چن تا کار کوچولو‌دارم انجام بدم وبعدش بریم خونه مادرشوهر دیدن دختر جاری جان😘😘

1264
اره عزیزم چادری و باحجابم، و عاااااشق شومیز دامن جوراب شلواری، اصلا هیییییچ ست لباس دیگه ای چشممو پر ...

لایک داری.👌👌👍👍مث من. منم فقط شومیز و دامن یکم زیر زانو و جوراب شلواری میپوشم. چون لاغرم خیلی بهم هم میاد. هروقت هرکی دید گفت چ خوشکله کجا خریدی و ... همه جا تیپم تکه. چون الان معمولا دامن نمیپوشن. 😁😁😁

همش هم مجبورم دامنامو خودم بدوزم . چون دامن دلخواهم هیچ جا پیدا نمیشه. دامن پرپری، دامن فون، دامن ۶ ترک، کلوش، پله پله. گاهی هم شومیزامو خودم میدوزم. 😊😊😊 یه کانال بزنم دامنامو حراج کنم. چقد دامن دارم. 😁

بالاخره یه نکته مثبت تو خودم پیدا کردم. جدا از تنبلی تو کار خونه یه هنرایی هم مث اینکه دارم. 😉

اره عزیزم چادری و باحجابم، و عاااااشق شومیز دامن جوراب شلواری، اصلا هیییییچ ست لباس دیگه ای چشممو پر ...

منم عاشق دامن هستم.ولی بیشتر تو خونه خودمون میپوشم.مهمونی بیشتر شومیز و شلوار.چون زیر چادر سخته.کلا همسرمم با دامن خیلی موافق نیست.اما چیزی که خیلی دوست دارم پیراهنه.یعنی عشق منه.

منم بگم که امروز از صبح چندتا کار روتین هرروز رو انجام دادم.شومیزم رو یه قسمتش رو پیش بردم اما از دست پسرا جمع کردم و باز نصفه موند.

کابینت ادویه و حبوبات و دارو گیاهی ها رو مرتب و تمیز کردم.کلی انرژی گرفتم.

کانتر و اپن رو تمیز کردم.

میخواستم جارو کنم که نکردم.

شام هم منزل مادرشوهر دعوتیم.

یه ته چین کوچولو درست کردم امیدوارم خوب بشه.

1280