2726
عنوان

لطفا بخونید (شرایط کاریم تو ایران)

587 بازدید | 53 پست

سلام چند وقتی هست به خاطر وضعیت کاری حالم گرفته شده (کفاشم)به سرم زده بود برای کار برم ترکیه چند کانال ت ل گرامی پیدا کردم 

حتی کار درکفاشی هم میخواستن باهاشون تو ت ل گ ر ا م صحبت کردم گفتن ماهی 1800لیر میدن(هر لیر نزدیک2500)با جای خواب واقن تصمیممو گرفته بودم

یه کانال بود برای کاریابی 1000 لیر میگرفت اما وقتی تو گوگل اسم طرف رو سرچ کردم به چند فیلم داخل اینستاگرام برخورد کردم دیدم بعله همش دروغه 

و چند گروه هستن به بهانه گرفتن پول جوونهای مردم اونا رو میکشونن اونجا طبق حرفهایی که اون کسایی که رفتن میزدن وضعیت اصلا اونجور نبود جای خوابشون باور کنید از تویله بدتر بود

ترکیه قانونی داره که فقط 90 روز میتونی اونجا بمونی و بعد باید تمدید کنی اما این 90 روز به عنوان توریستی و حق کار کردن نداری!!

که اینو کاریابها بهت نمیگن هر چند وقت یکبار هم ماموراشون به محل کار تولیدی ها سر میزنن واگه یه شخص غیر ترک اونجا کار کنه دیپورتش میکنن کشور خودش و تا5 سال حق رفتن به ترکیه رو نداره و طرفی که استخدام کرده رو هم جریمه میکنن(دلیل استخدامشون اینه که به غیر ترکها حقوق نصف میدن)

با خودم میگفتم چه قانون مزخرفی دارن اما وقتی درست فکر کردم دیدم کار اونا درسته ای کاش ما هم مثل اونا بودیم

شما درنظر بگیری هرکی بخاد از ایران برای کار بره ترکیه چی میشه!!!

اونموقع خودشون بیکار میشن و قانون اونها درسته الان هم در مشهد که زندگی میکنم بیشتر افغانیها کفاشن و جنس اشغال کار میکنن و ارزون میدن به بنکدار

خب اگه ما هم یه قانون درست حسابی مثل ترکیه داشتیم الان این وضعیت برای من پیش نمیومد!

و افغانیها هم تو کشور خودشون کار میکردن درسته اونجا جنگ بوده ولی چه ربطی به ما داره که الان وضعیت کارمون اینجور باشه 

(خیاطی هم یکی از شغلهاست که افغانی زیاد کار میکنه) 

دلمون نباید برای کسی بسوزه یکی از دلایلی که الان تولید کننده ها بیکارن همینه

پرسپولیس-رئال مادرید

پس دلیلش قانون اشتباه کشور ماست! نه مهاجر

تو همون ترکیه خیلی ایرانیها اقامت دارن وکار دارن اما بارعایت قوانین

جمله ی چرا انقدر زود ازدواج کردی؟ به اندازه ی جمله ی چرا ازدواج نمیکنی؟ زشته! جمله ی سومین بچه رو میخواستی چیکار؟ به اندازه ی سوال چرا بچه دار نمیشی ناراحت کننده اس! به اسم روشنفکری در زندگی دیگران دخالت نکنید🙏

مقصر اتباع خارجی نیستن

سیاست غلط اداره کشور،،،،

کاربر آقاست،، کاربرآقاست، کاربرآقاست،،دقت کن،، لایک میکنی، ریپلای میکنی،دقت کن ، عزیزم میگی ، خواهر میگی دقت کن، بعد نیا قر و فر بریز نمیدونستم!! چون جوابت نمیدم ،، چرا حسودیت میشه خانم متاهل ،دخترخانمی جوابم رو میده یا میاد خصوصیم!سرت تو کارخودت باشه دیگه ، ناراحت نباش کسی با من دوست نمیشه،اصلا فکر کن من میخوام تو دنیای مجازی دوس دختر داشته باشم(این قسمت مجردها دقت کنناااا نخ دادم زیرپوستی شما کار خودت بکن دوستی بفرست فقطم تهران سمت بالا   تاپیک جالب بود تگ کنید  ) ، ازین ک بالاتر حرفی نیست پس بیخیال من شین دیگه لطفا)کامنت میزارم ترک تاپیک میکنم ریپلای میکنی میام میخونم میگی چرا اومدی!!!!؟؟؟ از عاقبت فرار از مدرسه ست ک‌اینجام هی نگو علاف بیکار ، مرد الان باید سرکار باشه!! چیزی بنام شخصیت مانع هست ک بخوام جواب بعضیاروبدم،، بما ک میرسه میشی امامزاده فرزند پیغمبر،، واه واه النگوهات نشکنه !!!!خسته شدم خدایا بسه دیگه!!!،**‏با همه صدف طاهریانی ، با ما آزاده نامداری؟ (آرزوی شخصیم: تاپیک راهنمایی از مرکز خرید درمورد سیسمونی دخترپسر دوقلوم البته بعد پیدا کردن مادرش)

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
پس دلیلش قانون اشتباه کشور ماست! نه مهاجر تو همون ترکیه خیلی ایرانیها اقامت دارن وکار دارن اما بارع ...

اونها کارشون تخصصیه اینجور افراد بیان ایران خیلی هم خوبه

پرسپولیس-رئال مادرید

حرفتو تا حدي قبول دارم، ولي از ديد ي توليد كننده هم نگاه كن، كارگر ايراني حقوق بالاتري ميگيره، بيمه اجباري هست براش، مسائل وزارت كار رو داره، ولي ٥ تا كارگر ايراني كار ي كارگر افغاني رو هم به زور انجام ميدن، توليد كننده هم ترجيح ميده به جاي سر و كله زدن با ي كارمندي كه از كار در ميره و تقي به توقي ميره شكايت ميكنه، ي كارمند بي دردسر روز مزد بياره، دو طرف رو بايد بهشون حق داد. 

حالا اونکه خوبه ماکه توسیستان زندگی میکنیم حق ابه رو هم نمیدن دوقورتونیموشونم باقیه توشهرمون زندگی میکنن صدتا کارخلافم میکنن شاکیم هستن واسه اموزشو تحصیلو تجارتم میان اونوقت کشورما عرضه نداره حق ابه سیستانو که حقمونه بگیره ازشون مردم زیر خاک دفن شدن

اونها کارشون تخصصیه اینجور افراد بیان ایران خیلی هم خوبه

شما یک درصد فکر کن اجازه کارهای تخصصی به اقغانیها داده بشه! غوغااا میشه توایران!

جمله ی چرا انقدر زود ازدواج کردی؟ به اندازه ی جمله ی چرا ازدواج نمیکنی؟ زشته! جمله ی سومین بچه رو میخواستی چیکار؟ به اندازه ی سوال چرا بچه دار نمیشی ناراحت کننده اس! به اسم روشنفکری در زندگی دیگران دخالت نکنید🙏

تو شهر ما ی شغل خطرناکی هست ک بیشترشون افغانن و جونشونو بخطر میندازن ب خاطر ی مقدار پول حلال ولی همشهریها اصلا طرف اون کارا نمیرن .. حالا مشکل کیان بنظرتون کاری ب شغلهای دیگه ندارم .. 

اومدن اینجا کار جوونای مردم ک دزدیدن 

تازه طلبکارم هستن با اون قیافه هاشون😏😏😏😏

اگر مخالف نظرمی ریپلای بکن  وقتی تو قسمت تبادل نظر سایت عمومی هستم ظرفیت پذیرش نظرات مخالف رو هم دارم قطعا...منتهی با نهایت آرامش و رعایت ادب    
2706