1147
648
عنوان

فلسفه بچه دارشدن

| مشاهده متن کامل بحث + 894 بازدید | 140 پست
ان شاءالله هرچی خیره برات پیش بیاد ، واقعا آدم شجاعی هستی، من خیلی دوست دارم (بعد از اینکه بچه دار ش ...

ان شاء الله اگ تو اقدامی و بچه میخوای خدا بهت ی خوبشو بده گلم ❤

فقط 19 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
همسرم قلب من ... نی نیم وجود من ... مامانم هستی من ... بابام تکیه گاهم... آبجیم همدمم... داداشم پشتگاهم... خدایا همه شونو واسم سالم نگهدار...الهی آمین...
بچه عشقه  خدا به هر کی نداره بده  چون زندگی بدون اون بی معنیه

شما هم از اون دسته آدمهایی هستی که فکر میکنی نگاه خودت به زندگی درسته و واسه همه یه جور نسخه میپیچی

خدایا سپاسگزارم که هر روز معجزه های زیبا و عالی در زندگی من رخ میدهد. سپاسگزارم که در امور زندگی من دخالت میکنی و آنها را به بهترین نحو تغییر میدهی تا من عالی ترین نتیجه را بگیرم. «من خدای مداخله گر را دوست دارم»
شما هم از اون دسته آدمهایی هستی که فکر میکنی نگاه خودت به زندگی درسته و واسه همه یه جور نسخه میپیچی

وااات!

بارها پیش آمده که تنها چادری توی خیابان بوده ای...و احساس غربت کرده ای...این روزها خیلی غریب شده این یادگار مظلوم حضرت زهرا ،اما فراموشت نشود ممکن است با این حجابت دلی را آرام کنی...⚘امام زمان(عج)⚘را میگویم.همه نگاه های مردم دنیا به فدای یک نگاه و یک لبخند قشنگ تو #یاصاحب الزمان(عج).... خیالت راحت آقاجانم#باچادرم_تمام_قدایستاده_ام

بچه ها تو اين قرعه كشي تورهاي گردشگري شركت كنيد . 

خيلي جالبه هر كس جايزه خودش رو خودش انتخاب ميكنه 

اینجا کلیک کنید

شما هم یه روزی بالاخره میخوای این حس مادری رو تجربه کنی عزیزم 

من از زمانی که یکم فهمیدم زندگی و بچه چیه از ۱۶-۱۷سالگی نظرم این بوده همه اون موقع میگفتن مجردی الانم میگم ازدواج کردم نظرم همینه بعد به زور میگین یروز بالاخره میخوای میشه انقد عقایدی که از بچگی بهتون یاد داده شده سعی نکنید به بقیه بقبولونید چون شاید طرز فکره کسی واقعا با شما متفاوت باشه؟اگر شما دوست داری و یروز احساس نیاز بهش کردی قرار نیست همه به این حس برسن چه اصراریه که میخواید به زور به کسایی که میگن نمیخوایم بگید بالاخره یروز میخواید حتما میخواید نمیشه امکان نداره باید بخواید ای بابا این مگه قانونه حالا اون بچه ی بی صاحاب تو زندگیم نباشه مگه زندگی زندگی نمیشه؟

واقعا همینطوره،،،یبار یکی تو جمع خطاب به من گفت ارزش زن به بچشه ، من فقط نگاش کردم،،،گفتم تو خوبی😂 ...

وااای اینو میگی، یه بار رفتم آرایشگاه، آرایشگر ازم پرسید چند سال ازدواج کردی اون موقع گفتم چهارسال گفت چندتا بچه داری؟ گفتم هیچی فعلا بچه نمی خوایم زوده نه گذاشت نه برداشت جلوی همه گفت شوهرت اسب برده خونه ش یا زن؟  فقط مثل اسب بلدی بخوری و بخوابی، هنر زن زاییدنشه  اینقدر ناراحت شدم

یه بارم مامانم رفت توی فاز نصیحت به شوهرم که دیگه بسه بچه دارشید، شوهرم گفت مگه همه باید بچه دار شن من از بچه متنفرم، مامانم گفت پس چرا ازدواج کردی اصلا؟ فلسفه ازدواج بچه دار شدنه  بچه نمی خواید خب جدا شید خیالتونم راحت شه.

خدایا سپاسگزارم که هر روز معجزه های زیبا و عالی در زندگی من رخ میدهد. سپاسگزارم که در امور زندگی من دخالت میکنی و آنها را به بهترین نحو تغییر میدهی تا من عالی ترین نتیجه را بگیرم. «من خدای مداخله گر را دوست دارم»
1158
وااات!

آخه یه دعای کلی کردی، گفتم اینایی که مخالف شما هستن رو در نظر نگرفتید.

گلم اگه میتونی واسه من دعا کن خدا یه پسر یا یه دخمل ناز و سالم و صالح دیگه بهم بده  مریضیم ناب ...

ان شاءالله بهترین ها برات اتفاق بیفته و خدا بهت سلامتی و بچه های سالم و صالح بده.

وااای اینو میگی، یه بار رفتم آرایشگاه، آرایشگر ازم پرسید چند سال ازدواج کردی اون موقع گفتم چهارسال گ ...

چه چقد بی ادب بود زنه

وزن شروع78،،،هدف اول74،،،،هدف دوم 70 ،،،،،هدف سوم66.....هدف نهایی60...قد 174...شروع رژیم 29بهمن 97

به نظر من بچه دار شدن یه سرابی بیش نیست. توقعاتی که  از بچه داری لزومی نداره در آینده برآورده بشه. شاید در کوتاه مدت بچه خیلی شیرین و ناز و گوگولی باشه و از بودنش لذت ببری ولی در آینده یه موجود کاملا مستقله که حق داره به روش خودش زندگی کنه. حالا درست یا غلط. و تو هرگز نمیتونی جلوی غلطشو بگیری و جز حرص خوردن واست چیزی نداره. به نظرم بچه وظیفه ای در قبال پدر و مادرش نداره چون خودش در به دنیا اومدنش نقشی نداشته. این که توقع داشته باشیم در آینده از ما مراقبت کنه توقع زیادیه.

به نظرم تنها دلیل واقعی بچه دارشدن غریزه هست ولاغیر و هر دلیل دیگه ای که بیاریم فقط داریم خودمونو گول میزنیم.

چه ادم شجاعی هستی ،،،، من از حرف مردم میترسم ، ریسکش زیاده ، ممکنه شوهرت نظرش در اینده عوض شه ،وشما ...

شوهر کم اصلا نمیخواد توافق کردیم و هردو بچه نمیخوایم 

تا خدا با من است زمانه با من است .
1125
ان شاءالله هرچی خیره برات پیش بیاد ، واقعا آدم شجاعی هستی، من خیلی دوست دارم (بعد از اینکه بچه دار ش ...

اخه باید هردو راضی باشین منم شوهرم هردو دوس داریم بچه بیاریم از بهزیستی اگه دلمون بچخ بخواپ

تا خدا با من است زمانه با من است .
تربیتش که شبیه خودت میشه هرچی بکاری  درو میکنی اینو به چشم دیدم سالمندان هم جای بدی نیست پر ...

پس موافقی بچت بزارتت خانه سالمندان بخاطر امکاناتش😐😐😐

تو دیگر خوب نخواهی شد و تا آخر عمر درگیر من خواهی بود...                                                        انکار نکن !!!!!...   مقایسه ترا از پای در می آورد....

قطعا هر وقت ادم حس میکرد اونقدر کامل شده و ارزشمنده که ازش ی نمونه دیگ باقی بمونه باید بچه دار شه 

ی جا دیگ گفتم اگر قانونگذار بودم برا ازدواج چ قانونی میزاشتم اینجا هم میگم اگر قانون گذار بودم میگفتم هر زوجی که بخوان بچه دار شدن اول باید یکسال دوره اموزش بچه داری و کارگاه روانشناسی کودک بگذرونن مدرک بگیرن بعد اجازه اقدام میدادم😑😑

من نمیدانم که چرا میگویند اسب حیوان نجیبی است کبوتر زیباست و چرا در قفس هیچ‌کس کرکس نیست گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید

من عاشق شوهرم بودم اصلا از اول وحشتناک میخاستمش تا الان... حاضرم هر کاری براش بکنم , وقتی ازدواج کردم بعد چهار سال دلم خواست از عشقم یک ثمره داشته باشم واقعا هم الان هم من هم شوهرم بی صبرانه منتظر فرزندمون هستیم...بستگی به دیدگاه طرف داره

فقط 2 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
همه ی اینا قطعا حس خوبی هست ،،،ولی منطق پشتش چیه

منطق بالاتر از این که یک انسان به وجود آورده و تربیتش میکنی؟

اینم که میگی معلوم نیست چی میشه آخرشو... همه  که نه ولی خیلی زیادش بسته به والدین هست تربیتش لقمه حلال...

و در ضمن این احساس عشق به فرزند هم به طور غریزی در وجودمون نهادینه شده 

دیدی وقتی یه بچه کوچولو میبینیم من که خودم کم مونده غش کنم 😍😍😍

584
یه عده میگن حس مادری،،، ولی اگه اجبار جامعه نبود ،،خیلیا ترجیح میدادن این حسو تجربه نکنن،،،اخه منطقش ...

پس اون خیلیایی که در آرزوی فرزند میسوزن چی؟؟

اشتباه میکنی عزیز دل 

نمیشه اگه نباشه انگار یه چیزی کمه 

حتی اونایی هم که بچه ندارن مثل بازیگرا به محبت به سگ رو میارن

یکیم اینکه بستگی داره پیشرفتو تو چی ببینی 

یکی از آشناهامون هست فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه تهران داره الان مادر دو تا بچه ست تو این سن کم 

من بهش گفتم آخه فلانی با فوق لیسانس نشستی تو خونه؟حیف نیست آخه؟ اون همه زحمت 

یعنی اون موقع برام جوابش و طرز تفکرش مسخره اومد 

ولی الان. ..

خب اون فقط سر کار نمیره 

مطالعه شو میکنه کلاس متفرق میره خلاصه همه چی 

و داره رسالت بزرگ پرورش انسان رو بر عهده میگیره 

چون منو از پیشرفت و زندگی خودم باز میکنه

نباید تنبلی و بی ارادگی رو گردن بچه انداخت گلی

یکی رو میشناسم با شوهر و بچه کنکور داد از منی که چند سال کوچک تر بودم در حال درس خوندن بهتر نتیجه گرفت چون اراده کرده بود که پزشکی قبول بشه

چون منو از پیشرفت و زندگی خودم باز میکنه

نه

برای  همه  اینطوری نیست

یه مثال واقعی میزنم برات. مادرمن . ۲۰ سالگی ازدواج کرده و اون زمان دانشجوی تربیت معلم بوده. بلافاصله معلم میشه و حامله

بعد با ۳ تا بچه هم کارکرده درس خوانده تا مقطع دکتری.

شوهر داری . خانه داری عالی.

الان جز مقامات کشوره. اسمشو نمیگم . تو یکی از وزرات خونه ها کارمند رسمی و پست مهمی  داره.

بچه هارو دست تنها بزرگ کرده بدون کسی. ما مهد کودک می رفتیم.)  هنوزم داماد  و نوه داره بازم مشغول تحصیل و علم آموزیه و مشغول سفرهای استانی و بازدید.کار سنگین.

میخوام  بگم بچه براش مانع نبوده هیچ وقت. به همه ی اهدافش رسیده خداروشکر‌.

حس خوبیه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تو پس زده❤    واسه ی رسوندن خودش به تو همه ی راهو نفس نفس زده❤#همسرم❤N&B❤
پس موافقی بچت بزارتت خانه سالمندان بخاطر امکاناتش😐😐😐

اگه خیلی  ناتوان شم بله

در صورت توانایی هم که خودم کارامو میکنم نیاز به پرستار ندارم.

حس خوبیه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تو پس زده❤    واسه ی رسوندن خودش به تو همه ی راهو نفس نفس زده❤#همسرم❤N&B❤
835