2733
2734

سلام به همگی اینو یکی از دوستام که مشاوره گذاشته بود برای من مفید بود منم اینجا قرار دادم . در ضمن هر سوالی یا انتقادی یا پیشنهادی در مورد این موضوع داشتین و زیر همین تاپیک بزنید من ازشون میپرسم بهتون میگم

در ضمن دوستای مجردتون یا حتی متاهلتون رو هم تگ کنید که هم ببینن و سوالی هم داشتن بپرسن

ممنونم

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

من 27 سالمه نزدیک 6 ساله که در مورد چند تا موضوع با کمک چند تا از مشاوره های مطرح کشور+ چیزهایی که خودمون توی این 6 به چشم دیدیم فعالیت میکنیم

یکی از موضوعات خیلی مهم روابط و دوستی های قبل ازدواجه که میخام خیلی صمیمی و خودمونی و همچنین مختصر و مفید تمام این تجربه هامو در اختیارتون بزارم

دوستان بطور کلی دوستی و روابط قبل ازدواج توی کشور ما متاسفانه خیلیاش به سرانجام نمیرسه و علت این موضوع بیشماره که توی ادامه هم میگم در این مورد.

با توجه به فرهنگ و دین کشور ما روابط دوستی بین پسر و دختر توی کشور ما به رسمیت شناخته نمیشه ممکنه خیلی رواج یافته باشه ولی اکثریت خانواده های ایرانی {بخصوص برای دختراشون} نمیتونن این موضوع رو بپذیرن که قبل ازدواج دخترشون با کسی دوست باشه و برای پسرها هم همینطوره ولی با یه درصد کم تر

و خب ما از تقریبا 3000 از شهرهای مختلف از سن های مختلف پرسش و پاسخ کردیم و به صورت خلاصه میگم به چه چیزایی رسیدیم

1: نزدیک به 50 درصد پسرا نمیخاستن با دختری که دوست هستند ازدواج کنند علت هایی که برای این کار میاوردن این بود: دختری که خیلی راحت میتونه از اعتماد خانواده سواستفاده کنه و به صورت پنهانی با یکی دوست بشه قابلیت اینو داره که هر زمان توی زندگی مشترک خیانت هم بکنه و قابل اعتماد نیست.و البته با توجه به نگاه منطقی حرفشون میتونه درست باشه

2:در مورد امار بالایی یه موضوع دیگه هم هست اونم اینکه اگه این دوستی به تماس فیزیکی و جسمی مثل دست دادن و آغوش {منظور رابطه جنسی نیست} منجر میشد این شک در بین کسانی که نظر دادن بیش تر میشد.

3:از این میان کسانی بودند که ازدواج کرده بودند و بخصوص دخترها هنوزم کسی رو که قبلا باهاش دوست بودن رو فراموش نکرده بودن و همسرشون رو با نفر قبلی مقایسه میکردند

و.....

خب اما راه حل:

بببینید با اینکه این روابط زیاد شده توی کشور ولی متاسفانه خیلیاش به ازدواج نمیرسه و اون درصد پایین کسانی  که ازدواج کردن هم قبلا با چندین نفر دوست بودن. البته کسانی هم بودند که با یه نفر دوست شدند و ازدواج کردند ولی درصدش بسیار پایین تره.

اما به عنوان یه راهنما توصیه میکنم اگه قصد ازدواج دارین{ مخصوصا این موضوع در مورد دخترا صدق میکنه که متاسفانه خیلی اسیب پذیرترن } این بهترین توصیه ایی هستش که میتونیم پیشنهاد بدیم

1: اگه پسری از شما خوشش اومد و گفت برای ازدواج بشیم برای اینکه این همه مشکلات پیش نیاد شما بهشون بگید که یه جلسه خودشون رو به خانواده شما معرفی کنند بعد توی مدت مشخص 6 ماه تا 1 سال باهم اشنا بشین اونم در چهارچوپ اخلاق.

خب مزایای این کار چیه؟ اولا شما زیرنظر خانواده هستید پس احتمال روابط نامشروع جنسی خیلی پایین میاد . رابطه هدفمند برای ازدواج میشه . پسر ارزش شما رو میدونه {چون این طبیعت مرده که برای چیزی که راحت بدست میاره ارزش کمی قائله.وقتی ببینه شما راحت باهاش دوست میشید منطقی میشینه فکر میکنه و با خودش میگه کسی که من با یه پیشنهاد ساده دوست میشه احتمالش خیلی کمه که قبلا با کسی دوست نبوده باشه}

2:اشنایی زیر نظر خانواده باعث میشه کار خلاف شرع و قانون هم صورت نگیره چون خانواده ها نظارت میکنند و اگه بهم بخوره طرفین کار خلافی نکردند که عذاب وجدان داشته باشن{ کسایی که نمیدونن بدونن که از نظر قانونی دختر و پسر که بدون محرمیت باهم دست بدن اگه ثابت بشه جرمش رابطه نامشروع هست و تا 99 ضربه شلاق}

و حتما حتما تاکید میکنم بازم به هیچ وج قبل از ازدواج رابطه جنسی برقرار نشه که احتمال ازدواج نزدیک صفر میشه

پس به صورت خلاصه:

اگه کسی به شما پیشنهاد ازدواج حتما زیرنظر خانواده اشنا بشین و روابطتون در حد حرف زدن باشه و فراتر از اون نرین. به هیچ وجه رابطه جنسی برقرار نشه.

و اخرین نکته این که یسری دوستی و روابط قبل ازدواج رو با ازدواج مدرن یکی میدونن اینم بگم که ازدواج مدرن درسته خانواده ها توش نقش ندارن ولی دقیقا همون چهارچوپ های اخلاقی توش هست و قراره فقط اشنایی باشه برای ازدواج ولی دوستی شامل همه چی میشه. پس ازدواج مدرن با دوستی های قبل ازدواج کاملا متفاوته

موفق باشین

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
حاضرم قسم بخورم کسی که متن رو نوشته نه روانشناس و مشاوره نه تا الان یکیشون رو از نزدیک دیده!

منم همین حس و دارم 

اگر مخالف نظرمی ریپلای بکن  وقتی تو قسمت تبادل نظر سایت عمومی هستم ظرفیت پذیرش نظرات مخالف رو هم دارم قطعا...منتهی با نهایت آرامش و رعایت ادب    

این حرفا یه مشت حرفای تکراریه 

واس ده سال پیش 

کی الان اخه دوست نمیشه؟؟

صورت مسئله رو پاک نکنین 

بگین اگر دوست میشین چیکار کنین که ضربه نخورین و ‌...

اینا چیه اخه

اگر مخالف نظرمی ریپلای بکن  وقتی تو قسمت تبادل نظر سایت عمومی هستم ظرفیت پذیرش نظرات مخالف رو هم دارم قطعا...منتهی با نهایت آرامش و رعایت ادب    
اگه کسی خونوادش حساس بود چی https://yon.ir/FcJYB

2 راه دارین

1: میتونین نامزد کنید{عقد نه} توی این مدت با هم اشنا بشین که بهترین گزینه برای خانواده سنتی هستش

2:یا باهم اشنا بشین که خب باید یه سری چیزا رو رعایت کنید که بالا نوشتم

2738
حاضرم قسم بخورم کسی که متن رو نوشته نه روانشناس و مشاوره نه تا الان یکیشون رو از نزدیک دیده!

سلام ایشون توی شهر تبریز مشاور هستن.5 نفر هم مشاور زیرنظرشون انلاین مشاوره میدن

کسی که شکاک باشه چه توی دوستی چه ازدواج سنتی از این حرفا میزنه .متنت مشکل داره . بعد یعنی افرادی که میان خواستگاری سنتی هیچ کدوم دوست پسر یا دوست دختر نداشتن؟

💕خداجونم بغلم کن به آغوشت محتاجم💕     تایپ  و تحقیق؛ دانلود مقاله و پاورپوینت با کمترین قیمت انجام میدم
این حرفا یه مشت حرفای تکراریه  واس ده سال پیش  کی الان اخه دوست نمیشه؟؟ صورت مسئله رو پ ...

توی متن اشاره شد که این دوستی کلا پیشنهاد نمیشه اگه قصد ازدواجه که کاملا مشخصه راه و روشش یا مدرن یا زیرنظر خانواده ها اشنا بشین بدون روابط جنسی و متناسب با چهارچوپ های اخلاقی اونم بین 6 تا 1 سال

2 راه دارین 1: میتونین نامزد کنید{عقد نه} توی این مدت با هم اشنا بشین که بهترین گزینه برای خانواده ...

آره نظر دوم خوبه اگه خانواده ها حساس بودن . دختر و پسر بدون اطلاع خانواده آشنا میشن ولی خط قرمزها رو باید رعایتت کنن

💕خداجونم بغلم کن به آغوشت محتاجم💕     تایپ  و تحقیق؛ دانلود مقاله و پاورپوینت با کمترین قیمت انجام میدم
کسی که شکاک باشه چه توی دوستی چه ازدواج سنتی از این حرفا میزنه .متنت مشکل داره . بعد یعنی افرادی که ...

جدا از شکاک بودن این روابط خودشم میتونه باعث شک بشه.از نظر روان شناسی هم پسرا برای چیزی که راحت بدست میاد کم تر ارزش قائلن ولی همونطور که گفتم اگه در حد حرف زدن باشه و خانواده هم بدونن هیچ مشکلی نداره

جدا از شکاک بودن این روابط خودشم میتونه باعث شک بشه.از نظر روان شناسی هم پسرا برای چیزی که راحت بدست ...

وقتی خانواده دوطرف حساسن اونوقت چی . ولی دختر و پسر مذهبین و حد خودشونو میدونن

2706