2703
2553
عنوان

ازدواج فارس و ترك

| مشاهده متن کامل بحث + 1573 بازدید | 69 پست

من خیلی از خانومایی که عروس ترک ها ش ن شنیدم میگن ما زبونشون رو متوجه نمیشیم واین یه مشکل بزرگ براشون شده باعث دلخوری میشه خب ترک ها توجمع های خودشون فارسی صحبت نمیکنن عروس های فارس هم ناراحت میشن وحس غریبی بهشون دست میده

جمله ی چرا انقدر زود ازدواج کردی؟ به اندازه ی جمله ی چرا ازدواج نمیکنی؟ زشته! جمله ی سومین بچه رو میخواستی چیکار؟ به اندازه ی سوال چرا بچه دار نمیشی ناراحت کننده اس! به اسم روشنفکری در زندگی دیگران دخالت نکنید🙏

من ترکم عروس فارسا شدم.اختلاف فرهنگی زیادی داریم من توصیه نمیکنم.همشهری خیلی بهتره.یه سری چیزا ما بد میدونیم اینا بد نمیدونن و بالعکس.اینجوری آدم زندگی راحتی نداره و خیلی جاها به مشکل برمیخوره.تازه خیرسرمون دکتر و مهندسیم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

کاش یه قانون بود اینایی که هنوز به بلوغ فکری نرسیدن هم مانع ازدواجشون میشد هم بچه دار شدنشون😐ازدوتا ...

عزیزم ما جهان سومی هستیم 

فرق ما با اونا اینه😏😏

بخدا لایک کردنت عصبیم میکنه...نکن دوست خوبم
2456

من فارسم شوهرم ترک . با مردای ترک فقط زنای ترک میسازن چون تعصبات خاصی دارن و تا ترک نباشی هضمش سخته برات و ب مشگل میخوری بخاطر همین میگن از ترکا دختر بگیر ب ترکا دختر نده . مردای ترک خوبن با غیرتن بخاطر زنو بچه از خودشون میگذرن ولی خب فاری باشی سختته زندگی باهاشون باید ترک باشی

باید ببینی فرهنگ خانوادگیشون چطوره.درمورد زبانشونم من ی خانومی رو میشناسم خودش فارس بود شوهرش ترک ولی قشنگ ترکی صحبت میکرد بعدش خودش گفت من ترک نیستم توی ۳سال یادگرفته بود  

تو بعضی از خانواده ترکا عروس نورچشمه 

اتفاقا برعکسه من هرچی دوست ترک داشتم اینقدر راحت بودن هم از نظر پوشش هم رفتار 

اره من خودمم راحتم .ولی مثال میزنم من  مغازه شوهرم میبینم ک مشتریای خانمش چقد عزیزم قربونتذبرم میگن ب شوهرم ولی من ک اردبیلم تا حالا ندیدم خانمای اینجا همچین حرفایی بزنن برا مرد غریبه.

خدایا به امید تو
عزیزم ما جهان سومی هستیم  فرق ما با اونا اینه😏😏

واقعا.اگه قرار باشه این چیزا باعث خوبی کسی باشه دیگه تو خانواده یا فامیل باید از خوبی و محبت شکرک بزنیم چون  همه چیمون یکیه دیگه نباید اختلاف و مشکلی باشه

ماهِ درخشنده چو پنهان شود                                    شب پرهِ بازیگر میدان شود...
2714

جالب نیست

اگر اعصاب داری ازدواج کن

یکم پول سفتن به نظرم البته اونایی که دیدم اینطوری بودن شاید باقی نباشن

مهربان و ملایم باش، اجازه نده دنیا تو را زمخت و خشن نماید… به درد و رنج اجازه نده تو را بیزار نماید… به تلخی ها اجازه نده، شیرینی زندگیت را، از تو بربایند  
اره من خودمم راحتم .ولی مثال میزنم من  مغازه شوهرم میبینم ک مشتریای خانمش چقد عزیزم قربونتذبرم ...

هرجایی این چیزا رو داره به فارس و ترک نیست

یکی از دلایل آرامشم اینه که مهم نیست که دیگران چه فکری در موردم میکنن دیگران اگه فکر کردن بلد بودن یه فکری به حال خودشون میکردن.                                                                                                                                                          اگه با نظرام مخالف بودی روم ریپلی نکن چون من نظر خودمو دادم به کسی مربوط نی حتی شما دوست عزیز🤔                       من اینجا دنبال شاد کردن شمام پس تو شادیاتون دعوتم کنید به تاپیکتون 😉                                                                         اگه دیدی دلت گرفته و کسی نیست باهاش درد و دل کنی و فک میکنی تنهایی بهم پیام بده من همیشه اینجام منتظر تو😊           شاید سنم کم باشه اما تجربه زیاد دارم 😎😁                                                                         در اخر (خنده برلب میزنم تا کس نداند درد من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت 😊)
من خیلی از خانومایی که عروس ترک ها ش ن شنیدم میگن ما زبونشون رو متوجه نمیشیم واین یه مشکل بزرگ براشو ...

دقیقا همینجوره ترکی حرف میزنن و نمیتونن بخاطر تو فارسی حرف بزنن چون عادت کردن و نمیتونن تغییرش بدن نهایتا با تو فارسی حرف بزنن . و تو جنعشون باشی همه باهم ترکی حرف میزنن تو مجبوری ساکت باشی و شنونده . من الان ترکی یاد گرفتم میفهمم چی میگن ولی نمیتونم جمله بندی کنم خودمم حرف بزنم ولی میتونم معنی کلماتو بگم . شوهرم باهام فارسی حرف میزنه ،فامیلاش فارسی حرف میزنن ولی تو جمعاشون مراسماشون همه ترکی حرف میزنن و من اکثرا ساکتم یا با یه فارس مثلا عروس عپه ای کسیش مشغول میشم

کاش یه قانون بود اینایی که هنوز به بلوغ فکری نرسیدن هم مانع ازدواجشون میشد هم بچه دار شدنشون😐ازدوتا ...

عزيزم من مشكلى با مثلا ترك و فارس و كرد و .. بودن ندارم.اصلا نژاد پرستم نيستم

فقط از نظر زبان و اداب و رسوم و ..دارم فكر ميكنم روي موضوع.

ولي بازم مرسي از اينكه وقت گذاشتى🌺

عزيزم من مشكلى با مثلا ترك و فارس و كرد و .. بودن ندارم فقط از نظر زبان و اداب و رسوم دارم فكر ميكن ...

کار درستی میکنی عزیزم😘😍توجه ب رسوم و فرهنگ‌خیلی مهمه  

زنان یک جامعه را محدودکنید آنهارا توسری خور و حقیرکنید تمسخرشان کنید کاری کنید تا بزرگترین آرزویشان ازدواج باشد بلایی بر سر آنهابیاورید تا از اجتماع بترسد تخم تفکری در ذهن پدرانشان بکاریدتا ایمان بیاورند دخترانشان را در قفس پرورش دهند کتاب,علم،قلم و چکش را از دخترانشان بگیرید و به جای آن ملاقه و سوزن دستشان بدهید با جوانانشان‌کاری کنید تا ازجنس مخالفشان دورباشند ولی تمام تفکرشان پیش آنها باشد هرکس برای آزادی زنان تلاش کرد را بنده شیطان و دشمن خدابنامید ک او دشمن ما و ما خدای زمین هستیممن تضمین میدهم چنین جامعه ای هزارسال هم بگذرد پیشرفت‌نخواهدکرد (چگونه‌جهان‌را‌ اداره‌کنیم‌ چرچیل)

استاتر جان ، من هم در چنین دو راهی گیر گردم ، البته شما عاقل تری که داری بررسی میکنی ، من کلا خوشبین بودم و مطمئن بودم مشکلی پیش نمیاد..ولی خب نشد 

دین من انسانیت نیست                                             در دنیایی که انسان ها آدم می کشند!  
2706